Brouwersdam speerpunt in etappe Eneco Tour op Schouwen-Duiveland 34 SPORT VIERDE KLASSE B Oranjedag bij Swift Middelburg Ronde van Rilland kent vele prijzen Survivalrun in Cadzand Trainer Clement van Splunder beleeft tegen ZSC'62 zijn laatste thuiswedstrijd. ill iü Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl ZATERDAC 27 APRIL 'Brouwershaven De korfbalvereniging Swift houdt zaterdag op sportpark De Sprong in Middelburg een Oranje dag. Het gaat om een open dag in het kader van korfbalpromotiemaand en de troonswisseling van Willem-Alexander. Er zijn verschillende activiteiten. Om 11.30 uur gaat de kinderkermis van start. Van 13.30 tot 14.30 uur is er een open podium en om 15.00 uur wordt er een Zweeds Loopspel georgani seerd. Om 16.00 uur wordt de derby Swift-On- do gespeeld, een duel in de tweede klasse. Swift is momenteel koplo per. De Ronde van Rilland wordt zaterdag voor wiel renners aantrekkelijk. De organisatie heeft be sloten om het prijzengeld te verhogen. Daar mee wordt gehoopt op een groot deelnemers veld. Zo bedraagt de eerste prijs bij de amateurs hon derd euro en bij de 40+ 75 euro. Bovendien zijn er de nodige premies te verdienen voor de ren ners. De wedstrijden worden gehouden op een omloop van 4300 meter met start en finish in de Hoofdweg van Rilland. De eerste start is om 13.00 uur, de amateurs rijden vanaf 15.30 uur hun wedstrijd over 60 kilometer. ZONDAG 28 APRIL Het Moio Adventure team houdt zondag in Cad zand de tweede editie van de 'survivalrun. De wedstrijd voert de deelnemers over het strand en door de duinen. Het is de bedoeling dat de afstand in een zo snel mogelijke tijd wordt afgelegd en dat onder weg de vele hindernissen worden overwonnen. Het is dit jaar mogelijk om individueel en als koppel deel te nemen. Er zijn runs van 5,5 en 11 kilometer. Voor kinde ren is er een Kidsrun met een afstand van 2,5 kilometer. Inschrijven is nog mogelijk op de dag zelf, van 10.00 tot 10.30 uur. De start is om 11.00 uur bij Moio Beach in Cadzand. door Klaas Verspoor BROUWERSHAVEN - Al voor de kerst hakte Clement van Splun der de knoop door. Anderhalfjaar trainer zijn van de ASV Brouwers haven was voor hem genoeg. Nu, twee competitieronden voor het einde van het seizoen, komt dat moment van afscheid steeds dich terbij. Dat Brouwershaven een moeilijke periode doormaakt, staat buiten kijf. Teruglopende spelersaantal len, een teleurstellende training sopkomst, slechts één senioren team en al twee seizoenen onder in bungelend-in de vierde klasse B; de feiten liegen er niet om. Toch gaat het door hem genomen besluit Van Splunder aan het hart. „Misschien toch wel een beetje", antwoordt hij op de vraag of het een afscheid met een traan wordt. En vervolgens gaat hij ver der: „Brouwershaven is toch mijn clubje geworden. Ik ben natuur lijk bij Mevo begonnen, maar ik zit al zolang bij Brouw. En ookal stop ik als trainer, ik zal er nooit helemaal weggaan." PASPOORT Naam: Clement van Splunder. Leeftijd: 39 jaar. Woonplaats: Brouwershaven. Clubs als trainer: Brouwershaven. Hoogtepunt carrière: „Dat is zoe ken... Echte hoogtepunten heb ik niet echt. Ik heb als trainer altijd in de onderste regionen ge speeld." Dieptepunt carrière: „Elke keer zo laag eindigen en de lage trainings opkomst." Clement van Splunder lichtte voorzitter Peter van Ast begin 2013 in over zijn plannen. Voor ko mend seizoen, wanneer Brouwers haven in de reserveklasse gaat spe len en de club de oudste jeugd wil laten rijpen in het jeugdvoet bal, wordt nog een oplossing ge zocht. Er is nog geen opvolger aan gesteld. Van Splunder: „Ze kon den het bij Brouw wel begrijpen dat ik stop. Zeker vanwege de ma nier waarop het nu gaat. Op don derdagavond sta ik vaak met vijf man op de training. Het is bijzon der als het er eens een keertje acht zijn. Op