Bijzondere status campings verdwijnt Beeldje wijkverpleegster Cor Bijlo wordt 15 mei onthuld in Kerkwerve I I I I I I 24 SCHOUWEN-DUIVELAND Koninklijke schilderkunst NIEUWBOUW SPORTCOMPLEX De eerste paal is geslagen. De bouw van het nieuwe sportcentrum is gestart. 1 Home SBS verslaat Koninginnedag in Zierikzee SOHO AANBIEDING KORTING OP ONZE COMPANY ZIERIKZEE - In het gemeentehuis van Schouwen-Duiveland hangen sinds don derdag schilderijen van kunstenaars van het Createlier van Gors. De kunste naars hebben prins Willem-Alexander en prinses Maxima afgebeeld. De kleine expositie maakt deel uit van het project ZierikZingt van Oranje, aanstaande zaterdag. Dan zingen kinderen van basisscholen van Radar in het gemeente huis speciale oranjeliederen. Crescendo en Mar van der Veer zorgen voor de muzikale begeleiding. ZierikZingt begint om 16.00 uur. De schilderijen blijven een maand hangen in de hal van het gemeentehuis, foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lanting ZIERIKZEE - De bijzondere status voor bijvoorbeeld landschapscam- - ping, fruitgaardcamping of boeren- boscamping verdwijnt. De gemeen teraad heeft besloten dat dergelij ke campings in het vervolg vallen onder de noemer 'reguliere' cam ping. De raad heeft ook besloten dat in het buitengebied grotere wo ningen mogen worden gebouwd. Het college van B en W wilde de speciale campingvormen handha ven om de differentiatie in het aanbod te waarborgen. Daarbij legde het college ook het aantal vaste standplaatsen vast De ge meenteraad wil de ondernemers wat meer vrijheid geven en bij voorbeeld zelf het aantal vaste standplaatsen laten kiezen. Daar om laat de gemeenteraad de spe ciale regelingen voor bijzondere vallen. Zowel LSD als het CDA en de Christenunie dienden hier voor voorstellen in. Daarbij ging LSD het verst, en wilde alle specia- VAN DE WEEK! Ie regels voor de bijzondere cam pings afschaffen. CDA en Chris tenunie wilde minder ver gaan en de bijzondere kenmerken van de campings wel handhaven. Dit voorstel haalde het wel en dus mo gen de campings niet meer plek ken maken en moeten ook de rui me standplaatsen blijven bestaan. Daarmee denkt de raad de diffe rentiatie in het aanbod voldoende te waarborgen. De raad wil ook ruimere wonin gen in het buitengebied toestaan. Het college stelde voor dat wonin gen maximaal 1000 kubieke me ter groot mochten zijn. Dat vond de meerderheid van de raad te be perkt. De raadsleden wilden niet zover gaan als LSD die 'de bouw van een kasteeltje zoals het Arend- slot' wilde toestaan. Maar grotere woningen waar meerdere genera ties kunnen wonen moeten vol gens een meerderheid van de raad wel kunnen en dus mogen woningen in het buitengebied straks maximaal 1350 kubieke me ter groot worden. Na de bouwvak boven de grond door Esme Soesman ZIERIKZEE - Voor een leek lijkt het een willekeurige verzameling van werkmateriaal en bergen grond. Op het terrein waar straks het nieuwe sportcomplex verrijst wordt echter op dit moment met militaire precisie de basis gelegd voor zwembad, sporthallen en -terreinen. Nu al duidelijk herkenbaar is de plek waar in de toekomst baantjes worden getrokken. Een enorme rechthoekige kuil (het diepste punt is vier meter) is de complete kelderbak, waar straks wedstrijd- bad en doelgroepenbad in komen te liggen. „En het perron. Dat is al le omliggende ruimte die over is en die wordt gebruikt voor de in stallaties: zuivering, pompen, rio lering enzovoorts", blikt uitvoer- Het clubje genodigden (onder meer raadsleden en personeel van Onder dak) wacht op actie van wethouder Ad Verseput. foto Dirk-Jan Gjeltema 26 april t/m 3 mei 2013 www.trendhome.nu Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)118 - 60 69 01 f www.trendhome.nu door Ton van den Nouweland