Brouwersdam speerpunt in etappe Eneco Tour op Schouwen-Duiveland 34 SPORT DERDE KLASSE ZONDAG Oranjedag bij Swift Middelburg Ronde van Rilland kent vele prijzen Survivalrun in Cadzand Ondanks de hoog gespannen verwachtingen strijdt HW'24 tegen degradatie. VERVAET Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzcnl ZATERDAG 27 APRIL Luime mist de De korfbalvereniging Swift houdt zaterdag op sportpark De Sprong in Middelburg een Oran- jedag. Het gaat om een open dag in het kader van korfbalpromotiemaand en de troonswisse ling. Er zijn verschillende activiteiten. Om 11.30 uur gaat de kinderkermis van start. Van 13.30 tot 14.30 uur is er een open podium en om 15.00 uur wordt er een Zweeds Loopspel gehouden. Om 16.00 uur wordt de derby Swift-Ondo ge speeld, een duel in de tweede klasse. Swift is daarin momenteel koplo per. De Ronde van Rilland wordt zaterdag voor wiel renners aantrekkelijk. De organisatie heeft be sloten om het prijzengeld te verhogen. Daar mee wordt gehoopt op een groot deelnemers veld. Zo bedraagt de eerste prijs bij de amateurs hon derd euro en bij de 40+ 75 euro. Bovendien zijn er de nodige premies te verdienen voor de ren ners. De wedstrijden worden gehouden op een omloop van 4300 meter met start en finish in de Hoofdweg van Rilland. De eerste start is om 13.00 uur, de amateurs rijden vanaf 15.30 uur hun wedstrijd over 60 kilometer. ZONDAG 28 APRIL Het Moio Adventure team houdt zondag in Cad zand de tweede editie van de survivalrun. De wedstrijd voert de deelnemers over het strand en door de duinen. Het is de bedoeling dat de afstand in een zo snel mogelijke tijd wordt afgelegd en dat onder weg de vele hindernissen worden overwonnen. Het is dit jaar mogelijk om individueel en als koppel deel te nemen. Er zijn runs van 5,5 en 11 kilometer. Voor kinde ren is er een Kidsrun met een afstand van 2,5 kilometer. Inschrijven is nog mogelijk op de dag zelf, van 10.00 tot 10.30 uur. De start is om 11.00 uur bij Moio Beach in Cadzand. door Aector Dooms HULST - De troon van HW'24 als hoogst spelende voetbalclub in Oost-Zeeuws-Vlaanderen wan kelt. De Hulstenaren verkeren in de derde klasse A van het zondag voetbal in serieus degradatiege vaar. Het zou dus zomaar kunnen dat Steen en Hontenisse, die vol op in de strijd zijn 'gewikkeld om twee promotieplaatsen in de vierde klasse, HW'24 voorbijstre ven. Dat zou volgens Niek Luime onge nadig veel pijn doen bij iedereen die de club uit Hulst een warm hart toedraagt. Zelf wil de speler van HW'24 niet denken aan het slechtst mogelijke scenario, hoe wel hij zich realiseert dat een de gradatie naar de vierde klasse rea liteit kan zijn. De negentienjarige havo-scholier, die vlak voor zijn eindexamen zit, doet zijn verhaal op een zonnig terras in het cen trum van Hulst. „We hebben het in principe in ei gen hand. Zondag spelen we te gen Meto, dat een punt minder heeft, de belangrijkste wedstrijd van het seizoen. Als we winnen, dan ontlopen we rechtstreekse de gradatie." De nummer tien speelt nacompetitie, maar die plek is vol gens de HW'er te ontlopen. Luime kan niet anders dan bea men dat de prestaties gezien de kwaliteit van de selectie ver bene den de verwachtingen zijn geble ven. „We hebben een voetballen de ploeg. Het doel was in de top mee te draaien met een mogelijke promotie." Luime wil zich niet verschuilen achter pech, schorsingen en bles sures, die vaak als verzachtende omstandigheden worden aange voerd bij mindere resultaten. Hij vindt wel dat het gemis van doel man Tim Siersema (hij stond acht wedstrijden buitenspel) een rol heef gespeeld. „Met alle respect voor de vervangers, hoor." Maar wat is nu de echte oorzaak van de vrije val van de ploeg uit Hulst? De kern van het falen zit volgens hem veel dieper. „We hebben een vriendenploeg, waar bij de sfeer goed is. Alleen het ont breekt aan een winnaarsmentali teit. Neem nou afgelopen zondag bij Unitas. We kwamen na de 2-0-achterstand terug tot 2-2. Maar toen zij de 3-2 maakten, gin gen de kopjes omlaag." Luime kreeg pas de laatste vier duels een basisplaats in het team