Raad Veere: onderzoek ook optie Sabewa Bonden Orionis willen 'niet op reservebank' 3,2 Verdachten van ontvoering en mishandeling blijven in hechtenis II I 1 i Home 24 WALCHEREN JONGEREN Minder voortijdige schoolverlaters, minder overlast en meer jongeren gaan naar het vwo in Vlissingen. EO weer voor tv-programma naar Zeeland AANBIEDING NIET ALLES LUKT door Carla van de Merbel DOMBURG - De gemeente Veere gaat mogelijk toch niet meedoen met de samenwerking tussen de gemeenten Middelburg, Vlissingen en Schouwen-Duiveland op het ge bied van belastinginning. De Veerse gemeenteraad stemde donderdagavond unaniem tegen een voorstel van het college om 70.000 euro beschikbaar te stellen voor verder onderzoek naar deze samenwerking. De fracties willen dat ook onderzocht wordt of sa menwerking met Sabewa finan ciële voordelen oplevert. Sabewa Zeeland verzorgt de belastingin ning voor acht Zeeuwse gemeen ten en waterschap Scheldestro- men. De partijen in de raad wil len weten of samenwerking met Sabewa goedkoper is dan samen werking met de andere Walcher- se gemeenten plus Schou wen-Duiveland. Volgens wethouder René Mole naar is in een eerder stadium al gekeken naar samenwerking met Sabewa. „En dat lijkt voordeliger, maar het is appels en peren verge lijken." Molenaar ziet voordelen in aansluiting bij samenwerking op Walcheren omdat daarmee de computersystemen van de drie ge meenten op elkaar kunnen wor den aangesloten. En dat levert voordelen op bij samenwerking op andere gebieden. Burgemeester Rob van der Zwaag verwoordde de kritiek van de raad door te zeggen dat het voor stel dan maar teruggetrokken moest worden en aangevuld met een vergelijking tussen de twee opties. Dit tot 'ongenoegen van Molenaar, die erop wees dat invoe ring van samenwerking bij belas tinginning dan mogelijk niet per 1 januari 2014 kan ingaan. „We mis sen dan besparingen." Na schorsing bleek de voltallige raad toch vast te houden aan een nieuw voorstel. Molenaar zegde dit toe. middelburg - De vakbonden accep teren het niet dat ze door de Mid delburgse rechtbank 'op de reser vebank zijn gezet' in het conflict bij Orionis Walcheren. Om die reden gaan ze in appel bij het gerechts hof. Afgelopen dinsdag bepaalde de voorzieningenrechter dat de reor ganisatie bij Orionis door kan gaan. FNV en CNV en dertien werknemers eisten via een kort geding dat die reorganisatie hele maal opnieuw zou worden uitge voerd omdat de afspraken in het sociaal akkoord 'zijn overtreden'. De rechter liet daarop weten dat de werknemers niet bij hem maar bij de bestuursrechter moeten zijn. En dat de eisen van de vak bonden al worden behandeld tij dens een proces dat de onderne mingsraad heeft aangespannen. De bonden weten nog niet, aldus Dennis van Nieuwenhuijzen (CNV), of ze een spoedappel aan spannen of een bodemprocedure. VAN DE WEEK! Kiezen ze voor de laatste mogelijk heid, dan kan het nog geruime tijd duren voor er een uitspraak ligt. Maar hij benadrukt dat het appel belangrijk is omdat de bon den door de rechter nu 'op de re servebank zijn gezet'. Hij noemt dat ook 'de vernietiging van het Nederlandse poldermodel'. Hij laat ook weten dat de ontevreden werknemers naar de bestuursrech ter stappen om via hem hun ge lijk te halen. De bonden zullen hen daarbij steunen. Nieuwenhuijzen is 'trouwens ver baasd' dat voorzitter Marin de Zwarte van Orionis de uitspraak van de rechter als steun in de rug ziet voor het gevoerde beleid, zo als hij in een reactie tegen de PZC zei. De CNV'er: „De rechter heeft zich juist niet uitgelaten over het beleid. Hij heeft alleen maar ge zegd dat de werknemers bij hem aan het verkeerde adres waren en dat de eisen van de bonden aan de orde komen tijdens het proces dat de OR heeft aangespannen." Positief beeld van de jeugd van Vlissingen door Emile Calon vlissingen - Het gaat een stuk be ter met de Vlissingse jeugd, zo blijkt uit het eindverslag van het jeugdbeleid van de gemeente over de periode 2009 tot en met 2012. Het aantal jongeren dat voortijdig de school verlaat is teruggedron gen, er wordt minder gespijbeld en de Vlissingse jongeren zorgen voor minder overlast. In het schooljaar 2005/2006 ver^ liet nog 5,5 procent van de Vlis singse jeugd voortijdig de middel bare school. Zes jaar later, in het schooljaar 2011/2012, is dat percen tage gedaald tot 3,2 procent ofte wel 104 kinderen. Tevredenheid over dat aantal is er nog niet. Het moet nog verder om laag. Samenwerking tussen het Regionaal Meld- en Coördinatie punt Voortijdige Schoolverlaters (RMS) Walcheren en het ROC moet daarvoor zorgen. Die samen werking tussen die beide organisa ties moet er vooral toe leiden dat ook jongeren van achttien jaar en ouder hun studie afmaken. Ook