Schil om woning Bouwen met stro Handige tips als je een nieuw interieur wilt 6 WONEN Ef De badkamer is allang niet meer een saaie ruimte waar je alleen naar binnen gaat om je even op te frissen. Het wordt steeds meer een plek waar je langer kunt vertoeven omdat warme houttinten, felle accenten en led-verlichting de ruimte sfeer geven. We vroegen drie 'badkamerboeren' naar trends in badka- merland. Een vrijstaande villa aan het Veerse Meer in Kortgene is on langs voorzien van een gloed nieuwe lichtgewicht buitenge vel, bekend onder de naam Iso- finish. De geventileerde aanbouwge- vels kunnen rondom worden geplaatst zonder dat het ge bouwfundament verzwaard hoeft te worden. Dat maakt de ze gevels populair als nieuwe 'schil' voor bestaande wonin gen. De woning in Kortgene is de eerste met een zinken bekle ding, met horizontale overlap pende panelen. In Nederland staan steeds meer huizen die gebouwd zijn van stro. Op 7 mei verschijnt het boek met de titel 'Bouwen met stro - Nederlandse huizen van ecologisch materiaal', geschre ven door Michel Post. In het boek staan veel voltooide projecten. In het boek worden ook de geschiedenis van bou wen met stro en de regels be sproken. Het boek wordt uitgegeven door Uitgeverij Aeneas en kost 24,95 eu ro. Kijk ook op de website www.ae- neas.nl/bouwenmetstro. Een woonkamer van stro in wording. Op interieur-ideeen.com staan en kele handige tips: Beding extra korting bij een lange levertijd. Vergeet niet op marktplaats.nl te kijken. Vooral voor spullen waarvan je het niet zo erg vindt dat ze tweedehands zijn, is dat een prima methode. Stel vooraf een budget op. Onderhandel! Er zijn legio me thodes om te onderhandelen. Niet te enthousiast doen over arti kelen, aangeven dat je 'hem elders ook gezien hebt', en maak combi natiedeals. Geef aan bij de koper dat je je nog aan het oriënteren bent en niet van impulsaankopen houdt. Hij zal zich geweldig voelen als hij je toch kan laten kopen, en waarschijnlijk bereid net iets meer korting te geven. Vergelijk prijzen op het inter net. Beslist.nl is een prima websi te, maar googlen op de product naam werkt ook goed. Loop eens een kringloopwinkel binnen en laat je verrassen. Houd sites als Groupon in de gaten, daar komen zo nu en dan scherpe aanbiedingen voorbij. Moderne badkamer is ook een leefruimte door Wendy de Jong e badkamer wordt steeds meer ge bruikt als leefruimte", vertelt An- ne-Marie Fridt van Arpe Sanidrome in Middelburg. „De badkamers van nu zijn er meer en meer op gericht om veel tijd in door te brengen. Dat zie je terug in bijvoorbeeld zitjes, de installatie van radio en/of televisie, maar ook in de aanschaf van een stoomdouche." En de vraag naar dat soort luxeartikelen sluit volgens Fridt aan bij het feit dat mensen op zoek zijn naar ontspanning in hun eigen huis. „Mensen zijn steeds meer met hun uiterlijk bezig en willen hun lichaam goed verzor gen. Dat zien wij terug in de vraag naar stoomcabi nes en naar bubbelbaden bijvoorbeeld." Wie veel tijd doorbrengt in de badkamer, wil ook dat daar een warme sfeer hangt. Dat kun je volgens Fridt doen door badmeubels in houttinten toe te voegen aan een verder strakke witte of zwarte badkamer en het geheel af te werken met kleurrijke accessoires. Ook passend bij de trend om langer in de badkamer te vertoeven is dat vloer- en spiegelverwarming geen 'luxeproducten' meer zijn. Fridt: „Niets is ver velender dan 's ochtends met je warme voeten op de koude badkamervloer te moeten staan." Anne-Marie Fridt in een badkamer met warme houten accenten en stoomdouche. foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 58