van trainer Luc Audenaerdt. In zijn eerste volledige wedstrijd te gen Jong Ambon (7-1 winst) gaf hij meteen zijn visitekaartje af met drie doelpunten en twee as sists. Zijn geduld werd dit sei zoen dus flink op de proef ge steld. De meeste duels moest hij als reserve op de bank toekijken. „Je kijkt naar de klok en zit te po pelen om in te vallen. De inval beurten werden gelukkig wel lan ger en uiteindelijk kreeg ik een ba sisplaats." Luime geldt als één van de groot ste talenten bij HVV'24 van de laatste jaren. Hij debuteerde op zestienjarige leeftijd in de hoofd macht en maakte drie doelpunten in het bekerduel met Domburg. De verwachtingen waren hoog. Hij kreeg een terugval, wat voor een jonge speler niet onlogisch is. In het tweede seizoen kwam hij onder trainer Erik Brems niet meer aan spelen toe. „Een moeilij ke periode. Mijn uitlaatklep was het zaalvoetballen bij Tenceza- Niek Luime heeft zijn jawoord aan man, waarbij veel jongens van HW'24 spelen. Zij hebben me al tijd gesteund en er doorheen ge holpen", verzekert de topscorer in het Zeeuws-Vlaamse zaalvoetbal. Luime vertelt een lichte voorkeur te hebben voor de positie achter de spitsen. „Je hebt meer invloed op het spel. In de spits ben je meer afhankelijk van de aanvoer BIERVLIET BV 0115-481710 www.vervaet.nl 0113-581751 Briggs Stratron read, start motor Van: aSfcW IirKl. 'foor. t MM tinei. BTW)* Edge X-tra maaideft •BrigjstStratton - Standaard gotntegreerde bumper Van:<]MMtrtliKl. BTW) Voor C 2699,00 tinei. BTW)* Variabele rijsnelheid «*7cmmae*breedte •Briggs* Str*fon 'eady startmotor Van: (J239M llnel. BTW) Voor 999,00 |lnd. BTW|* Standaard grasopuang 300 Dter •Edge X-tra maaide k BriggsLStrattonV-TWin motor Premium stoel met hoge rugleuning VantCSMWrmd.BTW) Voor 3999,00 |lnd. BTW|* door René van Stee SCHARENDIJKE - Zeeuwse wielerlief- hebbers zitten woensdag 14 augus tus eerste rang met de komst van derde etappe van de Eneco Tour naar Schouwen-Duiveland. De meerdaagse rittenkoers door Ne derland en België rijdt zo'n 115 ki lometer over het grondgebied van de gemeente. Daarbij wordt drie keer de finishlijn ter hoogte van het festivalterrein van Concert at Sea op de Brouwersdam gepas seerd. Zowel de Schouwse sportwethou der Ad Verseput als gedeputeerde Ben de Reu verheugt zich op de komst van het sportfestijn, dat in de top zes staat van de grootste Nederlandse publieksevenemen ten en dat garant staat voor televi sie-uitzendingen op onder meer de Vlaamse sportzender Sporza en Eurosport. Bovendien rekent de gedeputeerde op een extra eco nomische impuls voor Zeeland. Weliswaar zijn de gevolgen van de komst van een dergelijk evene ment moeilijk te meten, maar De Reu haalde donderdag bij de pre sentatie van de etappe de Kustma- rathon Zeeland als voorbeeld aan. Uit een onderzoek is gebleken dat die wedstrijd in 2012 een half mil joen extra aan bestedingen ople verde. „De Eneco Tour is van een heel andere orde van grootte. Het kan niet anders dan dat dit zijn ef fect zal hebben", aldus De Reu. Hoewel het professionele wielren nen door allerlei dopingperikelen moeilijke tijden doormaakt, heeft het grote publiek zich niet van de koers afgekeerd, stelt De Reu. Hij ondervond dit onlangs bij een be zoek aan de Ronde van Vlaande ren. „Wielrennen blijft mede om die reden speerpunt van het pro vinciale sportbeleid. Uiteraard worden daar wel eens vraagtekens bij gezet. Begrijpelijk, maar er is een kentering gaande in het wiel rennen. Het is ook niet onze taak om de sport om zeep te helpen." Het peloton rijdt 14 augustus via Bruinisse, Oosterland, Zierikzee, Burgh-Haamstede, Renesse en Scharendijke naar de Brouwer- dam. Alvorens er wordt gefinisht, zijn er twee plaatselijke omlopen. Het kostenplaatje bedraagt zo'n 85.000 euro, waarvan de provin cie het leeuwendeel voor haar re kening neemt. De Eneco Tour maakt deel uit van de World Tour, een reeks van wed strijden op het hoogste wielerni- veau. Vorig jaar was Middelburg fi- nishplaats. In 2014 komt de wed strijd naar Terneuzen. d:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50