wordt extra ingezet op een goede studiekeuze zodat jongeren niet halverwege hun opleiding tot de ontdekking komen dat ze een ver keerde keuze gemaakt hebben en vervolgens afhaken. Op het gebied scholing blijkt dat er ook resultaten worden geboekt. Zo gaan steeds meer Vlissingse jongeren naar het vwo en ook steeds meer halen het diploma van een middelbare school. Ook is het gelukt om het aantal tienermoeders flink terug te drin gen. In 2004 waren er nog 29. In 2010 bevielen tien meiden van een kindje. Het was de bedoeling dat dat project, terugdringen tie nermoeders, Zeelandbreed zou worden aangepakt. De gemeenten buiten Walcheren zijn echter niet bereid daar geld voor uit te trekken. Zodoende Het percentage kinde ren dat zonder diplo ma school verlaat is te ruggelopen tot 3,2 pro cent (104 kinderen). De opvang van zwerfjongeren en jongeren met huisvestingsproble men is nog niet gelukt. Het aantal meldingen van kinder mishandeling daalt niet. Projecten voor afname van het aantal jongeren met overgewicht komen lastig van de grond. Hier wordt de komende periode meer aandacht aan gegeven. 26 april t/m 3 mei 2013 www.trendhome.nu Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)118 - 60 69 01 www.trendhome.nu middelburg - Drie Middelburgers in de leeftijd van 21, 32 en 38 jaar zullen de komende k(r)oningsfesti- viteiten alleen maar via de tv in hun cel kunnen volgen. De recht bank in Middelburg bepaalde giste ren dat ze vooralsnog in voorlopige hechtenis blijven. Het trio wordt ervan verdacht een 23-jarige plaatsgenoot te hebben gegijzeld, bedreigd en mishan deld. De 32-jarige zou daarnaast het slachtoffer hebben gedwongen in lingerie te poseren om foto's daar van op het internet te plaatsen en de 32-jarige zou hem ook anaal hebben verkracht. Drie dagen lang, van 15 tot en met 17 januari van dit jaar zou de Middelburger in een woning aan de Wester- scheldestraat zijn vastgehouden. De Middelburger wist te ontsnap pen en meldde zich bij de politie. Wat er allemaal gebeurd was en waarom werd gisteren niet duide lijk omdat het een zogeheten pro formazitting betrof. De zaak wordt dan niet inhoudelijk behan deld, maar geeft de officier van justitie de gelegenheid om de stand van zaken toe te lichten en de verdediging de kans om onder- zoekswensen te formuleren. En die waren er genoeg. Zo wil advo cate K. Lans nog dertien getuigen horen en moet er nog een en an der worden onderzocht. Zo zou het slachtoffer zijn opgesloten in een kast en daar was bloed aange troffen. Of dat inderdaad het bloed van het slachtoffer is, moet nog worden onderzocht. Los daar van zet de advocate vraagtekens bij de verklaringen van het slacht offer. De handen van de man zou den zijn vastgebonden met tiewraps, die hij zelf zou hebben losgemaakt, iets wat volgens de raadsvrouw schier onmogelijk is. Wanneer de zaak inhoudelijk wordt behandeld, is nog niet be kend. blijft het een Walchers project want Middelburg, Veere en Vlis singen vinden het noodzakelijk om het voort te zetten. De jeugdwerkloosheid in Vlissin gen nam tussen 2005 en 2011 fors af. Maar sinds die tijd is er weer een stijging te zien. „Door de cri sis gaat het nu snel slechter", al dus de gemeente. Voor de periode 2013 tot en met 2016 wil de gemeente Vlissingen doorgaan met het specifieke jeugdbeleid. Daarbij gaat het vooral om voorko men dat jongeren in de proble men komen en zo vroeg mogelijk signaleren wat er gaande is. Vlis singen geeft aan dat een nauwe sa menwerking met de andere twee Walcherse gemeenten daarbij voorop staat. Voor het nieuwe beleid zoekt de gemeente weer contact met orga nisaties die veel te maken hebben met jonge mensen zoals onder wijs, zorg, welzijn en veiligheid. Voor de zomer worden zij bena derd om vervolgens samen te be spreken wat er gedaan moet wor den om de Vlissingse jeugd te on dersteunen, aldus de gemeente. Door de economische situatie en bezuinigingen wordt het lastiger om projecten op te zetten voor het terugdringen van jeugdwerk loosheid. De uitvoering van taken op het ge bied van integrale jeugdgezond heidszorg komt onder druk te staan in verband met de bezuini gingen. yerseke - De EO werkt aan een te levisieserie over Yerseke. Het wordt een docusoap waarin de omroep een aantal mensen zal volgen tijdens hun werk en in hun vrije tijd. Om ideeën op te doen voor de serie hebben er in middels al heel wat gesprekken plaatsgevonden met mensen uit het dorp, meldt programmamaak ster Eva Hulscher. Het is nog niet bekend wanneer de docusoap op televisie te zien zal zijn. De EO maakte in Vlissingen ook al een realityprogramma, Het Poli tiebureau, waarin de politie in de stad werd gevolgd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26