Crisis raakt Juniorendriedaagse niet Op avontuur in Ronde van Romandië SPORT 33 EF Nederland oefent tegen Portugal Wild brak schouder in Omloop Borssele Van der Lijke beste jongere in Bretagne Romme assistent Timmer bij Liga Cornelissen vierde op eerste finaledag VRIJDAG 26 APRIL 2013 GRANGES - Twee dagen na zijn terugkeer in het peloton vestigde wielrenner Johnny Hoogerland (foto, voorop) al weer de aandacht op zich. In de tweede etappe van de Ronde van Romandië, een etappekoers in Zwitserland, reed de Bevelander die op 3 februari zwaar geblesseerd raakte bij een botsing met een auto, meer dan 130 kilo meter aan de leiding. De renner van Vacansoieil-DCM trok samen met de Duitser Marcus Burghardt (BMC) en de Oostenrijker Matthias Brandle (IAM) ten aanval en werd pas tijdens de laatste beklimming weer ingelopen. „Ploegleider Hilaire Van der Schueren wilde dat er in de eerste kilometers drie man attent zouden zijn om mee te springen. Hij vroeg of ik bij die drie wilde zijn. Dat zag ik wel zitten", legde Hoogerland na de finish uit. „Als je in het peloton meerijdt, word je sterker, maar een dagje afzien is natuurlijk nog beter. Het duurde uiteindelijk tot de 35e kilometer voordat er een groepje wegreed en daar zat ik toevallig bij. Je moet daarbij een beetje geluk hebben." Hoogerland voelde zich verrassend goed tijdens de vlucht. Pas tijdens de laatste beklimming, een bergje van de derde categorie, moest hij afhaken. „Ik heb de eerste grote groep daarna doelbewust laten gaan. Bijblijven was me waarschijnlijk toch niet gelukt. Het is natuurlijk nog niet allemaal hosanna. Er is nog veel werk aan de winkel om op m'n oude niveau terug te komen. Maar dit was wel een goed teken." De inspanningen lieten hun sporen wel na. Hoogerland: „Ik ben redelijk kapot. Ik laat me straks masseren en denk dat ik daarna niet vaak meer van m'n bed afkom. Vrijdag is een hersteldag, al zal daar misschien niet zo veel van komen. Ik heb het parkoers van de etappe beke ken en dat is niet bepaald gemakkelijk." De etappe werd gewonnen door de Let Ramuna Navar- dauskas (Garmin), die de snelste was van de eerste groep van zo'n zeventig renners. De Brit Christopher Froome blijft leider in het algemeen klassement, foto Jean-Christophe Bott/EPA door René van Stee AXEL - Over doping hebben ze het bij de Internationale Juniorendrie daagse liever niet. Want de deelne mers aan de driedaagse wieler koers bedrijven normaliter nog al tijd pure sport. Toch zat voorzitter Rolf Mobach van het organisatieco mité in zijn maag met de dopingel- lende die de voorbije maanden over het profwielrennen werd uit gestort. „Het wielrennen is nadrukkelijk in een zeer negatief daglicht ge steld. En dan sta je er weieens bij stil dat dit negatieve gevolgen zou kunnen hebben voor onze wedstrijd. Gelukkig is van dit alles niets gebleken. Natuurlijk, je merkt dat bedrijven eh andere sponsors mindere tijden beleven, maar ze zijn ons voluit blijven steunen. Daaruit durf ik te con cluderen dat de koers nog volop leeft", zei Mobach donder dagavond tijdens de perspresen tatie van de 32e Internationale Juniorendriedaagse, die van vrij dag 17 tot en met zondag 19 mei in Zeeuws-Vlaanderen en de Vlaamse Ardennen wordt verre den. De economische crisis laat echter niemand onberoerd. Zo moest de opleidingsploeg van de proffor- matie Garmin afzeggen vanwege een gebrek aan financiële midde len. Niettemin staat er een zeer internationaal deelnemersveld aan de start met nationale selec ties uit Zwitserland, de Verenig de