ZEELAND Li J Kooplui markt Zierikzee zijn blij op oude stek almanak Oude vos C J* s 'FZC Vandaag wordt de aftrap gegeven voor Oranjefestiviteiten Beef leek definitief van het podium Jpw verdwenen Volg ons op Facebook De leiding van de failliete De Feijter Groep maakte zich schuldig aan onbehoorlijk bestuur, zegt de curator. Interieur www.pzcwoiien.nl ZEELAND VRIJDAG 26 april 2013 CULTUUR .4 MM» w» «wam 4*$ MM 'Baas De Feijter aansprakelijk' door Henk Boot BIERVLIET - Het faillissement van De Feijter Holding uit Biervliet dreunt precies een jaar later nog na, vooral in Zeeuws-Vlaanderen. Ruim driehonderd grote en klei ne schuldeisers hebben nog geen cent teruggezien van hun vorde ringen op dit eens zo gerenom meerde grond-, weg-, en water bouwbedrijf. Sommige zakenrelaties hebben tonnen tegoed. In totaal staat nog voor ruim negen miljoen aan vor deringen open. Het merendeel daarvan is afkomstig van de ban ken. Gevreesd moet worden dat met name de zakelijke partners naar hun geld kunnen fluiten. Curator mr. Jan de Meester, die na mens alle gedupeerden optreedt, is van mening dat het faillisse ment deels het gevolg is van onbe hoorlijk bestuur. Hij kondigt des gevraagd aan dat hij eigenaar Mark de Feijter persoonlijk aan sprakelijk wil stellen. „Tot op het laatst zijn er eind 2011 en begin 2012 opdrachten uitge vaardigd en bestellingen gedaan, terwijl toen al duidelijk moet zijn geweest dat er niet meer betaald zou worden", aldus De Meester. Tot op heden zou eigenaar De Feij ter niet hebben gereageerd op het verzoek van de curator om een re geling te treffen. „Ik stel hem nu via een civielrechtelijke procedu re aansprakelijk", zegt hij. „Ook mij is ter ore gekomen dat een aantal schuldeisers met name uit Zeeuws-Vlaanderen woedend is. Ze voelen zich dubbel gepakt." Zij verwijten de De Feijter Groep dat die bij aanbestedingen te goed koop was en zo werk voor hun neus wegkaapte. „Om die concur renten vervolgens in te schakelen bij de uitvoering van werkzaam heden, waarvan later bleek dat ze daarvoor niet betaald kregen." Een aantal gedupeerden heeft zich juridisch verenigd in de hoop zo alsnog iets terug te zien van hun vordering. De De Feijter Holding had vijf dochters. In 2010 bedroeg de net to-omzet bijna twintig miljoen, het verlies was 1,6 miljoen en het eigen vermogen min 7,5 ton. In 2009 was dat eigen vermogen nog bijna plus negen ton. Mark de Feij ter was gisteren niet bereikbaar. door Ton van den Nouweland zierikzee - „Ik kan wel janken van blijdschap", zegt groentehan delaar Ruud Corstanje uit 's Heer Hendrikskinderen zonder een spoor van ironie. „Ik had vanoch tend om kwart over negen al meer verkocht dan vorige week in een hele dag." Na een half jaar keerde de Zierik zeese weekmarkt donderdag te rug op zijn oude stek aan het Ha venplein. Dat moest opnieuw wor den ingericht en is nu bijna klaar. De kooplieden zijn er blij mee, want de klant wist hun tijdelijke locatie onder de Dikke Toren niet goed te vinden. De kooplui zagen hun omzet op deze plek met der tig tot veertig procent teruglopen. Sinds gisteren is dat leed geleden. Omdat de markt nog een uitloop kreeg op het Havenpark, was er op het plein zelfs ruimte voor een terras, dat vanwege het mooie weer druk bezet was. Na een halfjaar afwezigheid keerde de Zierikzeese weekmarkt donderdag terug op het Havenplein, foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl Alles over I o Ga verder op Helemaal door het dolle heen was de jongste reporter toen de vak bondsman uit Vlissingen zei haar nog te kennen uit haar schooltijd. Er volgde een geanimeerd gesprek met koffie en koekjes. Maar uiteinde lijk kwam de verslaggeefster toe aan het doel van haar bezoek: een interview, want op bijna tachtigjari ge leeftijd houdt de rode strijder het voor gezien. „Ik weet dat je bijna ja rig bent," zei de oude rokkenjager aan het eind van het gesprek. „Daar om ligt er een bloemetje voor je klaar bij de bloemist." Vertederd meldde zij zich bij de middenstan der. Die had inderdaad een mooi boeket samengesteld. Of de verslag geefster nog wel even 17,50 euro af wilde rekenen. r..euws twitter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21