Erfenis van Edith Bosch is geregeld Feyenoord: volhouden Vitesse: compleet SPORT 39 Riante overwinning AZ bij Heerenveen Titel Jupiler League op slotdag vergeven Houtzager springt naar tweede plek Braunschweig terug in Bundesliga Nadal stoomt door naar laatste vier ZATERDAG 27 APRIL 2013 HEERENVEEN AZ heeft vrijdagavond een ruime zege op sc Heeren veen geboekt. De Alkmaarse ploeg won in Friesland met liefst 4-0. Jozy Altidore scoorde twee keer voor het elftal van trainer Gertjan Verbeek, die vanwege een schorsing op de tribune zat. De andere doelpunten wer den gemaakt door Roy Bee- rens en Johann Berg Gud- mundsson. AZ is door de ze ge zo goed als veilig. RIJSWIJK De strijd om het kampioen schap in de Jupiler League wordt pas tijdens de laatste speelronde beslist. Zowel koploper FC Volendam als concurrent sc Cambuur kwam vrijdag tot winst. Daardoor bleef het verschil tussen beide titelkandidaten twee punten, in het voor deel van de Noord-Hollan ders. Volendam won met 2-1 van MW Maastricht, Cam buur met 4-0 van Emmen. GÖTEBORG Springruiter Mare Houtza ger heeft vrijdag in de twee de kwalificatiewedstrijd voor de wereldbekerfinale een knappe prestatie gele verd. De 42-jarige ruiter uit Hoogeveen eindigde als tweede achter olympisch kampioen Steve Guerdat uit Zwitserland. Na twee kwali ficatiewedstrijden staat Houtzager vijfde, de dertig beste combinaties doen zon dag mee aan de finale. INGOLSTADT De Duitse voetbalclub Ein- tracht Braunschweig keert na 28 jaar terug op het hoog ste niveau. De landskam pioen van 1967 verzekerde zich vrijdag van promotie naar de Bundesliga door een zwaarbevochten zege bij FC Ingolstadt: 0-1. Bij Eintracht Braunschweig heeft Omar Elabdellaoui, die in de eerste seizoenshelft nog op huurbasis voor Feye- noord speelde, een basis plaats. BARCELONA Rafael Nadal heeft vrijdag een drukke tennisdag afge sloten met een plek in de halve finales van het ATP-toernooi in Barcelona. De nummer vijf van de we reld moest twee keer de baan op, omdat zijn partij in de derde ronde tegen Benoït Paire donderdag niet door kon gaan vanwege de regen. Nadal versloeg Paire eerst met 7-6 (2) 6-2 en was daar na snel klaar met landge noot Albert Ramos: 6-3 6-0. rotterdam - Er mocht dan van uit Eindhoven wat stekelig gerea geerd zijn op z'n opmerkingen, Ronald Koeman houdt vol. „Ik ge loof nog steeds dat wij tweede worden als we de drie resterende wedstrijden winnen", aldus de Feyenoord-trainer op de perscon ferentie in aanloop naar Feye- noord-Heracles. Dat PSV in pun ten gelijk staat en een veel beter doelsaldo heeft, is voor Koeman nog steeds geen beletsel. Koeman merkte de afgelopen da gen hoe groot het belang van de overwinning op Vitesse was. Na enkele mindere weken, waarin ne derlagen werden geleden bij Hee renveen en RKC, was de spirit er een beetje uit. „Maar dat was deze week wel anders. Ik merkte het in de partijvorm, elf tegen elf, op de training. Ik bespeurde duidelijk meer vertrouwen dan in de laat ste weken het geval was." Koeman heeft de overtuiging dat zijn team dat gevoel 'nog wel drie wedstrijden kan volhouden'. arnhem - Vitesse begint zondag op volle sterkte aan de eindsprint in de eredivisie. Wilfried Bony en Marco van Ginkel keren terug in het elftal, dat hekkensluiter Wil lem II ontvangt. „De inzetbaar heid van Bony is geen probleem en ook het meedoen van Van Gin kel lijkt geen probleem", zei Vites- se-trainer Fred