Zoeken naar materialen is een belangrijk deel van het werk WONEN 5 Binnenhof 4, Koudekerke 359.000 k.k/ Jachthuisstraat 34, Kloetinge 359.000 k.k. -fj VRIJDAG 26 APRIL 2013 Vrijstaande seniorenwo ning (bouwjaar 1995) met extra lange garage. Deze woning is ook ge schikt voor een gezin. De woning biedt onder meer drie slaapkamers, waarvan één slaapka mer op de begane grond, een riante woon kamer met vloerverwar ming, veel lichtinval en een tuin gelegen op het zuiden. iilSSSlMs In de historische kern van Kloetinge ligt dit he renhuis met nieuw ge bouwde schuur en sier- tuin. Het huis is in 2002 gerenoveerd en heeft een aanbouw met woon keuken aan de achterzij de, L-vormige woonka mer, en een werk- c.q. slaap-logeerkamer met aangrenzende badka mer op de begane grond. meubel gerestaureerd Heijmert Rijken brengt nu ook de oude betimmering terug in de voor- en een achterkamer, foto's Lex de Meester Zelfs het kleinste detail in het Huis Hoogelande moet authentiek zijn, of tenminste lijken. „Zoeken naar de juis te materialen, is een belangrijk deel van het werk", zegt Rijken. IJsselsteen- tjes vinden, dat is het probleem niet. Maar neem nu het lood voor de dak goot. Dat laat hij speciaal uit Engeland komen. „Daar wordt lood nog in zand gegoten. Kan je zien aan de zanderige structuur." Mondgeblazen glas kan je in Frankrijk of Duitsland halen. „Via de groothandel, dat wel, maar ook dan is het wel even zoeken voor je de juiste soorten te pakken hebt." In een oude vijver achter het huis leg de hij een kalkput aan, want hoe lan ger je kalk 'in de rot legt', hoe beter de kwaliteit. „Voor fresco's doen ze dat soms wel veertig jaar." Zoveel tijd gunt Rijken zich nu ook weer niet. Hij houdt het op twee jaar. Zelfs de na gels die hij in de houten vloeren slaat, zien eruit alsof die vier eeuwen gele den zijn gemaakt. „Daar moet je dan ook weer tegenaan lopen. Veel dingen worden nagemaakt. Maar de karakteris tieken worden vaak overdreven. Dan is het kitsch. De kunst is dingen te vin den die met smaak zijn nagemaakt." Zelf 'bivakkeert' Heijmert Rijken voorlopig nog op de zolder. Daar bevindt zich ook de inmiddels voor een deel gerestaureeerde 'dienstbodekamer'. Op de bovenverdieping is de achterkamer zo goed als af. Achter de kastdeuren links bevindt zich een raam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57