Griep zorgt voor drukte op longafdelingen Levend bordspel TROTS OP ONZE KROON! naar de ring Ontbijten in oranje bij 't Kompas Protest svp ZEELAND 27 commentaar www.skinjewelry.nl AL DRIE ORANJE GENERATIES LANG ZATERDAG 27 APRIL 2013 15% KORTING MET CODE JEWEL15 GRATIS BEZORGING VANAF 30,00 your beauty products online MIDDELBURG - De langste griepepi demie van de afgelopen twintig jaar heeft tot een toename van het aantal longpatiënten geleid. De Zeeuwse ziekenhuizen hebben in het eerste kwartaal van dit jaar meer personen opgenomen. Op de afdeling acute opname van het Admiraal De Ruyter Zieken huis in Goes zijn in de eerste drie maanden van 2013 vijfhonderd longpatiënten meer opgenomen dan gebruikelijk. Gewoonlijk lig gen op de longafdeling veertig pa tiënten; begin dit jaar zijn er pie ken van zestig opgenomen patiën ten geweest. Bij ziekenhuis Zorgsaam Zeeuws- Vlaanderen was het beeld minder duidelijk: 477 patiënten op de af deling longgeneeskunde in het eerste kwartaal van 2013 tegen 456 in 2012. Overigens is de griep in het grootste deel van het land op zijn retour. Vorige week telden alleen de provincies .Groningen, Friesland, Drenthe en Overijssel nog meer dan 500 grieppatiënten per 100.000 inwoners. In de rest van Nederland was dit aantal be neden deze grens gedaald en daar mee is er geen sprake meer van een epidemie. Van 21 januari tot 24 februari lag heel Zeeland bo ven de epidemiegrens. op basisscholen De Zeeuwse gedepu teerde Kees van Be- veren roept op tot protest tegen het Belgische plan voor een wegen vignet. Deze tol dupeert veel Zeeuwen en moet dus van de baan. Van Beveren geeft aan dat de gebruikelijke politieke en amb telijke contacten al zijn benut bij de pogingen om invoering van het vignet te voorkomen. Daarom wil hij een ander regis ter opentrekken: als Zeeuwen massaal meedoen aan het inter- netprotest van de ANWB ge ven ze een helder signaal af. Weliswaar heeft de Tweede Ka mer het tolplan al in het vizier, maar het kan helemaal geen kwaad als de Zeeuwen de parle mentariërs wat extra munitie aanreiken. Dan zal ook Brussel voelen dat de Zeeuwen niets van een tol moeten hebben en dat zo'n heffing ten koste gaat van goed nabuurschap. De actie van de ANWB is vrien delijk. Zo'n plaagstoot moeten de Belgen maar kunnen heb ben. Andersom zijn ze minder voorzichtig. Denk aan de mos selboycot van 2009 naar aanlei ding van de eindeloze vertra ging van de verdieping van de Westerschelde. Die onsympa thieke actie, gericht op de por temonnee van de Zeeuwen, mislukte gelukkig jammerlijk. De oproep van Kees van Beve ren om als één man de Belgen een halt toe te roepen, verdient een beter lot. zierikzee - Trots als een pauw zit 'koning Tom' op zijn stoel. Hij is zojuist door zijn klasgenoten in een koningskostuum gehesen. Het was één van de opdrachten van het levend ganzenbordspel dat de kinderen van de Zierikzee- se Beatrixschool voor zeer moei lijk lerende kinderen speelden. Een hele uitdaging, want hoeden op een kapstok gooien, een hele lange slinger maken of een spe ciaal lied zingen is niet voor ieder een vanzelfsprekend. De pret was er niet minder om. In kleine groepjes sjouwden de kinderen door de school. Het aantal ogen op de dobbelsteen gaf aan waar ze naar toe gingen. Werd het een lo kaal waar chips en limonade ston den te wachten of moesten ze eerst elkaar met een opgerolde krant op de rug tikken? Tom neemt zijn tijdelijke rol als koning zeer serieus nadat hij door zijn klasgenoten in een koningskostuum is gehesen, foto Pieter van der Laan terdag vieren we mijn verjaardag in stilte met wat familie en vrien den en daarna zijn we helemaal I klaar voor 29.en 30 april." I Ook Duitse schoolkinderen de- I den mee aan de Koningsspelen. Het ging om ongeveer 200 kinde ren in de plaats Gildehaus, net over de grens bij Oldenzaal. Zij hadden daarvoor vrij van school gekregen. De Koningsspelen wa ren in Amsterdam zo'n succes, dat de gemeente de sportdag ie der jaar wil organiseren. Landelijk deden ruim 1,3 miljoen kinderen van 65.000 scholen mee I aan de Koningsspelen. zie ook video op www.pzc.nl De kinderen van 't Kompas zitten aan het koningsontbijt. foto Peter Nicolai hoek - De kinderen van basis school 't Kompas in Hoek waren vrijdag de hele dag in de weer met de Koningsspelen. Als de bel om 8.45 uur klinkt be ginnen de kinderen gekleed in het oranje aan het koningsontbijt. Het is de eerste activiteit van een dag die geheel in het teken van de nieuwe koning staat. Na het ontbijt zingen de kinderen samen het lied 'bewegen is ge zond'. Daarna krijgen ze een dans les van dansschool Moves! Na de middagpauze is er nog een estafet te en een knutselmarathon. „Het is de hele dag oranje wat hier de klok slaat," zegt directeur Adriaan Krijger. „Een gezellige laatste dag voor de vakantie. Hope lijk wordt het weer wel beter van middag. Want een estafette in de regen, dat is ook niets." is een stuk straat afgezet, foto Izaak lend, touwtrekkend, steltenlo- pend of als ringstekend skelteraar, om maar eens wat te noemen. Om de zeven minuten rammelde directeur Martien le Clercq met een bel, en wisselden groepjes kinderen van spel. Elders op Wal cheren deden ze het weer anders. In Souburg hielden 500 kinderen van het Kroonjuweel een sponsor run voor een kinderziekenhuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 117