'Vrachtverkeer is niet te weren uit Lepelstraat' 'Levensecht leren' brengt Goese basisschoolleerlingen verder I I 1 1 Duizendpoot geridderd Home Enthousiasme over raadswerk 24 BEVELANDEN en THOLEN WESTERPOORT Raadsleden zijn van mening dat sluiting van het Westerpoort in Tholen-stad onvermijdelijk was. II SOHO 1 HENK HOOGERLAND AANBIEDING KORTING OP ONZE I COMPANY rn ij door Luc Oggel COES - Maatregelen nemen om vrachtverkeer dat door de Lepel straat in Wolphaartsdijk rijdt te we ren, is lastig. Het gaat in bijna alle gevallen om bestemmingsverkeer dat daarom niet verboden kan wor den. Dat zei wethouder Loes Meeuwis- se (WD, verkeer) donderdaga vond tijdens de raadscommissie vergadering. Die besprak een voor stel om de straat te herinrichten. De bewoners van de Lepelstraat klagen al geruime tijd steen en been over het grote aantal voertui gen, waaronder veel vrachtwa gens, dat dagelijks door de straat rijdt en volgens hen zorgt voor een onleefbare situatie. Bewoon ster Weida Brinks deed bijna een noodoproep aan de raadsleden om er iets aan te doen. „Het moet gewoon stoppen." De bewoners voelen zich niet serieus genomen door de gemeente, die het pro bleem niet zou erkennen. De meeste fracties gaven echter aan dat er zeker gekeken moet wor den naar verbeteringen, al werd daar meteen bijgezegd dat een vu rig gewenste rondweg financieel niet haalbaar is. De bewoners zelf opperden een extra toegangsweg of het instellen van eenrichtings verkeer als mogelijke oplossingen. Dat niet iedereen blij is met de ac ties van bewoners van de Lepel straat bleek eveneens. Een onder nemer van het bedrijventerrein in het dorp verliet kwaad de zaal toen SP'er Floor van Lamoen op perde de straat af te sluiten voor vrachtwagens. Dat kan ook niet, zei wethouder Meeuwisse. Uit on derzoek is volgens haar gebleken dat het vrachtverkeer dat de route Lepelstraat neemt, in het dorp moet zijn. „Dan kun je dus niet zeggen: 'je mag er niet door'. Zij gaf aan dat er op dit moment niet veel alternatieven zijn. De provin cie overweegt weliswaar een up grading van de Deltaweg van 80 tot ioo-kilometerweg en een nieu we hoofdentree voor Wolphaarts dijk, maar wanneer is nog onge wis. Wel zal de Lepelstraat bij de her inrichting in elk geval een 30-kilo- meterzone worden, wat enig soe laas moet bieden. GOES - Henk Hoogerland (69) uit Wilhelminadorp is donderdagavond tijdens de raadsvergadering in Goes benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nas- sau. Dat gebeurde in het bijzijn van tientallen familieleden, vrienden en kennis sen die plots de raadzaal binnenkwamen. Hoogerland kreeg de onderschei ding voor zijn vrijwillige activiteiten die hij sinds 1963 op vele verschillende maatschappelijke terreinen uitvoert Hij is sinds 1983 raadslid voor de PvdA. Zie www.pzc.nl/bevelanden voor zijn zeer uitgebreide 'cv\ foto Mechteld Jansen 'Miljoenen proberen terug te halen' door Rob Paardekam tholen - Het vertrek van het Wes terpoort uit Tholen was onvermij delijk. Dat stellen veel raadsleden. Toch klinkt er ook kritiek, met na me op het feit dat de gemeente ze ven jaar geleden nog 2,4 miljoen euro investeerde in de nieuw bouw van de vmbo-school. „Het is je reinste kapitaalvernietiging", vindt Han van 't Hof (ABT). Het werd destijds zo mooi ge bracht. De verhuizing van het toenmalige Markiezaat College van Sint-Maartensdijk naar Tho len-stad zou alleen maar goeds brengen. Dat de waarheid anders lag, is al een tijdje duidelijk. Daar om is niemand echt verrast over het besluit om de school zes jaar na de verhuizing alweer te slui ten. Tijdens het laatste jaar in Sint- Maartensdijk telde het Markiezaat College slechts 230 leerlingen. In Tholen, zo was de gedachte, had de school betere kansen. Zo zou den meer leerlingen uit Brabant kunnen worden aangetrokken. Na een hoopgevend begin, bleken de leerlingen niet massaal naar Tho len te komen. Hoewel de nieuwe schóól meer dan 400 leerlingen kan huisvesten, staat de teller nu weer rond de 230. Er is geen zicht op verbetering. Voor volgend schooljaar hebben maar 36 nieu we leerlingen zich aangemeld. Dat er zo weinig leerlingen ko men, heeft volgens bestuursvoor zitter Arjan Kastelein van het ROC West-Brabant te maken met vergrijzing en de verminderde be langstelling voor het vmbo. Een vmbo-school moet volgens hem zo'n 500 leerlingen hebben om rendabel te zijn. Het Wester poort komt daar niet aan en wordt met ingang van het school jaar 2014/2015 samengevoegd met twee andere kleine vmbo-scholen van het