Roem van Yerseke: strop dreigt 28 Uitspraak rechter geeft Vianne leest gedicht 28 WALCHEREN Politie gebruikt alcoholsniffer KORT GEDING Orionis Walcheren eist tonnen van de Middelburgse drukkerij Grafimedia Partners. Zeldzame kaarten in De Vierschaar éZjtaAjks 20% korting Tegen inlevering van deze advertentie Gratis Puppyles! Nassaulaan 49 Middelburg 4. yerseke - Een voorgedrukt cijfertje op een aanvraag voor een aantal mosselzaadvanginstallaties kan mosselbedrijf Roem van Yerseke le lijk opbreken, zo bleek vrijdag bij de Raad van State. Op het aanvraagformulier stond 3,3 hectare experimenteergebied voor de Zeeuwse kust, terwijl het bedrijf 14 hectare nodig heeft. „Er is iets misgegaan met die aan vraag, maar toen we bezwaar maakten tegen de 3,3 hectare en dat getal in 14 hectare wilden ver anderen gaf het ministerie niet thuis", aldus Eddy Lindenberg van Roem van Yerseke BV. Staatsraad Winnie Sorgdrager be nadrukte dat ze niet op de inhou delijke bezwaren zal ingaan. „Dit is een verzetszaak en ik moet eerst onderzoeken of de minister de bezwaren van Roem zelf in houdelijk moet behandelen." Roem van Yerseke heeft tot 2010 op 50 hectare geexperimenteerd met mosselzaadinvanginstallaties. Vanaf 2011 besloot het ministerie dat bedrijven hiervoor vergunnin gen moesten aanvragen. „We heb ben heel veel geinvesteerd in on ze installaties. Als we die niet kun nen gebruiken hebben we een enorme strop", aldus Lindenberg. Uitspraak over twee weken. goes - De politie heeft deze week voor het eerst in Zeeland een nieuw apparaat gebruikt bij een al coholcontrole. Bij een controle op alcohol in Goes donderdagavond werd een sniffer ingezet: een appa raat dat aan de adem 'ruikt' of er alcohol is gebruikt. Alleen een pufje adem in een trechtertje is voldoende om te be palen of iemand te veel heeft ge dronken. Ademanalyse op het politiebu reau moet dan nog steeds wel ver der uitwijzen hoeveel iemand heeft gedronken. ADZ werd molensteen Grafimedia door Theo Giele middelburg - Met de overname van de grafische activiteiten van het Administratief Dienstencen trum Zeeland (ADZ) kocht de Middelburgse drukkerij Meulen- berg (tegenwoordig Grafimedia Partners bv) een kat in de zak. Het ADZ was al jaren een zorgen kindje binnen de Zeeuwse sociale werkvoorziening. In 2009, na een moeizaam proces vol conflicten tussen personeel en directie, werd het ADZ ondergebracht bij het toenmalige Walcherse werk voorzieningschap Lété. Dat is in 2012 opgegaan in Orionis Walche ren. ADZ was gespecialiseerd in druk-, kopieer- en bindwerk. Er werkten in 2008 nog 150 mensen. Na de ontmanteling in 2009 gin gen de werknemers die niet on der Lété kwamen te vallen, terug naar de regionale werkvoorzienin gen Betho (Bevelanden) en Dethon (Zeeuws-Vlaanderen). Het grafisch werk bij ADZ was ei genlijk te specialistisch en er werd zwaar geld op toegelegd. Vandaar dat Lété blij was dat Meu- lenberg de drukkerij, printerservi ce en uitgeverij van ADZ over nam. De veertig mensen die bij ADZ volgens de wet sociale werkvoor ziening werkten en de twee be trokken 'ambtenaren' van ADZ/ Lété bleven betaald worden via Lété. Meulenberg/Grafimedia be taalde voor de inzet van de men sen een vergoeding, zo was de af spraak. Grafimedia stelt dat ADZ/Lété de zaak tijdens de verkoop mooier heeft voorgespiegeld dan de wer kelijkheid was. Omzetverwachtin- gen geschetst door de accountant kwamen niet uit. Lété/Orionis zou zorgen dat de drie Walcherse gemeenten orders bij het bedrijf zouden plaatsen en Grafimedia zou bij tegenvallende bedrijfsre sultaten gedetacheerd personeel terug kunnen sturen. Dat laatste is vooral belangrijk omdat er nu dertig mensen gedetacheerd zijn en het economisch tij tegen zit voor Grafimedia. Orionis wijst de beweringen van Grafimedia naar het rijk der fabe len. Het behoud van de detache ringsplaatsen was juist een voor waarde bij de verkoop van ADZ. Dat Grafimedia in zwaar weer zit, is geen reden om gedetacheerd personeel terug te sturen. Bij Grafimedia zijn 28 mensen gedetacheerd via Orionis Walcheren. Het gaat om 2 ambte naren en 26 WSWers. veere - Zeldzame Zeeuwse kaar ten uit particulier bezit zijn het onderwerp van de expositie 'Zee land Boven', die vanaf vandaag te zien is in Stadhuismuseum De Vierschaar te Veere. De kaarten belichten de cartografische en ma ritieme geschiedenis van Zeeland uit de tijd dat Veere als admirali- teitsstad een belangrijke rol speel de. De expositie, een onderdeel van de manifestatie 'Koninklijke Marine 525 jaar', is het initiatief van twee particuliere verzame laars en is georganiseerd door het Zeeuws Archief. Burgemeester Rob van der Zwaag heeft de expo sitie donderdag geopend. middelburg - Hoewel Grafimedia Partners bv van de rechter 150.000 euro aan Orionis Walche ren moet betalen, vindt raadsman Erik Doornbos het vonnis niet on gunstig. „Het komt dicht in de buurt van het voorstel dat wij eer der aan Orionis hadden gedaan", zegt hij. Erik de Pooter, financieel mana ger bij Orionis, is het daar niet mee eens. „Het gaat niet om het bedrag alleen, maar ook over de voorwaarden die er aan gekop peld waren. Maar wellicht helpt deze uitspraak ons bij het vinden van een oplossing." Orionis stelt nog een half miljoen euro tegoed te hebben van de Mid delburgse drukkerij die voorheen werkte onder de handelsnaam Meulenberg. Dat half miljoen be staat uit achterstallige betaling van de verkoopsom en niet-betaal- de rekeningen voor personeel dat door Orionis bij Grafimedia is ge detacheerd. Vooruitlopend op een definitieve arnemuiden - Vianne Schroevers uit groep 8 van CBS Oleanderhof in Arnemuiden heeft de gedich tenwedstrijd gewonnen die de Wijkbeheergroep Arnemuiden had uitgeschreven voor de Doden herdenking. Uit de inzendingen koos de jury, met onder andere stadsdichter Theo Raats, voor haar gedicht 'Vrede'. Ze draagt het voor tijdens de plechtigheid op 4 mei op de begraafplaats. op de nieuwe collectie! Geldig t/m 5 mei 2013 enkel bij: Markt 57 - Middelburg (Opgeven voor 1 juni a.s.!) bij Martin Gaus Hondenschool GootfÉk wwyy.martingausgoes.nl 06-46235284 Aan de rand van de Veersche appartement beschikt over een royaie woonkamer en wee kan gekocht worden met maar liefst 15% korting! KIJKDAG I MEI 16:30-17:30 uur Koopsom vanaf 103.700,- k.k. De drukpers bij Grafimedia in Middelburg, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 28