Argentijnse koekjesbakker moet deur sluiten auping 6 BINNENLAND AujeünG de voorbereiding 44 De Alfajores die Maxima kocht, deden haar denken aan haar vaderland Donner voorlopig echt 'onderkoning' Vergulde armstoelen voor het koningspaar Strenge controle op verkoop voedsel Vluchtelingen vragen om amnestie bij Beatrix Uw Auping koopt u bij: Auping Plaza - het complete Auping assortiment onder 1 dak Auping Premium - de complete Auping shop-in-shop formule door Sandra Donker AMSTERDAM - Een speling van het lot zou je het best kunnen noe men. Het winkeltje in Argentijn se lekkernijen van Guillermo Mel licovsky is pal tegen de Nieuwe Kerk aangebouwd - de plek waar zijn landgenote Maxima dinsdag koningin wordt. Hemelsbreed is het misschien een meter of dertig tot het hart van de kerk, meer niet. Een paar maal mocht hij haar zelfs in zijn sfeervolle zaakje, Melly's CookieBar, ontvangen. „Ze bestelde een doosje Alfajores, de beroemdste Argentijnse koek jes, gevuld met melk en caramel. Het deed haar denken aan haar va derland." Hij zou zichzelf geen monarchist willen noemen, nee. Dat is toch Guillermo Mellicovsky eigenlijk niet meer van deze tijd, mijmert Mellicovsky. Maar als ie mand het dan toch moet doen, dan zijn Willem-Alexander en Maxima geen slechte keuze. „Ik heb vertrouwen in wat zij gaan doen." Hoe dicht hij ook bij het vuur zit, zeifis de Argentijnse koekjesbak ker dinsdag niet van de partij. Zijn zaak moet maandag en dins dag op last van de politie dicht, net zoals het hele rijtje winkels aan dit deel van de Nieuwezijds Voorburgwal. Daar gelden de strengste veiligheidsmaatregelen. Met nog enkele dagen te gaan tot de troonswisseling, verandert het gebied rond de Dam in een no go area. Alles wat weggesleept kan worden, wordt weggesleept. „Ze komen hier maandag zelfs De Argentijnse eigenaar Guillermo Mellicovsky mag zijn Melly's Cookie Bar maandag en dinsdag niet in. foto Jean-Pierre Jans met speurhonden binnen", zegt Mellicovsky. „Ik begrijp het wel, je weet immers nooit wat er kan gebeuren. Maar het is wel jam mer. Hét had voor mij een topdag kunnen zijn." Niet alleen de zaak gaat dicht, ook zijn woonhuis erboven mag de Ar gentijn niet in. Hij bivakkeert op kosten van de gemeenten twee da gen in een hotel. Om de pijn te verzachten heft hij zaterdag dan maar alvast het glas op de troons wisseling, met wat Alfajores erbij. Compleet inclusief K2 spiraalbodems, Dublin matrassen en 2 aanhaaktafels. Actieperiode 22 april t/m 2 juni 2013. *1 DEN HAAG Het kabinet heeft nog geen wet in de maak die een regent aanwijst als koning Willem-Alexander voor de achttiende verjaardag van prinses Amalia overlijdt. Dat meldt de Rijksvoorlichtings dienst. Zolang deze wet er niet is, neemt de Raad van State in dat ge val het koninklijk gezag waar. Vi- cepresident Piet Hein Donner kan zijn bijnaam 'de onderkoning van Nederland' daarom de komende tijd eer aan doen. De overname door de Raad van State is logisch: de koning is immers officieel de voorzitter ervan. AMSTERDAM Willem-Alexander en Maxima zit ten tijdens de inhuldiging op ver gulde armstoelen uit 1901. De stoe len kreeg koningin Wilhelmina destijds cadeau ter gelegenheid van haar huwelijk met prins Hen drik, zo maakte de Rijksvoorlich tingsdienst gisteren bekend. De armstoelen, die sinds 1902 in pa leis Het Loo staan, zijn voor de in huldiging opgeknapt. Beatrix en de drie dochters van het konings paar zitten op armstoelen uit 1808, bekleed met zijden chenille velours met gouddraad. AMSTERDAM Wie op 29 en 30 april etenswaar verkoopt op de vrijmarkten, kan een strenge cÖntrole verwachten. De Nederlandse voedsel- en wa renautoriteit stuurt tientallen in specteurs op pad. Er gaat volgens de inspectie nog veel mis met het eten op straat. Vorig jaar had 50 procent van de verkopers de za ken niet op orde. Er werden 62 waarschuwingen uitgedeeld. Elf keer werd het eten onverkoop baar gemaakt met blauwe kleur stof. DEN HAAG De vluchtelingen uit de Vlucht- kerken in Amsterdam en Den Haag hebben gisteren bij Paleis Noordeinde bij voorbaat een ver zoek om collectieve amnestie in gediend bij de koningin. Het gaat om de 129 uitgeprocedeerden in de Vluchtkerk en naar schatting 5.000 mensen die onder dezelfde omstandigheden in ons land le ven. De koningin heeft als enige de mogelijkheid amnestie te verle nen aan onderdanen die straffen kregen wegens het begaan van misdrijven. Ze hebben nog geen straf gekregen, maar als illegali teit straks strafbaar wordt, en die kans is aannemelijk, kan het wel. Feitelijk vragen ze om een uniek gebaar, legt Stichting Vluchtelin gen van de Straat, die het verzoek heeft opgesteld. Beatrix heeft nog nooit amnestie verleend. Juliana en Wilhelmina deden dat wel. O/troonswisseling Meer nieuws en foto's Vind uw dichtstbijzijnde winkel op www.auping.nl/plazapremium Stel uw eigen Auronde samen. Scan de QR code of ga naar www.auping.nl/auronde Auping nights, Better days Met vakmanschap en duurzame materialen gemaakt in Deventer. Nu in de allernieuwste trendkleuren van 2013. Morgen: begint met een goede nacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 6