'Bibliotheek goedkoper uit in binnenstad Hulst' Lang feestweekend in centrum Terneuzen 'Zonder kunst is het leven te kaal' Unieke RONDREIZEN TALENT IN DE KIJKER KRAS.NL Gentse Feesten volgend jaar een dag korter 26 ZEEUWS-VLAANDEREN BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm BALTISCHE STATEN door Eugène Verstraeten HULST - De bibliotheek betaalt bij een eventuele verhuizing naar de Houtmarkt in de Hulster binnen stad minder huur dan op dit mo ment in het gemeenschapscentrum Den Dullaert. Dat betoogt project ontwikkelaar Karei Rietbergen, die de Houtmarkt een nieuwe bio scoop, woningen en andere voorzie ningen wil realiseren. In de plannen is ook ruimte voor een mogelijke vestiging van de bibliotheek. De uitspraak van bibliotheekdirec teur Rudi Crombeen dat hij graag naar de binnenstad wil riep in de commissie Samenleving de nodi ge vragen op. Zo'n verhuizing heeft namelijk gevolgen voor Den Dullaert, die dan de ongeveer 60.000 euro huurinkomsten ver liest. In de commissie werd ook de vrees uitgesproken dat een ver huizing naar de binnenstad aan zienlijk duurder zal zijn dan in Den Dullaert blijven. „Een fabel tje", concludeert Rietbergen. „Ab soluut niet waar", zegt ook Crom been. „Als we zouden verhuizen is ons uitgangspunt inderdaad dat we juist minder huur gaan beta len. Het is al lang bekend, wij wil len graag naar het centrum toe. De toekomst van de bibliotheek ligt naar mijn oordeel in de bin nenstad. De Houtmarkt is dan ze ker een optie. Maar anderzijds gaan we ook niet in een bouwput zitten waar nog jaren gewerkt wordt om alle plannen te realise ren. Voorlopig zie ik aan de Hout markt nog niets gebeuren, maar ik heb begrepen dat de sloopacti- viteiten over enkele weken begin nen." Op uitnodiging van de commissie leden komt Crombeen in juni in de commissie Samenleving zijn visie op de toekomst van de bibli otheek in Hulst uitleggen. „Er wordt door allerlei mensen van al les geroepen, dingen ook die hele maal niet kloppen. Dat is een mooie gelegenheid om dat eens recht te zetten." De onzekerheid over toekomstige locatie van de bibliotheekvesti ging in Hulst moet volgens Crom been niet te lang meer duren. Het huurcontract met Den Dullaert loopt namelijk eind dit jaar af. Crombeen: „Den Dullaert moet gewoon snel duidelijkheid krij gen over wat we willen en dat geldt ook voor Karei Rietbergen en het project aan de Houtmarkt. We zijn op dit moment met alle partijen in overleg." TERNEUZEN - In het centrum van Terneuzen staan van vandaag tot en met Koninginnedag vijf evene menten op het programma. Vandaag wordt tussen 10.00 en 17.00 uur de eerste van vijf antiek markten gehouden op de Markt. Er is een gevarieerd aanbod van antiek, curiosa, boeken en verza melobjecten. Zaterdag is het ko rendag. Het Terneuzense popkoor Eigenwijs viert het derde lustrum met een korenroute. Er doen twin tig koren aan mee. Ze zwermen vanaf 14.00 uur uit over de bin Een dozijn nonnen 'paradeert' op een grafzerk waarop een non staat afgebeeld. Een vrouw met haar hoofd in de wolken torent op een stapel pallets hoog boven hen uit in de monumentale Sint Baafs. foto Camile Schelstraete nenstad en treffen elkaar om 17.30 uur op de Markt voor een geza menlijk slotoptreden. Op koop zondag is er braderie. Op de Markt staan van 12.00 tot 18.00 uur ruim veertig kramen. Dweil band De Sjokkers zorgt voor mu ziek. Maandag is het Koninginne nacht in de Nieuwstraat. Op straatpodia en in de kroegen is er vanaf 21.00 uur livemuziek, 's Avonds nemen traditiegetrouw veel deelnemers aan de rommel markt van