LINTJESREGEN Bij de laatste lintjesregen van koningin Beatrix werden 3016 mensen gedecoreerd Oranjeprogramma in Ahoy rond Gratis kroningsdag apps te downloaden Nog 4000 lege hotelkamers Volle bak bij Konings Concert F F Lintje voor sporters, profs en vrijwilligers den haag - De 2i-jarige Sarah- Quita Offringa was gisteren de jongste persoon die een koninklij ke onderscheiding kreeg toebe deeld. De zesvoudig wereldkam pioen windsurfen werd ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Arubaanse was een van de 39 in woners van Aruba, Curasao, Sint Maarten en de BES-eilanden (Bo naire, Sint Eustatius en Saba) die koninklijk werden gedecoreerd bij de laatste lintjesregen van ko ningin Beatrix. Dit jaar krijgen 3016 mensen ter gelegenheid van Koninginnedag een lintje, maakte het Kapittel voor de Civiele Orden gisteren be kend. De lintjesregen wordt tradi tiegetrouw gehouden op de laat ste werkdag voor Koninginnedag. Vanwege vakanties in veel regio's viel die dit jaar op 26 april. Omdat ze een verdienstelijke bij drage hebben geleverd werden vijftien personen gedecoreerd in de orde van de Nederlandse Leeuw. 3001 mensen kregen een lintje in de orde van Oranje-Nas sau. Zanger en entertainer Gerard Jo ling is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De tele visiepersoonlijkheid zet zich ook in voor goede doelen, zoals de stichting Doen, Unicef en het Ro nald McDonald kinderfonds. Hij komt regelmatig in actie bij spe ciale inzamelingsacties en be zoekt kinderen in ziekenhuizen, laat het Kapittel voor de Civiele Orden weten. Ook striptekenaar Jan van Haas teren is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Hij te kende onder meer de strips Bartje en Opa, Sjaak en oom George en te kende voor de bladen als Pep, Sjors en Donald Duck. Ook maak te hij humoristische legpuzzels. Hij inspireert andere stripteke naars en illustrators, zegt het Ka pittel. In de sport kregen verder sportbe stuurder Henk Kesler en sportver slaggever Jack van Gelder een lint je. Maar ook aan Tinie Piët uit Den Haag is gedacht. Ze was 62 jaar vrijwilligster bij de Haagse zwem vereniging DSZ. De jongste gedecoreerde man is de 34-jarige Johan Boersen uit Leusden. Hij zet zich sinds 1991 in bij vrijwilligersorganisatie De Til en sinds 1995 bij de lokale oranje vereniging. Zowel de oudste vrouw als man is geboren in 1917. Maria Tesselaar uit Heiloo was vanaf i960 actief als pleegouder en vrijwilligster bij de ViVa Zorggroep en de Ka tholieke Bond van Ouderen. Peter de Bruijn uit Kerkrade was actief bij het gemengd kerkelijk zang koor St. Jozef en bij' twee paro chies. Professor René Bindels is be noemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Hij deed belangrijk onderzoek naar de mi neraalhuishouding van de nieren. Door zijn werk is de kennis over nieren verdiept. Hij bekleedt di verse internationale functies. Ook hoogleraar Marcel Stive is be noemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Hij wordt wereldwijd gezien als een top- expert van kustwaterbouwkunde. Stive waarschuwde regelmatig voor onderschatting van overstro mingsgevaar. Erik Jurgens is bevorderd tot offi cier in de Orde van Oranje-Nas sau. Hij zat voor de opgeheven PPR in de Tweede Kamer en voor de PvdA in de Eerste Kamer. Van de lintjes gingen er 1041 naar vrouwen. Het aantal gedecoreerde mannen bedraagt 1975. De provin cie Noord-Brabant is koploper met het aantal lintjes: 605 Braban ders werden bedacht. Daarna komt de provincie Zuid-Holland. Van alle aanvragen voor een lint je, is dit jaar ongeveer 10 procent niet gehonoreerd. Henk Kesler, officier in de Orde van Oranje-Nas sau. foto's ANP Jack van Gelder, ridder in de Orde van Oran je-Nassau. Gerard Joling, ridder in de Orde van Oranje- Nassau. Willem-Alexander is van daag jarig. Hij wordt 46. Hij opende gisteren de eerste Koningsspelen en hoopt dat er nog vele volgen. ROTTERDAM Het programma voor het gro te meezingconcert Samen voor Oranje in Ahoy op 30 april is rond. In totaal zin gen 33 artiesten samen met het publiek in de concert zaal in Rotterdam het Ko ningslied. Voorafgaand aan het meezingmoment treden twaalf artiesten op in Ahoy. AMSTERDAM Wie op 30 april naar Amster dam wil, kan gebruikmaken van diverse gratis apps. Kom naar de kroning heet de app van Buienradar, Prime Data, 9292 en XL-Websolutions. Die biedt advies aan reizi gers. 30 APPril heet de app van de politie, die aangeeft waar het druk is in de stad. AMSTERDAM Hoewel Amsterdamse ho tels rond Koninginnedag vaak vol zijn, hebben ze nu nog ruim 4000 kamers vrij. De prijzen zijn dit jaar ho- ger, het hotelaanbod is de laatste jaren vergroot en er zijn veel particuliere kamer verhuurders, zegt Koninklij ke Horeca Nederland. AMSTERDAM 15.000 mensen zijn dinsdag 30 april getuige van het con cert dat dj Armin van Buuren samen met het Ko ninklijk Concertgebouwor kest geeft op het Java-eiland in Amsterdam. Daarmee is het zogenoemde Konings Concert volledig uitver kocht, zo laat organisator 538 weten. Het concert geldt als muzikale aubade aan het kersverse koningspaar. Wil lem-Alexander en Maxima leggen tijdens hun Konings vaart door Amsterdam aan bij het Java-eiland. Onder lei ding van Riccardo Chailly worden werken gespeeld van Leonard Bernstein, John Adams en George Gershwin. I I I i 1 1 1 Sarah-Quita Offringa, ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Marcel Stive, ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 10