WONEN 9 HEBBEN Gek op groen? WÊÊËÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊnnÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊlÊÊÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊIÊEÊÊÊÊÊÊIÊÊÊÊË BEATRIX AAN DE MUUR KONINKLIJK KOFFIEDRINKEN PRINTS VAN ORANJE VRIJDAG 26 APRIL 2013 Wie zijn gazon wat wil opvrolij ken, kan de Gulden sleutelbloem planten. Maar wacht dan wel met maaien tot de plant zich heeft uit gezaaid. De bladrozet zit plat op de grond, dus daar maai je wel overheen. De Slanke en de Sten- gelloze houden niet van gras. Die staan liever op een halfbescha- duwd plekje langs de bosrand. Nu weet ik dat de meeste lezers geen bosrand in de tuin hebben, maar iedereen snapt wat ik be doel: in de buurt van bomen of struiken, maar niet pal eronder. Daar bloeien ze voordat de hees ters uitlopen en hun blad het voor de primula's te donker maakt. Sleutelbloemen houden van kalk - meer nog van humus. In losse bladaarde is het dan ook niet nodig extra kalk te strooien. Maar kwaad kan het niet. Heb je weinig ruimte om het huis, maar wel behoefte aan een tuintje? Wil je een wand in je interieur een frisse, groene aanblik geven? Of kook je graag met verse kruiden, maar heb je die nooit bij de hand? Dan is de Karoo Green Wall, het 'groenconcept' van D&M Depot, wellicht ook iets voor jou. Verticaal tuinieren is in. Mensen met een beperkte tuin of zij die zich tot de tuin-trendsetters rekenen, kun nen op deze manier toch (of anders) bezig zijn met groen, door hun tuin- je als het ware op te hangen aan een (buiten)muur. De Karoo Green Wall bestaat uit vierkante elementen van 40 bij 40 centimeter, gemaakt van gerecycled plastic. Elk element is on derverdeeld in negen vakjes, waarin Karoo Green Wall, voor verticaal tuinieren, foto PR plantjes kunnen worden gezet. De benodigde potgrond wordt bijgele verd en is speciaal ontwikkeld voor deze manier van 'tuinieren'. Door meerdere elementen te combineren, kun je een compleet groene wand maken. Ophangen is volgens de ma kers een kwestie van plug 'n play: uit tekenen op de muur met behulp van een mal, gaatjes boren, schroeven er in en... voila. Via het ingebouwde be- wateringssysteem gaat watergeven (nagenoeg) automatisch: je hoeft al leen met een gieter het element aan de bovenzijde met water te vullen, todat het water zichtbaar is in het gootje aan de onderzijde. Liever een groene muur binnen? Het systeem kan ook toegepast worden in het interieur om een groene wand te creëren. Of boven het aanrecht in de keuken, zodat je je eigen kruiden tuintje met verse tijm of oregano bij de hand hebt. Karoo heeft een lijst samengesteld met twaalf planten en vier kruiden die het best in de ele menten kunnen worden toegepast. Benieuwd naar de prijs? De elemen ten kosten 59,95 euro per stuk. www.karoo-dmdepot.be In veel overheidsgebouwen hangt een staatsieportret van koningin Beatrix, meestal in de vorm van een foto of een zeefdruk. Deze zal straks worden vervangen door een portret van Willem Alexander. Na 30 april is het officiële staatsieportret van de nieuwe koning te downloaden op de website van het Koninklijk Huis. Wie graag een herinnering aan koningin Beatrix wil, kan terecht bij Ixxi. Samen met Hollandse Hoogte brengt dit bedrijf zes beelden van de konink lijke familie uit om aan de muur te hangen. Ixxi is een decoratief en flexibel wandsysteem. De koninklijke varianten zijn nog tot en met 31 mei te bestellen op: www.ixxidesign.com www.printsvanoranje.nl reageren? mÊÊÊÊÊÊÊm^ wonen@depersdienst.nl Aardewerkfabrikant Royal Goedewaagen heeft een rijke historie met herinneringsserviezen ter ere van het Koninklijk Huis. Die traditie zet het merk voort bij de aanstaande troonswisseling met een hele serie producten. Van kruik tot herinneringsbord en van onderzetter tot Delfts blauwe miniatuurpaleizen. Meest opvallend is-het koninklijk servies, bestaande uit een theepot, suikerpot en zes koppen en scho tels. Het servies is een herintroductie van een servies uit de jaren der tig. De buitenkant is mat wit, de binnenkant glimmend oranje. Aan het servies is een klein kroontje toegevoegd in echt goud, naar een ont werp van Marijke Koster. Vanaf 58 euro voor de suikerpot. Complete set: 489 euro. Het servies is exclusief te koop bij Royal Goedewaagen. www.goedewaagen.nl Het nieuwe merk Prints van Oranje combineert de Nederlandse ont- werptraditie met multiculturele invloeden. Zo verwerken ontwer pers een oud-Nederlands motief met een islamitisch patroon of een Delfts blauwe vaas met rieten vlechtwerk. Initiatiefnemer Ab Oos terhuis is altijd op zoek naar jong ontwerptalent dat ervan houdt dingen met elkaar te verbinden. Niet alleen culturen, ook folklore en modern design of oude ambachten en vernieuwende technieken. Zo ontwierp Remi Veldhoven een tafelkleed met Staphorster stip- werk en islamitische geometrische patronen. Nieuw is Diamond Skin (Lindsay van der Kuijl): behang met figuren uit de Chinese as trologie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61