ROC West-Brabant. De nieuwe school komt in Halsteren. De partijen in de Thoolse gemeen teraad noemen het vertrek van het Westerpoort onvermijdelijk. „Uiteindelijk gaan wij er als ge meente ook niet over", stelt Jack Werkman (WD). „Laten we er geen stampij over maken." Bert van Eenennaam (SGP) had niet verwacht dat de school zo snel al zou sluiten. „Ik dacht dat ze het nog een paar jaar langer zouden volhouden. Maar als je dan hoort, dat er voor volgend 36 Slechts 36 nieuwe leerlingen hebben zich voor volgend schooljaar aangemeld op het Westerpoort. VAN DE WEEK! 26 april t/m 3 mei 2013 MEUBEICOUECTIE www.trendhome.nu Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)118 - 60 69 01 f www.trendhome.nu GOES - Het project onderwijstijdver lenging (OTV) wordt nog twee jaar voortgezet in Goes. Bij onderwijstijdverlenging wordt de kinderen die leerpoten- tie hebben, maar onderpresteren op het gebied van taal en/of reke nen extra lestijd aangeboden in de vorm van 'levensecht leren'. Het bakken van cupcakes bijvoor beeld leert hen een recept te le zen én te rekenen met de hoeveel heden aan ingrediënten. Ze leren vanuit de praktijk en dus meteen waarvoor ze de kennis kunnen ge bruiken. Zo krijgen de leerlingen meer zelfvertrouwen en motiva tie en blijft de opgedane kennis ook beter hangen. Het project OTV is in 2009 gestart met de Prinses Ireneschool, de Holtkamp- school en 't Noorderlicht, drie scholen voor voortgezet onder wijs (Edudelta, Pontes en het Ostrea Lyceum) en de gemeente. Het RPCZ had de leiding over het project. Later zijn kinderopvangor ganisatie Kibeo en het cluster CIOS van Scalda aangesloten. De Goese basisschoolleerlingen die hebben meegedaan aan de twee jaar durende proef 'levens echt' leren hebben de Goese ge meenteraad donderdagavond een speciaal gemaakte krant over het project en een cadeautje aangebo den. Tevens werd er 'gevierd' dat het project nog twee schooljaren zal worden voortgezet. Dit gebeurt, in tegenstelling tot de pilot-perio- de zonder subsidie van het minis terie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Het onderwijs in Goes, de kinder opvang en de gemeente dragen de kosten voor het project voortaan zelf. „We willen er na melijk graag mee doorgaan, want de resultaten zijn nuttig en heel waardevol", aldus wethouder Jo-Annes de Bat (CDA, onder wijs). schooljaar slechts twee klassen zijn aangemeld, weet je dat het de verkeerde kant op gaat." Dat de gemeente, als een soort bruidsschat, ruim 2 miljoen euro investeerde in de nieuwbouw van de school is volgens Van Eenen naam achteraf gezien geen goede beslissing geweest. „Maar de leer lingprognoses gingen toen niet verder dan vier jaar, we konden dus niet verder vooruit kijken." Han van 't Hof (ABT) denkt daar anders over. „In Sint-Maartens dijk was het met deze school al een aflopende zaak. Het was een illusie om te denken dat het in Tholen ineens beter zou gaan. Daar hebben we ook voor gewaar schuwd. Er is hier geld van de be lastingbetaler over de balk gesme ten, en niet zo weinig ook." Ook Bram van de Sande (CU) is kritisch. „Er is gewoon een grote inschattingsfout gemaakt", zegt hij. „Dit is nauwelijks uit te leg-x gen aan de burgers." De partijen zijn unaniem van me ning dat de gemeente moet probe ren (een deel van) de bruidsschat terug te krijgen van het ROC. „Ik weet niet welke afspraken er des tijds zijn gemaakt", zegt Rob Duijm (CDA). „Maar als er moge lijkheden liggen, moeten we die zeker niet onbenut laten." Een woordvoerster van de ge meente laat namens wethouder Peter Hoek weten dat een com pensatieregeling is bedongen voor het geval het schoolgebouw al na een paar jaar leeg zou ko men te staan. „We gaan daar nu met het ROC over praten." Kaste lein zegt de reactie van de raad te begrijpen. „We gaan samen met de gemeente bekijken hoe we kapelle - De werving van nieuwe raadsleden in Kapelle lijkt succes vol. Acht belangstellende inwo ners kwamen woensdag op een in formatieavond af, meldt burge meester Anton Stapelkamp. „Leuke reacties, ze waren allen erg positief, ook over de openheid en het enthousiasme van de zes zittende raadsleden die over hun werkzaamheden vertelden." Drie of vier van de aanwezigen denken zeer serieus na over een carrière in de Kapelse politiek, en kele anderen zijn volgens Stapel kamp 'flink aan het denken ge zet'. Begin september volgt wel licht een tweede wervingsavond, onder het motto 'Who will be Ka- pelles next top politician?' EP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 70