Sterk EK-debuut judoka Verhagen Chelsea dicht bij finale De lach is terug bij VC Vlissingen 32 SPORT Lewandowski was in 2010 bijna een speler van FC Twente. Nu is de spits van Borussia Dortmund 25 miljoen euro waard. De Beul van Real is goud waard door Arnold Aarts BOEDAPEST - Ze schatte in dat het minstens een paar dagen zou du ren voordat ze vrede zou hebben met de vijfde plaats op het EK. Vooralsnog overheerste bij judoka Sanne Verhajen het besef dat haar eerste grote seniorentoernooi een veel fraaier slot had kunnen krij gen. Haar coach Mark Earle loopt waar schijnlijk nog steeds furieus rond in de Papp Laszló Sports Arena van Boedapest. Ondanks zijn ja renlange ervaring als bondscoach van de Engelsen had hij zoveel onrecht nog niet eerder in zijn le ven meegemaakt. Het ging om het gevecht van Verhagen in de kwartfinale tegen de Russische Zabludina. De arbitrage gaf de twintigjarige judoka uit Best een beslissende straf voor het grijpen naar het been. Onbegrijpelijk, vond Earle die zijn pupil allesbe halve een verboden handeling zag verrichten. „Het is silly zoals zij deze regel uitleggen. Het is nooit Sannes intentie geweest om het been te grijpen. Ze pro beerde alleen overeind te ko men." Verhagen was zich even min van kwaad bewust. „Voor mijn gevoel deed ik niets fout." De dubieuze beslissing overscha duwde het spectaculaire debuut BASEL - Chelsea heeft donderdag in Zwitserland een stevige optie genomen op een plaats in de fina le van de Europa League. De En gelse ploeg, die vorig jaar de Champions League won, versloeg FC Basel op eigen veld met 1-2. Chelsea kwam op voorsprong door een vroeg doelpunt van de Nigeriaan Victor Moses. Uit een onterechte strafschop bracht Fabi an Schar in de 87e minuut de ge lijkmaker op zijn naam. In de extra tijd schoot David Luiz zijn ploeg uit een vrije trap alsnog naar de zege. van Verhagen. Na een zege op de Italiaanse Lo Giudice zorgde de judoka van Sportschool Essink voor een regelrechte sensatie door de Roemeense Caprioriu te verslaan, de nummer twee van de Spelen van Londen. Dat Verhagen ook over een be hoorlijke dosis veerkracht be schikt, bewees ze na de omstre den eliminatie tegen Zabludina. Ze volgde de raad van bonds coach Marjolein van Unen op, die haar tussen de gevechten door ad viseerde de zure nederlaag te 'par keren'. „Je moet proberen niet te verzanden in emotie", gaf de voormalig Europees kampioene zwaargewicht Verhagen mee. Die liet in het eerste gevecht van de herkansing - tegen de Oekraïnse Hevondian - zien goed te hebben geluisterd. Maar tot een volledige rehabilitatie kwam het niet, om dat de geslepen Portugese Montei- ro haar versloeg in de strijd om het brons. Van plankenkoorts had Verhagen amper last tijdens haar eerste op treden op het hoogste podium. „Ik ben voor niemand bang. Ik ga naar elk toernooi toe om kam pioen te worden en er hard in te gaan. Het liefst vecht ik altijd m'n eigen judo, maar ik kom nu op een niveau dat ik me soms moet verdiepen in tegenstan ders." Dirk Kuijt mag tegelijkertijd met zijn Thrkse club Fenerbah^e ook goede hoop koesteren op een plaats in de finale, op 15 mei in de Amsterdam Arena. Het eerste duel met Benfica eindigde in Istanbul in 1-0. Kuijt kwam niet tot scoren, maar schoot na de rust wel op de paal. De TXirkse treffer kwam op naam van Egemen Kork- maz. Bij Benfica werd Ola John in de 64e minuut gewisseld. De Neder landse aanvaller veroorzaakte vlak voor de rust een strafschop, die door Cristian werd gemist. door Leon ten Voorde ENSCHEDE - Je kunt het je haast niet voorstellen. Maar de spits van Borussia Dortmund die woensdagavond heel Europa ver leidde en verbaasde, de spits die het grote Real Madrid vloerde met vier treffers en nu 25 mil joen euro waard is, ja die spits was in 2010 dicht bij een over gang naar FC Twente. In Enschede kregen ze in die da gen vanuit het Poolse netwerk de tip dat er bij Lech Poznan wel een aardige aanvaller rondliep. Een doelpuntenmaker pur sang. Bij Twente waren ze meer dan geïnteresseerd, net als PSV trou wens. Maar Robert Lewandowski koos uiteindelijk voor de groots heid en het geld van de Bundesli- ga, een competitie die in zijn va derland een magische aantrek kingskracht uitoefent op voetbal lers. En als de Duitsers zich er mee gaan bemoeien, zijn alle gro te Nederlandse clubs meteen kansloos. In de zomer dat Twente ruim 5 miljoen euro aftikte voor Mare Janko, verhuisde Lewandowski voor 4 miljoen naar Borussia Dortmund. Drie jaar geleden von den ze dat in Dortmund nog een fiks bedrag voor een Poolse spe ler. Nu weten ze wel beter. Vier doelpunten in de halve van de Champions League! Wat de dag van de superster Ronaldo had moeten worden, werd de wedstrijd van Lewandowski, een spits die tot aan woensdag bui ten Duitsland nog niet zo veel aanzien genoot. „Dit was echt de avond van mijn leven", jubelde de dolgelukkige speler, die vooral Robert Lewandowski scoorde vier keer tegen Real Madrid. met zijn derde treffer bewees hoe goed hij is. Aannemen, af drukken, patsboem-doelpunt: een spitsengoal