Koninginnedag al hun plekje in het centrum in. AARDENBURC - Goed eten, drinken en slapen, zijn nog net wat basale- re eerste levensbehoeften. Maar een modern beschaafd mens kan ook niet zonder kunst, benadrukt Willem Behr. De Cadzandse kunstenaar en gale riehouder is furieus dat overhe den op alle niveaus op kunst be zuinigen. Nadat het Rijk rigou reus het mes zette in subsidies aan professionele kunstinstellin gen en -gezelschappen, bezuini gen nu ook vele gemeenten fors op kunst en cultuur. „Begrijpelijk, als je ziet dat het Rijk gemeenten meer taken en minder geld geeft. Maar kortzichtig en niet goed", stelt Behr. Kunst leert mensen kijken en laat mensen nadenken over andere dingen, voegt hij er aan toe. „Als de jeugd niets met kunst doet, leert ze minder snel om 'out of the box' te denken, om eens an ders tegen zaken aan te kijken en een originele invalshoek te vin den. Dat is niet alleen belangrijk bij het maken van een kunstwerk, maar dat geldt ook voor het vin den van allerlei creatieve, maat schappelijke oplossingen." Als je die gevolgen voor ogen houdt, denk je als gemeenteraads lid wel drie keer na voor je bezui nigt op kunst, wil Behr maar zeg gen. Zeeuws-Vlamingen zijn vol gens hem nog goed af, omdat ze vooralsnog op vele plaatsen net over de grens nog naar een reeks aan academies kunnen om kunst onderwijs te volgen. Diverse gegarandeerde vertrekdata! Highlights Moskou St. Petersburg 7 dagen incl. ontbijt Vertrek: 11 juni t/m 17 oktober inclusief vele entreegelden! met o.a. het Rode Plein, het Kremlin, het Nieuw Maagdenklooster, de Petrus Paulusvesting en de Hermitage incl. vlucht, NL-spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/35795 Ontdek de Balkan 15 dagen incl. ontbijt en 2 x diner Vertrek: 7 juni t/m 20 september ontdek 3 landen in één reis! met o.a. Tirana, Krujë, Berat, Apollonia, Vlorë, Sarandë, Gjirokastër, Kastoria en vrije dagen aan het Meer van Ohrid incl. vlucht, Engelsspr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/38622 Moskou, St. Petersburg Gouden Ring 11 dagen incl. ontbijt Vertrek: 8 juni t/m 4 oktober ontdek alle hoogtepunten van Rusland! met o.a. het Rode Plein, Moskou, Suzdal, Kostroma, Yaroslavl, de Hermitage in St. Petersburg en Novgorod incl. vlucht, NL-spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/38496 Baltische Staten Compleet 12 dagen incl. ontbijt Vertrek: 18 juni t/m 8 oktober zeer diverse en unieke rondreis! met o.a. Riga, Tallinn, Tartu, Palanga, het Nationaal Park Curonian Spit, Kaunas, Trakai en Vilnius incl. vlucht, NL-spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/35675 waarom zou je meer betalen ■Prijzen zi)n per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. CENT - De Gentse Feesten begin nen vanaf 2014 op vrijdag en ein digen voortaan ruim een week la ter op zondag, en niet op maan dag. Dat heeft schepen van feeste lijkheden Christophe Peeters afge sproken met de pleinorganisato ren. Peeters: „Door een dag vroe ger te stoppen, komen we ook te gemoet aan de binnenstadsbewo ners, die klagen over de overlast." De organisatoren zijn positief over de verschuiving. Het eerste Feesten-weekeinde wordt nu met een dag verlengd. Peeters wijst er ook op dat voor veel Gentenaren het jaarlijkse tiendaagse festijn al op vrijdag begon, 's Maandags, de laatste dag van de Feesten, was tra ditiegetrouw De Dag van de Lege Portemonnees. Die is nu een dag je eerder en daar zijn de organisa toren niet rouwig om. De maan dag was toch al geen topdag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 46