Verzorging met passie Voorbeeld met voetbal INHULDIGING opvolging Commissaris van de koningin Han Polman heeft 23 Zeeuwen voorgedragen om de inhuldiging van Willem-Alexander als koning op 30 april in Amsterdam bij te wonen. „Yes, ik ben er bij", zei Evie Malawauw. Ik vind het een grote eer dat ik ben uitgenodigd voor de troon opvolging. Dat maak je niet zo vaak mee. Ik denk dat de gemeen te aan mij gedacht heeft omdat mijn man een keer gevraagd heeft om mij een lintje te geven. Hij vond dat ik zoveel voor hem deed. Maar dat ging toen niet door, omdat de gemeente wil de dat ik ook nog vrijwilligerswerk deed. Daar had ik toen helemaal geen tijd voor. Ik heb mijn man 19 jaar ver zorgd. Hij raakte eenzijdig verlamd, door een herseninfarct. Hij was toen 55 jaar. We hebben de bungalow laten ver bouwen, zodat ik hem thuis kon verzor gen en helpen. Ik heb het met heel veel passie gedaan. Vorig jaar kreeg hij weer een herseninfarct. Ik denk tenminste dat het een herseninfarct was. Hij ver slechterde erg. Ik kon hem toen niet meer alleen verzorgen. Voor alles had den we een tillift nodig. Het werd te zwaar en ik mocht het ook niet meer van de dokter. Hij ging toen naar Ter Valcke in Goes. Ik ga er nog elke dag naar toe, hij is goed bij, maar niet mo biel. Dit leven is toch iets anders dan wat je voorstelt bij een huwelijk. Dan wil je dag en nacht bij elkaar zijn. Dat kan daar niet. Dat is erg. We zijn 51 jaar getrouwd." foto Mechteld Jansen sport, voetbal, bezig ben. Hij komt ook vaak kijken. Ik speel bij VC Vlissingen en bij Groene Ster. Zeker bij Groene Ster gaat het goed. We staan bovenaan en spelen al op het een na hoogste ni veau. Misschien dat we volgend jaar op het allerhoogste niveau zaalvoetballen. Dat is toch een prestatie voor een club uit een stadje als Vlissingen. Ik heb een voorbeeldfunctie? Tsja, dat zal dan zijn voor Marokkaanse jongeren, die van voetbal houden. Die komen in elk geval wel veel kijken naar Groene Ster. Maar we zijn wel met een team hè. Dus zijn er meer die een voorbeeldfunctie heb ben." foto Lex de Meester Ik dacht dat het een grap was, toen ik las dat ik door de gemeen te werd uitgenodigd om bij de troonopvolging in Amsterdam aanwezig te zijn. Ik ben niet echt koningsgezind, vind het koningshuis wel aardig, zo is het ook weer, maar ver der heb ik er niet zo'n mening over. Het is natuurlijk wel erg leuk om dit mee te maken. Wie kan straks zeggen, dat hij bij de inhuldiging van Koning Willem Alexander en Maxima is ge weest? Ik wel. Ik voel me wel vereerd. Ik denk dat ik gekozen ben door de bur gemeester van Vlissingen omdat hij wel kan waarderen hoe ik met mijn s&jgan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 28