dinsdag trainen we al niet meer. Dat is mijn voor naamste reden om te stoppen. En ik krijg het op mijn werk ook steeds drukker." Van Splunder kijkt met gemeng de gevoelens terug op zijn trainer schap in Brouwershaven. „Toen ik het overnam van Ed (van Lent) za ten we in een dipje. We hebben het toen met zijn alleen een beet je opgepakt. Ik heb een gesprek ge had met iedereen, er waren soms tien man op de training en we hebben een paar leuke uitslagen geboekt." Al heel snel ebde het vernieuwde enthousiasme weg. „Hectisch", zo omschrijft hij zijn periode als trai ner wel. „Maar de sfeer is altijd goed. Nu nog steeds. Je weet waar je voor staat. Er is nooit echt one nigheid, .bijvoorbeeld ook niet over wie er wissel staat." Als speler maakte Van Splunder, na zijn komst in het seizoen 1996-1997, onder trainer Pim Pot- appel het kampioenschap mee in de vierde klasse. Als trainer zal hij nooit zo ver komen, want Van Splunder heeft besloten niet meer verder te willen als trainer. Brouwershaven is zijn eerste en laatste club. „Ik ga op zaterdag lek ker langs de lijn staan. Overal kij ken, hier eens en daar eens. Daar heb ik veel zin in." Van Splunder kijkt ook nog uit naar de resterende duels. Zater- Briggs 4 Stratton ready start motor Van €SSMtr|.ncl BTW) VoarC 7*9.00 |iad. BTW)" VWK CJ22M0(MKl. BTW) Vaar 9*9.00 (tad. BTW)" Standaard graiopvang 300 liter Edge K-tra ma Briggs 4 Stratton VTwin motor Premium stoei met hoge"rugieuning Standaard geïntegreerde bumper Vaa:£029^X7 (bwl. 8TW1 Vaar 1999,00 (md BTW)- door René van Stee SCHARENDIJKE - Zeeuwse wielerlief- hebbers zitten woensdag 14 augus tus eerste rang met de komst van derde etappe van de Eneco Tour naar Schouwen-Duiveland. De meerdaagse rittenkoers door Ne derland en België rijdt zo'n 115 ki lometer over het grondgebied van de gemeente. Daarbij wordt drie keer de finishlijn ter hoogte van het festivalterrein van Concert at Sea op de Brouwersdam gepas seerd. Zowel de Schouwse sportwethou der Ad Verseput als gedeputeerde Ben de Reu verheugt zich op de komst van het sportfestijn, dat in de top zes staat van de grootste Nederlandse publieksevenemen ten en dat garant staat voor televi sie-uitzendingen op onder meer de Vlaamse sportzender Sporza en Eurosport. Bovendien rekent de gedeputeerde op een extra eco nomische impuls voor Zeeland. Weliswaar zijn de gevolgen van de komst van een dergelijk evene ment moeilijk te meten, maar De Reu haalde donderdag bij de pre sentatie van de etappe de Kustma- rathon Zeeland als voorbeeld aan. Uit een onderzoek is gebleken dat die wedstrijd in 2012 een half mil joen extra aan bestedingen ople verde. „De Eneco Tour is van een heel andere orde van grootte. Het kan niet anders dan dat dit zijn ef fect zal hebben", aldus De Reu. Hoewel het professionele wielren nen door allerlei dopingperikelen moeilijke tijden doormaakt, heeft het grote publiek zich niet van de koers afgekeerd, stelt De Reu. Hij ondervond dit onlangs bij een be zoek aan de Ronde van Vlaande ren. „Wielrennen blijft mede om die reden speerpunt van het pro vinciale sportbeleid. Uiteraard worden daar wel eens vraagtekens bij gezet. Begrijpelijk, maar er is een kentering gaande in het wiel rennen. Het is ook niet onze taak om de sport om zeep te helpen." Het peloton rijdt 14 augustus via Bruinisse, Oosterland, Zierikzee, Burgh-Haamstede, Renesse en Scharendijke naar de Brouwer- dam. Alvorens er wordt gefinisht, zijn er twee plaatselijke omlopen. Het kostenplaatje bedraagt zo'n 85.000 euro, waarvan de provin cie het leeuwendeel voor haar re kening neemt. De Eneco Tour maakt deel uit van de World Tour, een reeks van wed strijden op het hoogste wielerni- veau. Vorig jaar was Middelburg fi- nishplaats. In 2014 komt de wed strijd naar Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 86