De Vey Mestdagh opnieuw failliet Unieke RONDREIZEN 26 WALCHEREN stjpö! KRAS.NL Gentse Feesten eindigen vanaf 2014 op zondag WESTERPOORT THOLEN Raadsleden zijn van mening dat sluiting van het Westerpoort in Tholen-stad onvermijdelijk was. BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cpm EF RUSLAND MACEDONIË, ALBANIË GRIEKENLAND BALTISCHE STATEN VLISSINGEN - Drukkerij De Vey Mestdagh is alsnog failliet gegaan. Bij de drukkerij werkten nog zes mensen. Hen is ontslag aangezegd. De werkzaamheden zijn gestaakt. In 2010 maakte het bedrijf na een eerder faillissement een door start. Van zes van de twaalf werk nemers werd toen al afscheid ge nomen. Curator na het dinsdag uitgesproken faillissement is Peter Buijs in Vlissingen. Drie jaar geleden lukte het hem om een doorstart te realiseren. Hij acht de kans klein dat dit deze keer opnieuw zal lukken: „Er heb ben zich geen overname-kandida ten gemeld. De markt in de druk kerijsector is niet optimaal." „Belangrijkste redenen voor het faillissement zijn de tegenvallen de omzet en de rechtszaak die door de voormalige freelanceont werper van De Vey was aange spannen", aldus directeur Wim van der Louw. „Zijn hoge claim, vanwege het door hem vermeen de inbreuk op zijn auteursrecht door het gebruik van zijn ontwer pen door De Vey, met de hoge ju ridische kosten en onzekere uit komst van de rechtszaak, maakte het onmogelijk reddingsplannen uit te voeren, ondanks meerdere pogingen tot schikking." Wim is de broer van Martin van der Louw die ten tijde van het faillis sement drie jaar geleden direc teur was. Wim van der Louw heeft ook een drukkerij in Berkel en Rodenrijs. In een mededeling verwijst hij klanten van De Vey Mestdagh door naar zijn andere onderneming in Zuid-Holland. De Vey Mestdagh was één van de oudste drukkerijen in het land. Het bedrijf met haar voorgangers bestond meer dan 250 jaar in Vlis singen. De drukkerij aan de IJze ren Brug werd in 1827 door N. Mestdagh overgenomen. Tot de af gelopen eeuwwisseling was het bedrijf een dochteronderneming van de PZC-Holding. 'Miljoenen proberen terug te halen' door Rob Paardekam THOLEN - Het vertrek van het Wes terpoort uit Tholen was onvermij delijk. Dat stellen veel raadsleden. Toch klinkt er ook kritiek, met na me op het feit dat de gemeente ze ven jaar geleden nog 2,4 miljoen euro investeerde in de nieuw bouw van de vmbo-school. „Het is je reinste kapitaalvernietiging", vindt Han van 't Hof (ABT). Het werd destijds zo mooi ge bracht. De verhuizing van het toenmalige Markiezaat College van Sint-Maartensdijk naar Tho len-stad zou alleen maar goeds brengen. Dat de waarheid anders lag, is al een tijdje duidelijk. Nie mand is echt verrast over het be sluit om de school zes jaar na de verhuizing alweer te sluiten. Tijdens het laatste jaar in Sint- Maartensdijk telde het Markiezaat College slechts 230 leerlingen. In Tholen, zo was de gedachte, had de school betere kansen. Zo zou den meer leerlingen uit Brabant kunnen worden aangetrokken. Na een hoopgevend begin, bleken de leerlingen niet massaal naar Tho len te komen. Hoewel de nieuwe school meer dan 400 leerlingen kan huisvesten, staat de teller nu weer rond de 230. Er is geen zicht op verbetering. Voor volgend schooljaar hebben maar 36 nieu we leerlingen zich aangemeld. Dat er zo weinig leerlingen ko men, heeft volgens bestuursvoor zitter Arjan Kastelein van het ROC West-Brabant te maken met vergrijzing en de verminderde be langstelling voor het vmbo. Een vmbo-school moet volgens hem zo'n 500 leerlingen hebben om rendabel te zijn. Het Wester poort komt daar niet aan en wordt met ingang van het school jaar 2014/2015 samengevoegd met twee andere kleine vmbo-scholen van het ROC West-Brabant. De nieuwe school komt in Halsteren. De partijen in de Thoolse gemeen teraad noemen het vertrek van het Westerpoort onvermijdelijk. „Uiteindelijk gaan wij er als ge meente ook niet over", stelt Jack Werkman (WD). „Laten we er geen stampij over maken." Bert van Eenennaam (SGP) had niet verwacht dat de school zo snel al zou sluiten. „Ik dacht dat ze het nog een paar jaar langer zouden volhouden. Maar als je dan hoort, dat er