drukkerij beetje lucht Meisjes Scheldemond winnen NK zaalvoetbal FUSIE WALCHEREN 29 donderdaglömei HET GROTF CONGRES VWO-leerlinge Nehalennia naar nationale finale Veere en Urk zijn de eerste gemeen ten die hun compu tersystemen de deur uit doen. ZATERDAG 27 APRIL 2013 uitspraak van de rechtbank, had Orionis in kort geding om een voorlopige voorziening gevraagd. Geëist werd 233.000 euro voor schot op de vordering voor de de tachering van personeel. Verder eiste Orionis het recht om appara tuur en andere spullen terug te halen waarvoor de instelling nog geld tegoed zegt te hebben. Die vordering heeft de rechter afgewe zen. Het gaat om een voorlopige uit spraak, maar volgens Doornbos is' VLISSINGEN - Het meisjesteam uit klas 1-2 van het Scheldemond Col lege in Vlissingen is donderdag Ne derlands kampioen Futsal (zaalvoet bal) geworden in Arnhem. Het meisjesteam van klas 1-2, be staande uit Ashley van de Broek, Dominique Dingemanse, Nomie Sulkers, Andrea Oberhollenzer, Rosanna Uijt de Haag, Sacha de Leeuw en Rachelle Peters, wist al le wedstrijden te winnen in de poule. Na ook de halve finale ge wonnen te hebben, stonden ze in de finale tegen OSG Sevenwol- den. Deze finale werd met 5-0 gewon- Dataverkeer op afstand Kijk op ujuiuj.fusiecongres.nl door Henk Postma DOMBURG - Het dataverkeer van de gemeente Veere loopt straks vrij wel volledig via speciaal beveiligde KPN CyberCenters in Haarlem en Aalsmeer. De verhuizing begint vol gende maand en moet binnen een jaar volledig zijn uitgevoerd. Als alles goed gaat merken de burgers er niets van, benadrukt Geert Ridderbos, hoofd van de bedrijfsvoering van de gemeente Veere. Sterker, dan zijn die bur gers straks nog beter verzekerd van goede, dag- en nacht voortdu rende dienstverlening dan nu. Omdat de data straks dubbel zijn opgeslagen, namelijk in twee da- tacentra, kan bij een storing de dienstverlening vrijwel ononder broken worden voortgezet. Het beheer van dataverkeer en -op slag is in handen van Pink-Rocca- de Local Government, een IT-be- drijf waar Veere al langer mee sa menwerkt. De 'regie' blijft in han den van de gemeente, benadrukt Ridderbos. Volgens PinkRoccade zijn Veere en Urk de eerste twee gemeenten die volledig van deze nieuwe dienst gebruik maken. Het bedrijf spreekt van een 'over stap naar de cloud'. Dergelijk taal gebruik suggereert dat de data in de internet-'wolk' zweven. Dat blijkt niet het geval. Ridderbos benadrukt dat is gekozen voor op slag en verwerking in twee spe ciaal beveiligde datacentra van KPN in Haarlem en Lelystad. Daarbij loopt het dataverkeer via Gemnet, een besloten netwerk voor gemeenten, woningcorpora ties, provincies, ministeries, wa terschappen en andere overhe den. De gemeente zegt met deze keuze twee vliegen in één klap te slaan: de automatiseringsactivitei ten kunnen sterk worden uitge breid zonder dat dit meer geld kost en de gemeente is straks be ter gewapend tegen storingen. „Als we dit niet zouden doen, dan zouden we steeds meer geld moeten steken in de aanstelling van IT-specialisten en de aan schaf van apparatuur", zegt Rid derbos. Dat zou zeker moeten ge beuren nu allerlei nieuwe taken op de gemeente af komen, onder meer op de terreinen van thuis zorg, onderwijs, sociaal beleid en jeugdzorg. Uitgangspunt is dat de automati sering die ermee is gemoeid de gemeente nu geen extra geld kost, en dat kan worden volstaan met de IT'ers die al in dienst zijn. MIDDELBURG - Margot Polderdijk uit de derde klas van het gymna sium van Nehalennia Stedelijke Scholengemeenschap in Middel burg heeft zich geplaatst voor de finale van de International Junior Science Olympiade (IJSO). De IJ- SO is een wedstrijd voor vijftien jarigen op het gebied van science en technologie. Margot behoort daarmee tot de zestien beste leer lingen van vwo-3 van Nederland. De landelijke finale wordt op 21 juni gehouden op de Hogeschool van Arnhem en Nijmegen. Uit de leerlingen die aan deze eindronde deelnemen, wordt het Neder lands team geselecteerd dat in de cember naar de internationale olympiade gaat in India. nu wel even de druk van de ketel. Vooral als Orionis alle geleverde apparatuur had kunnen opeisen had Grafimedia een ernstig pro bleem gehad. Blijft staan dat Orio nis 150.000 euro kan opeisen bij Grafimedia. De vraag is hoe Orio nis dat gaat doen. Doornbos hoopt dat een voor beide partijen aanvaardbare regeling kan wor den getroffen. Het bestuur van Orionis praat woensdag over de vraag hoe ze de uitspraak van de rechter in praktijk wil brengen. nen door de meisjes van het Schel demond College. Vier teams van het Scheldemond College hadden zich na regionale voorronden voor de landelijke fi nale in Arnhem geplaatst. Het meisjesteam klas 1-2, het jongens team klas 3-4 en het jongens schoolteam. Het jongensteam van klas 3-4 behaalde de vierde plaats. De begeleidende docenten Dra- gan Glisovic en Dianne Groot- jans-Wisse zijn trots op de leerlin gen: „Iedere keer is het weer span nend of een team door mag naar de nationale finale. Het is fantas tisch dat we nu met zoveel teams naar de finale mochten gaan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29