Staten, Azerbeidjzan, Polen, Groot-Brittannië, Duitsland, Ka- zachstan en Wales. Verder ma ken veertien buitenlandse club teams hun opwachting, waaron der het doorgaans ijzersterke Deense Blue Water Cycling Team, dat de winnaars van de laatste twee jaar (Alexander Kamp en Mads Würz Schmidt) afleverde. De Nederlandse inbreng bestaat uit vijf districtsteams en drie clubteams. „Dat is opmerkelijk weinig, zeker als je ziet dat we geen wereldbekerwedstrijd meer zijn, waarin het gezelschap altijd meer internationaal is", stelde Mobach. Een precieze oorzaak voor die terughoudendheid kon hij niet geven. „Maar het lijkt er wel op dat de Nederlandse ploe gen enige schroom hebben ten opzichte van de buitenlandse teams." Er staan zes Zeeuwen op de voor lopige deelnemerslijst. Het gaat om Tim Jansen (Goes), Roel Koens ('s-Gravenpolder), Jesse Raas (Goes), Jelle Smalheer (Hulst), Alain de Smit (IJzendij- ke) en Ivar Moeliker (Yerseke). Nog los van het feit hij zou wor den afgevaardigd, moet Davy Gunst verstek laten gaan vanwe ge schoolexamens. De Yerseke- naar zou vorig jaar van start zijn gegaan, maar vanuit de nationale selectie werd daar vervolgens een streep door gezet. De Juniorendriedaagse gaat vrij dag 17 mei van start met de etap pe Sluiskil-Axel. Zaterdag volgen de tijdrit Axel-Axel en de etappe Axel-Axel. Ook is die dag aan de Westsingel in Axel een omlijs tend programma met onder meer een dikkebandenrace, een ID-wedstrijd en diverse jeugdac- tiviteiten. Zondag staat de afslui tende rit Strijpen-Strijpen in de Vlaamse Ardennen op het pro gramma. ZEIST Het Nederlands elftal voet balt woensdag 14 augustus vriendschappelijk tegen Por tugal. De ontmoeting wordt gespeeld in het Estadio Al- garve in Faro. Bondscoach Louis van Gaal was blij met de opponent. „Ik speel graag oefenwedstrijden tegen ster ke tegenstanders." Nederland speelde in juni 2012 in de groepsfase van het EK voor het laatst tegen Portugal. Portugal won toen met 2-1. ZWOLLE Wielrenster Kirsten Wild blijkt zaterdagmiddag tij dens de Omloop van Bors sele haar schouder te heb ben gebroken. Ook heeft ze peesbeschadigingen opgelo pen. Wild (Argos-Shimano) ging zaterdag in de door Vera Koedooder gewonnen koers hard onderuit. Ze kon nog wel verder fietsen en eindig de de race als twintigste. Na afloop ging ze naar het zie kenhuis, maar toen werd de breuk nog niet gevonden. PLUVIGNER Wielrenner Nick van der Lij ke rijdt na de eerste dag van de Ronde van Bretagne in de rode trui van de beste jon gere. De 21-jarige Middelbur ger finishte in de etappe over 165 kilometer van Sain- te Anne d'Auray naar Pluvig- ner in het peloton, maar pro fiteerde van de twee bonifi catieseconden die hij bij een tussensprint won. Van der Lijke kwam onder weg ook nog ten val en bles- sëerde daarbij zijn elleboog. RIJSWIJK Gianni Romme is de nieuwe assistent van hoofdcoach Ma rianne Timmer. Hij is toege treden tot de technische staf van Team Liga. Romme was tot afgelopen seizoen bondscoach van Ita lië. De tweevoudig olym pisch kampioen legde die functie voortijdig neer. GÖTEBORG Adelinde Cornelissen heeft donderdag in de Grand Prix van de wereldbekerfinale dressuur in Göteborg een te genvallende prestatie gele verd. De titelverdedigster kwam met Jerich Parzival, die van slag was, niet verder dan een score van 75,41 pro cent Het leverde de favoriete een voor haar doen beschei den vierde plaats op. Edward Gal was met Glock's Undercover de beste Neder lander. Met een score van 78,46 eindigde hij als tweede.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49