voor volgend schooljaar slechts twee klassen zijn aangemeld, weet je dat het de verkeerde kant op gaat." Dat de gemeente, als een soort bruidsschat, ruim 2 miljoen euro investeerde in de nieuwbouw van de school is volgens Van Eenen naam achteraf gezien geen goede beslissing geweest. „Maar de leer lingprognoses gingen toen niet verder dan vier jaar, we konden dus niet verder vooruit kijken." Han van 't Hof (ABT) denkt daar anders over. „In Sint-Maartens dijk was het met deze school al een aflopende zaak. Het was een illusie om te denken dat het in Tholen ineens beter zou gaan. Daar hebben we ook voor gewaar schuwd. Er is hier geld van de be lastingbetaler over de balk gesme ten, en niet zo weinig ook." Ook Bram van de Sande (CU) is kritisch. „Er is gewoon een grote inschattingsfout gemaakt", zegt hij. „Dit is nauwelijks uit te leg gen aan de burgers." De partijen zijn unaniem van me ning dat de gemeente moet probe ren (een deel van) de bruidsschat terug te krijgen van het ROC. „Ik weet niet welke afspraken er des tijds zijn gemaakt", zegt Rob Duijm (CDA). „Maar als er moge lijkheden liggen, moeten we die zeker niet onbenut laten." Een woordvoerster van de ge meente laat weten dat een com pensatieregeling is bedongen Extra vertrekdata ingekocht! Vele gegarandeerde vertrekdata! Highlights Moskou St. Petersburg 7 dagen incl. ontbijt Vertrek: 11 juni t/m 17 oktober inclusief vele entreegelden! met o.a. het Rode Plein, het Kremlin, het Nieuw Maagdenklooster, de Petrus Paulusvesting en de Hermitage incl. vlucht, NL-spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/35795 Ontdek de Balkan 15 dagen incl. ontbijt en 2 x diner Vertrek: 7 juni t/m 20 september ontdek 3 landen in één reis! met o.a. Tirana, Krujë, Berat, Apollonia Vlorë, Sarandë, Gjirokastër, Kastoria en vrije dagen aan het Meer van Ohrid incl. vlucht, Engelsspr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/38622 100% vertrekgarantie! Moskou, St. Petersburg Gouden Ring 11 dagen incl. ontbijt Vertrek: 8 juni t/m 4 oktober ontdek alle hoogtepunten van Rusland! met o.a. het Rode Plein, Moskou, Suzdal, Kostroma, Yaroslavl, de Hermitage in St. Petersburg en Novgorod incl. vlucht, NL-spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/38496 Diverse gegarandeerde vertrekdata! Baltische Staten Compleet 12 dagen incl. ontbijt Vertrek: 18 juni t/m 8 oktober zeer diverse en unieke rondreis! met o.a. Riga, Tallinn, Tartu, Palanga, het Nationaal Park Curonian Spit, Kaunas, Trakai en Vilnius incl. vlucht, NL-spr. reisleiding en excursies B Zie www.kras.nl/35675 waarom zou je meer betalen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. voor het geval het schoolgebouw al na een paar jaar leeg zou ko men te staan. „We gaan daar nu met het ROC over praten." Kaste lein zegt de reactie van de raad te begrijpen. „We gaan samen met de gemeente bekijken hoe we met deze bruidsschat omgaan en of we een nieuwe bestemming kunnen vinden voor het gebouw, dat in ons bezit is." Veel raadsleden zijn hoopvol ge stemd over het vinden van een nieuwe gebruiker. Het vertrek van het Westerpoort biedt vol gens hen nieuwe kansen. In het gebied staat immers van alles te gebeuren op het gebied van onder wijshuisvesting. „Misschien kan het een brede school worden", zegt Jack Werkman (WD). GENT - De Gentse Feesten begin nen vanaf 2014 op vrijdag en ein digen voortaan ruim een week la ter op zondag, en niet op maan dag. Dat heeft schepen van feeste lijkheden Christophe Peeters afge sproken met de pleinorganisato ren. Peeters: „Door een dag vroe ger te stoppen, komen we ook te gemoet aan de binnenstadsbewo ners, die klagen over de overlast." De organisatoren zijn positief over de verschuiving. Het eerste Feesten-weekeinde wordt nu met een dag verlengd. Peeters wijst er ook op dat voor veel Gentenaren het jaarlijkse tiendaagse festijn al op vrijdag begon, 's Maandags, de laatste dag van de Feesten, was tra ditiegetrouw de Dag van de Lege Portemonnees. Die is nu een dag je eerder en daar zijn de organisa toren niet rouwig om. De maan dag was toch al geen topdag. i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24