Rutten tijdens het perSuurtje. Bony is hersteld van een kuitbles sure. De topscorer uit Ivoorkust deed vrijdag weer volledig mee tij dens de groepstraining. Van Gin kel kampte met hoofdklachten en liet zich vrijdag na de repetitie op sportcentrum Papendal nog uitge breid testen door de medische staf. Zonder Bony en Van Ginkel zag Vitesse in het voorbije week einde de kansen op de tweede plaats slinken door de 2-0-neder- laag bij Feyenoord. „Alles kan nog gebeuren", sprak coach Fred Rut ten op de vraag of hij het berei ken van de tweede plaats nog haalbaar achtte. door Arnold Aarts BOEDAPEST - Opvallend ingetogen vierde Kim Polling haar eerste Euro pese titel. Uit respect voor haar te genstander in de finale - landgeno te Linda Bolder - vond de Budo kan-judoka uitbundigheid onge past. Haar coach Marjolein van Unen kreeg van Bolders trainer Ben Rietdijk drie welgemeende kus sen, nadat de eindstrijd was be slist. Zo kan het dus ook. Waar in het verleden Nederlandse concur renten elkaar nog wel eens de tent uitvochten (tot aan rechtsza ken toe), gaan de twee toppers in de klasse tot zeventig kilo volwas sen met elkaar om. Ze komen niet bij elkaar over de vloer, maar heb ben wederzijds respect en waarde ring. Tijdens centrale bondstrai- ningen vinden ze het geen pro bleem met elkaar te sparren. Dat het een Nederlandse finale werd in Boedapest was geen ver rassing. Na de Olympische Spelen - waar de bijna gestopte Edith Bosch meedeed in hun categorie - imponeerden Polling (22) en de twee jaar oudere Bolder op grote internationale wedstrijden. Pol ling schreef in februari de toer nooien van Sofia, Parijs en Düsseldorf op haar naam, Bolder was in het najaar de beste in Ro me en Tokyo. Bij Polling is het succes deels toe te schrijven aan haar keuze om van club te switchen. Ze verruil de het Kenamju van Cor van der Geest voor het Budokan van Chris de Korte. In Haarlem had ze geen klik met de coaches die daar voor de senioren beschikbaar zijn. In Rotterdam vond ze bij Mark van der Ham en Marjolein van Unen het plezier terug. Een kwes- Kim Polling. tie van gevoel, bijna niet uit te leg gen. Van de rancune die tussen beide clubs speelt, wil Polling overigens niets weten. Toen ze na de kwart finale de tijd had een paar uur bui ten in het park te lopen en een emotionele inzinking kreeg, nam ze als eerste contact op met Zeger van Oirschot. Hij is de junioren- coach van Kenamju. „Waar die uit barsting vandaan kwam? Ik denk dat het de spanning was", blikte Polling terug. Het is vaker onrustig in Pollings hoofd. Er is ADHD bij haar vastge steld en ze laat zich vaak leiden door impulsen. Daar is soms las tig om mee te gaan, maar een ze gen op de judomat. In een sport waar coaches zichzelf dagenlang opsluiten in een hotelkamer om opponenten te analyseren, is on berekenbaarheid een groot goed. Een waterdicht strijdplan tegen Polling bedenken is bijna onmoge lijk. Al kwam Linda Bolder in de finale een heel eind. Ze maakte het haar landgenote buitenge woon lastig. „Kim gooide de rest van de tegenstanders heel snel, maar mij niet", vertelde Bolder. „Dat zegt genoeg. Het is zo close tussen ons." In de rug gesteund door de positieve balans in Breda start Ajax vanavond vol vertrouwen tegen NAC. „Als we doen wat we moeten doen", zegt trainer Frank de Boer, „dan is de kans groot dat we winnen." foto Olaf Kraak/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 139