Zorgen over toekomst sportaccommodaties FUSIE ZEEUWS-VLAANDEREN 29 Café De Griete viert jubileumfeest HET GROTF E34 naar Antwerpen waarschijnlijk dicht tot maandag CONGRES donderdag 16 mei Fietstocht geschrapt Wedstrijd dijkglijden Lezing draad 1914-1918 Bloemenmarkt Oranje-orgelconcert Willy Cop exposeert ZATERDAG 27 APRIL 2013 nooit stil DE GRIETE - Jessica Bareman nam vijf jaar geleden café De Griete in het gelijknamige buurtschap bij Terneuzen over. Ze laat dit niet zomaar passeren. Vandaag, zater dag, en zondag zijn er allerlei spe ciale activiteiten. Liefhebbers kun nen allereerst vandaag om een uur of zes aanschuiven voor 'een achter het stuur van lijn 489 van Ossenisse naar Clinge. voor niets staan wachten, maar toen was de bus kapot. Dat is over macht, he?" Het is een lijn vol vaste klanten. Marleen Troch-Kas, die op de te rugweg in Graauw het stuur van Huijgen heeft overgenomen, zwaait naar een bekende. „Die zie ik straks nog wel terug. Hij gaat nu met de gewone bus richting Hulst, maar op de terugweg rijdt hij altijd mee." De man heeft geen auto, weet ze. En zo heeft ze nog wel wat klanten die niet zon der de buurtbus zouden kunnen. Vanmiddag zal er, zoals elke dag, een oudere man in de bus stap pen die van Kloosterzande op be zoek naar de Blaauwe Hoeve in Hulst gaat. Voor Jytte Vochten, die onderweg was van haar werk in Clinge naar haar huis in Graauw, is de bus ge woon makkelijk. „In het begin was de dienstregeling niet altijd betrouwbaar, nee. Dan kwam de laatste bus wel eens helemaal niet. Of hij reed te vroeg weg. Maar dat was al snel gedaan, en nu is het prima." Het laatste stukje, terug naar Osse nisse, is de bus leeg. „Dat gebeurt wel eens", zegt Troch, ooit werk zaam in de zorg. „Je krijgt dan van mensen te horen, dat je 'al tijd' leeg rijdt. Maar dat is niet zo, een deel van het traject is de bus echt wel gevuld. Maar de meeste mensen willen naar Hulst, dus daar ligt het zwaartepunt." Ook wordt er wel beweerd dat buurt buschauffeurs banen af zouden pakken. „Maar dat klopt ook niet. Die lijnen vervallen vanwege be zuinigingen. We zijn geen concur rentie, maar zonder buurtbus blijft er helemaal geen vervoer over." door Wout Bareman TERNEUZEN - Het Terneuzense CDA-raadslid Jack Begijn wordt on geduldig. Een halfjaar geleden be sloot de gemeenteraad een groot deel van het Plan van Aanpak Sportaccommodaties door te schui ven naar 2014. Maar de verbouwing van de kleed lokalen van w Philippine en aan passing van de tennisaccommoda- ties in Hoek en Biervliet gaan wel door, werd in oktober afgespro ken. Dat had te maken met nood zakelijk onderhoud. Begijn stelt in een toelichting op lekker maaltje saté'. De Party of the Jock's met dj's Antoine, Farre en Richie begint vanavond om half negen. Zondagmiddag staat er een springkussen voor kinde ren die zich ook kunnen laten schminken. Jessica heeft dan nog een verrassing: feestband Frituur Paula treedt op vanaf vier uur. Kijk op wtuuj.fusiecongres.nl HULST De recreatieve fietstocht voor het hele gezin, die dinsdag 30 april in Hulst zou worden ge houden, gaat niet door. Vanwege droevige familieom standigheden is het start- en vertrekpunt van de tocht, café De Ster in de Overdamstraat, die dag dicht. PAAL Wie glijdt het snelst van de Westerscheldedijk af? Café In 't Zicht der Schelde in Paal houdt daarvoor vandaag, zater dag, vanaf 14.00 uur een wed strijd. Van alles mag als 'glij middel' worden gebruikt. Na af loop is het feest met dj Arnout OVERSLAG Langs de Belgische grens liep in de Eerste Wereldoorlog (i9i4-'i8) een ijzeren stroomdraad. Profes sor Alex Vanneste houdt daarover zondag een 'humorvolle lezing* in buurthuis Snoopy in Wachtebe- ke-Overslag (B). Vooraf draait een documentaire. De activiteit be gint om 13.30 uur, inkom 2 euro. HULST Met een bloemenmarkt aan de Nieuwe Bierkaai in hartje Hulst begint vandaag, zaterdag, het tweede seizoen vol aciviteiten in hét vorig jaar opgeleverde stads vernieuwingsgebied. De markt met bloemen, plant- en perkgoed is van 11.00 tot 15.00 uur. TERNEUZEN Organist Minne Veldman geeft vandaag, zaterdag, een oranje concert in de Grote Kerk aan de Noordstraat in Terneuzen. Op het repertoire staan werken van onder anderen Jan Zwart, Peter Heidrich en Willem Mud- de. Aanvang 20.00 uur. Volwas senen 8 euro, tot 14 jaar gratis. CADZAND De Vlaamse kunstenaar Willy Cop exposeert tot en met 31 mei in café-restaurant De He melse Vrede aan de Mariastraat in Cadzand. Cop toont onder meer figuratief werk met de di recte omgeving, zoals Cad- zand-Bad, als inspiratie. VRASENE - De ook voor de ontslui ting van Zeeuws-Vlaanderen be langrijke Expressweg E34 net over de Belgische grens blijft tussen Kemzeke en Beveren - ter hoogte van Vrasene - mogelijk afgesloten tot maandag. De weg van en naar Antwerpen is al sinds donderdagmiddag één uur dicht, toen bij Vrasene een vrachtwagen met gasflessen bij een inhaalmanoeuvre over de middenberm schoot en in brand vloog. Hulpdiensten zijn naar verwach ting tot vandaag bezig met blus- en opruimwerkzaamheden. Het wegdek is zwaar beschadigd. Ver keer moet omrijden via Gent. Tot extra drukte in Zeeuws-Vlaande ren leidde de afsluiting niet. vragen aan burgemeester en wet houders: „We zijn nu een half jaar verder en ik ben benieuwd naar de vorderingen." Hij wil we ten wanneer de plannen nu con creet worden uitgevoerd, wat het allemaal gaat kosten en ook of de uitwerking een duurzaam karak ter heeft. Begijn is ook, benadrukt hij nog eens, voorstander van 'een gezamenlijk en zo intensief moge lijk gebruik van de voorzieningen door de tennisverenigingen en an dere partijen'. Hij vindt dat zelfs een vereiste. Het raadslid dringt er bij het college op aan in de ge meenteraad van mei knopen door te hakken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 145