66 We zullen wel wat dikker worden, want de afstanden in dit gebouw zijn kleiner ^LLoaMS NIEUWBOUW Bedreigingen waren slechts 'bangmakerij' Jubileumconcert Mozaïeken 28 BEVELANDEN en THOLEN Nieuw schoolgebouw aan Oranjeweg zit over enkele weken al op hoogste punt. 20% korting Nassaulaan 49 Koopsom vanaf 103.700,- k.k. Middelburg Tegen inlevering van deze advertentie op de nieuwe collectie! Geldig t/m 5 mei 2013 enkel bij: schiet uit Goese Lyceum door Luc Oggel GOES - Het in aanbouw zijnde nieuwe Goese Lyceum aan de Oranjeweg is groot. Hoe groot, dat merk je pas als je door het be tonnen karkas loopt. In een paar maanden tijd is zo'n beetje het hele skelet van de school opgetrokken en is goed zichtbaar hoe de school er uit komt te zien. Vrijdag arriveerden in alle vroegte vanuit Eist speciaal gefabriceerde stalen dakspanten. De langste meet maar liefst 38 me ter, dus daar was een bijzonder transport voor nodig. Binnen en kele weken, op 15 mei, zal het hoogste punt van het gebouw worden bereikt. „Dit is heel snel gegaan, maar het aankleden gaat veel tijd kosten", zegt Dik van Ree van het Goese Lyceum, die het project namens de school be geleidt. Het Goese Lyceum is te vens opdrachtgever. De bouw ligt op schema, de aan loopproblemen die er volgens Van Ree waren als gevolg van de lange winter zijn ingehaald. Gemiddeld werkt er dagelijks zo'n vijftig man aan de school, een ontwerp van architect en oud-leerling Jaap Nieskens. Het is een bijzondere klus, want zo vaak wordt er geen compleet nieuwe middelbare school gebouwd en ze ker niet in de futuristische, are- Dik van Ree, Goese Lyceum na-achtige vorm van het nieuwe Goese Lyceum. „De meeste men sen vinden het mooi", zegt Van Ree, zelf al 31 jaar aan de school verbonden. „We hebben al tegen elkaar gezegd dat het personeel en de leerlingen waarschijnlijk wat dikker zullen worden, omdat de afstanden in dit gebouw klei ner zijn dan in de huidige school." Het huidige Goese Ly ceum aan de Van Dusseldorps- traat is een soort allegaartje van gebouwen uit verschillende de cennia waar je je verloren loopt om van de ene naar de andere kant te komen. Ook bouwopzich- ter Peter Eggink spreekt van een bijzonder project. „De tijd van rechte doosjes is voorbij", lacht hij. Niet dat het neerzetten van een afwijkend ontwerp proble men oplevert. „Nee hoor, we kun nen alles bouwen." De nieuwe school wordt zo duur zaam mogelijk. Naar alle waar schijnlijkheid komen er zonnepa nelen op het dak, maar daarover moet de laatste knoop nog wor den doorgehakt, aldus Van Ree. In het gebouw, dat heteluchtver- warming krijgt, worden in totaal dertien soorten glas gebruikt. Het gebouw telt straks om en nabij de 55 lokalen en heeft onder meer een auditorium en een sporthal met vier gymzalen. Een aanvanke lijk bedachte fietskelder is vanwe ge de kosten gesneuveld. De gevel zal voor een groot deel worden be kleed met leisteen uit Afrika, in verschilende kleurschakeringen. Op zaterdag 1 juni, tijdens de Dag van de Bouw, kunnen belangstel lenden een kijkje komen nemen. Eén van de enorme dakspanten wordt vrijdagochtend met een grote kraan op zijn plek gehesen. Inzet: de leistenen waarmee eem groot deel van de gevel zal wor den bekleed, foto Mechteld Jansen (Opgeven voor 1 juni a.s.!) bij Martin Gaus Hondenschool GoaÉÉ www.martingausgoes.nl 06-46235284 OOSTBURG - De bedreiging van twee leeftijdsgenoten door een 17-jarige jongen uit de gemeente Sluis, eerder deze week op sociale media, was slechts 'bangmakerij'. De jongens hadden onderling wel iswaar ruzie, maar de verdachte heeft nooit de bedoeling gehad zijn bedreigingen in de praktijk tot uitvoer te brengen. Dat zei hij tegen de politie. De jongen, die donderdag werd opgepakt, is gis termiddag vrijgelaten. Hoewel er geen signalen waren dat er daarna nog sprake was van dreiging, werd de directie van het Zwin College, waar de verdachte op school zit, gevraagd alert te zijn. kapelle - In de Hervormde Kerk in Kapelle houdt Stichting Woord en Daad vanavond een concert ter ere van het veertig jarig bestaan van de stichting. De avond begint om 20.00 uur en is gratis toegankelijk. sheer arendskerke Boomsmamozaïek in 's-Heer Arendskerke houdt vandaag van 10.00 uur tot 16.00 uur open dag. Bezoekers kunnen gratis mee mo zaïeken aan een 'koninklijk ob ject' en er zijn workshops. KIJKDAG I MEI 16:30-17:30 uur Aan de rand van de 'Veersche Poort' gelegen appartement op de eerste verdieping. Dit appartement beschikt over een nette keuken, nette badkamer, royale woonkamer entwee slaapkamers. Dit appartement wordt aangeboden via Je Stek en kan gekocht worden met maar liefst 15% korting! Markt 57- Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 130