KERKWERVE - Het beeldje van wijk verpleegster Cornelia van Zijp-Bijlo wordt woensdag 15 mei onthuld aan de Ring in Kerkwerve. Het bronzen beeldje van kunste nares Daniëlle Orelio uit Burgh-Haamstede is donderdag opgehaald bij de gieterij en toont de wijkzuster rijdend op haar mo torfiets. Voor de onthulling 15 mei om 16.25 uur zijn de kinderen en kleinkinderen van de verpleeg ster uitgenodigd. De, in Dreischor geboren, Cor Bij lo was van 1929 tot 1958 wijkver pleegster van het Groene Kruis in Kerkwerve, maar ze deed de ver zorging in Brouwershaven en Zon- nemaire er vaak bij. Ze was een voor die tijd geëmancipeerde vrouw en ook sociaal bewogen. Bij geboorte, ziekte en dood kwam de verpleegster aanrijden op haar motor, een Cyrus Sachs uit 1938, met achterop haar hond je Robbie. Initiatiefnemer Stichting Renesse streeft er naar in elke Schou- wen-Duivelandse woonkern een beeld te plaatsen van een bijzon dere inwoner. Zierikzee, Noord- gouwe en Dreischor gingen Kerk werve voor. der Ruud Verdonk van Bouw- groep Peters uit Middelburg op de invulling vooruit. Die kelder is voor Verdonk misschien wel het spannendste onderdeel van het project. Het luistert, zeker bij een zwembad dat waterdicht moet zijn, nauw. „Het is net als bij lego. Als je het onderste blokje niet hebt, kun je de bovenste twee er ook niet op zetten." Maar in meer dere opzichten moet er op de mil limeter nauwkeurig worden ge werkt. Om optimaal te profiteren van onder meer goed weer, is er bewust voor gekozen 'van twee kanten aan te vallen'. Gelijktijdig met het werk aan het zwembad wordt ook begonnen met de ach terkant van het sportcomplex. „We werken eigenlijk naar elkaar toe." En daar houdt het niet op. De grond die vrij is gekomen met Cornelia van Zijp-Bijlo het uitgraven van kelderbak en waterpartij en het vlak makpn van het terrein wordt gelijkmatig over een ander deel van het ter rein verspreid. „Alle grond die is weggegraven gaat als voorbelas ting op de toekomstige sportvel den. Het klinkt dan in puur door het gewicht van de grond die er op ligt", schetst Theo Baas van Aannemingsbedrijf Baas uit Arne- muiden nog een deel van de klus. Er zijn zetbakens geïnstalleerd die ingemeten zijn. „Als we vier maanden verder zijn kunnen we aan de zetbakens zien hoeveel de grond is gezakt." Dat proces moet er voor zorgen dat er straks een keurig strak sportveld ligt. Bouwgroep Peters uit Middelburg is hoofdaannemer van de bouw van het sportcentrum. Aanne mingsbedrijf Baas zorgt voor de infrastructuur van de gebouwen en de aanleg van het parkeerter rein. Dat betekent in de praktijk vele tonnen materiaal versjou wen. Zo wordt 19.000 kuub grond verplaatst en 12.000 kuub zand en 10.000 ton menggranulaat aange voerd. Dat laatste materiaal doet dienst als verhardingslaag. Baas: „De opbouw van het parkeerter rein is een halve meter zand, daar bovenop 25 centimeter puin en daar bovenop tien centimeter as falt. Dus het totale pakket is straks 85 centimeter." Werk alom, maar het zal nog even duren voor de contouren van het nieuwe gebouw zichtbaar worden. Verdonk: „Tot aan de bouwvakantie zitten we in het gat. Pas na de bouwvakantie ko men we boven de grond." ZIERIKZEE - De Koninginnedagvie ring in Zierikzee is 's avonds te be kijken in het programma Hart van Nederland op SBS. Dat heeft het Oranjecomité donderdag bekend gemaakt. De cameraploeg zit om 9.30 uur in café De Biet aan de Nieuwe Ha ven en filmt daar de reacties van de gasten op de abdicatie van ko ningin Beatrix. Daarna trekt de cameraploeg de stad in en filmt daar onder meer de vrijmarkt en de 'kroning' van Iman Padmos door burgemeester Gerard Rabelink. Hart van Neder land wordt om 19.00 uur en om 22.30 uur uitgezonden. F

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 76