Ambitieuze plannen voor Veerhaven Terneuzen dreigen in water te vallen Opsteker ZEELAND 23 commentaar WD: laat vissers op mosselzaad gewoon vissen Dag van Beroerte VAN 13.00 TOT 17.00 UUR Een opmerkelijke uit komst gisteren in de cijfers van het CBS over de ontwikkeling van de economie in 2012. Al leen in Zeeland is die gegroeid. Het is misschien voorbarig om van het Wirtschaftswunder im Sudwesten te spreken, maar een opsteker is het wel. In een jaar waarin fosforproducent Therm- phos op een roemloos einde af stevende en rijksdiensten op de tocht stonden, deed de Zeeuwse economie het zo slecht nog niet En de werkloos heid in deze provincie is nog steeds veruit de laagste van Ne derland. De groei van vorig jaar deed zich in de chemische industrie voor. Ook dat biedt perspectief. In de chemie dient economisch herstel zich in de regel als eer ste aan. Daarbij moet wel de kanttekening worden gemaakt dat de chemische industrie in Zeeland als geheel ietwat ver ouderd raakt. Krachtig inzetten op groene grondstoffen kan de impuls bieden om te bereiken dat deze sector de motor van de Zeeuwse economie blijft. DEN HAAC - Zolang niet weten schappelijk is bewezen dat de mos selzaadvisserij schade toebrengt aan de natuur in de Waddenzee, moeten vissers kunnen blijven vis sen. Dat vindt de WD in de Tweede Kamer. Bijzonder hoogleraar duurzame schelpdiervisserij Aad Smaal concludeerde onlangs dat de natuurontwikkeling in de Waddenzee en de kweek van mos selen goed samen gaan. Hij trok die conclusie op basis van het zes jarige onderzoeksproject Produs van de Universiteit van Wagenin- gen, Imares en het oceanografïsch instituut NIOZ. Op de beviste vak ken laten zich een tijd minder vis sen en bodemdieren zien. Maar die effecten zijn er na een jaar niet meer. WD-Kamerlid André Bosman uit Middelburg heeft vra gen gesteld aan staatssecretaris Sharon Dijksma (Natuur). Hij wil weten of zij de bevindingen on derschrijft. Ook vraagt hij hoe ze de resultaten betrekt bij de evalua tie van het convenant tussen mos selkwekers en natuurorganisaties. VRIJDAG 26 APRIL 2013 door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Van de ambitieuze plannen voor vernieuwing van de Veerhaven en omgeving in Terneu zen dreigt weinig terecht te ko men. Een herinrichting of renovatie van de steigers is te duur. Nieuwe veiligheidsregels voor de scheep vaart dreigen ook nog roet in het eten te gooien. Wethouder Frank van Hulle zit er mee in zijn maag. Al sinds 2007 wordt nagedacht over de toe komst van de Veerhaven en omge ving. Mooie ideeën zijn aan het papier toevertrouwd, zoals een nieuwe jachthaven en woonto rens. Van Hulle: „We hebben met dat gebied eigenlijk goud in han den. Het is één van de mooiste plekjes van Terneuzen." Maar he laas, de kans is groot dat er voorlo pig helemaal niets gebeurt. De overname van de haven van Rijks waterstaat door de gemeente zit op slot, onder meer omdat de kos ten van herinrichting (3,7 miljoen euro) en/of renovatie voor water sportclubs en andere gebruikers te hoog zijn. Ligplaatsen worden te duur in vergelijking met jacht havens als Breskens. Van Hulle heeft zijn hoop nog ge vestigd op Europese subsidie. Hij verwacht in september meer dui delijkheid, maar er zit nog een ad der onder het gras. Op basis van nieuwe landelijke regels (Basisnet Water) dreigen de Veerhaven en omgeving binnen een risicoge bied voor scheepvaart te komen. „Gek, want de scheepvaart is ob jectief veiliger geworden", aldus Van Hulle. Hij hoopt op verleg ging van de risicolijn naar het wa ter. „De scheepvaartbelangen zijn echter groot." Wordt de Veerha ven-ontwikkeling echt een halt toegeroepen, dan dreigt verloede ring. Van Hulle: „Dat zou dood zonde zijn, want ook particuliere partijen hebben interesse." GOES - Dinsdag 14 mei is het de Europese Dag van de Beroerte. Het ADRZ en revalidatiecentrum Revant 'De Lindenhof houden op beide locaties een voorlich- tingsmarkt. Tlissen 10 en 16 uur zijn deskundigen aanwezig. De speciale kroonring met 40 kleine diamanten van juwelier Ger de Bruijn uit Hulst foto Mark Neelemans Geersdijk is er klaar voor. foto René Schrier Een medewerker van de gemeente Middelburg gooit oranje kleurstof in de fontein aan de Balans, foto Theo Giele aan oranje DINSDAG 30 APRIL GESLOTEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69