uit een strip boek.. Wat de Duitsers en Polen al wisten, weet nu de rest van de wereld ook. Lewandowski trad woensdaga vond in de voetsporen van Marco van Basten en Ruud van Nistel- rooij, die net als nog zes andere spelers ooit vier keer scoorden in een duel in de Champions Lea gue. Een aantal dat alleen is over troffen door LioneLMessi, die er vorig jaar vijf maakte. Het unieke aan de scoringsdrift van Lewan dowski is dat er nooit eerder een speler een kwartet doelpunten maakte in een halve finale. Kortom: alle reden voor jubel en gezang op de ochtend na de histo rische avond in Dortmund. Ten- minste, dat zou je denken. Maar toch hing er donderdag een don derwolk boven Dortmund, want uitgerekend na de triomftocht lekte uit dat Robert Lewandows ki in navolging van Mario Götze waarschijnlijk ook de gang naar de grote concurrent Bayern Mün- chen maakt. Diverse media meldden dat Bayern afgelopen zaterdag een bod van 25 miljoen euro bij Bor ussia heeft neergelegd. Tel dat be drag nog eens op bij de 37 mil joen voor Götze en het mag dui delijk zijn dat de jackpot deze week op Dortmund is gevallen. Maar al dat geld weegt volgens de clubleiding niet op tegen de sportieve armoede. Borussia wei gert z'n spits dan ook van de hand te doen, maar in Duitsland beseft iedereen dat dat een on mogelijk gevecht wordt. Wat Bayern wil, krijgt het ook. De club klopt een van zijn vele zak ken leeg en vindt dan achteloos de miljoenen voor dit soort mega- transfers. Dortmund wil het contract van de goalgetter, dat volgend jaar af loopt, dolgraag verlengen, maar het management van de speler laat weten dat Lewandowski de ze zomer sowieso vertrekt. Zijn zaakwaarnemer verklapte don derdag zelfs dat hij al rond is met een club. Welke dat is, dat houdt hij nog even voor zich. Maar, on danks de sluimerende interesse van Manchester United, twijfelt in Duitsland niemand er meer aan dat dat hier om Bayern gaat. Voor 25 miljoen euro gaat hij dus... Het is een bedrag waar ze in Enschede nog wel eens wak ker van worden als ze terugden ken aan 2010, toen die onbeken de Lewandowski plots op de ra dar verscheen. Hoessein Bouzambou (links) was de uitblinker bij VC Viisssingen in de wedstrijd tegen Halsteren, foto Lex de Meester door Jan Dagevos VLISSINGEN - Het was met de hak ken over de sloot, maar daar maal de na afloop niemand om bij VC Vlissingen. De Walcherse zondag eersteklasser koesterde de punten. Na de knappe zege van afgelopen weekeinde op IFC volgde don derdagavond een nipte overwin ning op middenmoter Halsteren: 1-0. De winst in de inhaalwedstrijd zorgde voor stralende gezichten. Na weken van magere resultaten, onrust en irritaties keerde de lach terug bij de Voetbal Combinatie Vlissingen. „De spirit is gewel dig", stelde interim-trainer Kees Human. De oefenmeester nam het stokje vorige week over van de opgestap te Karl Vergouwen en ging aan de slag met de ploeg. Hij besloot on der meer met vier middenvelders en twee spitsen te gaan spelen. Verder poogde hij de sfeer weer te rug te brengen in de selectie. „Met schelden op elkaar schiet je niks op", aldus Human. „Ik heb geprobeerd het plezier in voetbal len terug te brengen en verder moest het elftal weer een eenheid worden." Afgelopen zondag leek het op dat vlak nog mis te gaan, toen Jona than Constancia en Sinan Coban niet kwamen opdagen voor de wedstrijd. Dat zorgde voor nieu we ergernis bij de spelers. „Maar aan de andere kant heeft dat ook wel voor de ommezwaai ge zorgd", zei Human donderdag avond. „Iedereen had plots zoiets van: 'en nu gaan we er met zijn allen iets van maken'. Dat leverde vervolgens een prachtige wed strijd tegen IFC (1-4-zege) op." Tijdens het duel met Halsteren haalde Vlissingen dat hoge niveau niet. De werklust was enorm, maar het spel was matig en onrus tig. De thuisploeg had echter ge luk dat opponent Halsteren pas heel laat uit zijn schulp kroop. De Brabantse formatie hield veel mensen achter de bal en loerde op de counter. De wedstrijd werd in de 32e mi nuut opengebroken. Hoessein Bouzambou verscheen plots kans rijk voor de keeper, maar zap; zijn inzet gekeerd worden. Etienne Mallie was hierna attent en werk te de bal uit de rebound alsnog te gen de touwen: 1-0. Na rust was er voor de toeschou wers nog minder te genieten. Vlis singen kreeg in de zestigste mi nuut via Mallie nog wel een kans, maar zijn kopbal uit de voorzet van Hoessein Bouzambou ging over. Hierna vielen middenvelder Ran dy de Dreu en verdediger Benja min Verwest met blessures uit en was het alle hens aan dek bij Vlis singen. Halsteren schroefde het tempo op, maar Vlisingen brak niet. Het bleef 1-0 en de nacompe- titie gloort plots weer. Dat VC Vlissingen daar niet klaar voor is, is voor latere zorg. De over winning van donderdagavond telde en werd terecht gevierd. VC Vlissingen-Halsteren 1-0 (1-0). 32. Etienne Mallie 1-0. Scheidsrech ter: R. van der Werff (Drunen). Gele kaart: Robin Hansier en Antoin van Mechelen (beiden Halsteren). Aantal toeschouwers: 90.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32