Sprankje hoop voor held Rome, Sorrento Na| Bella I j| I ji Oud Italië moet plaats maken stipreizen.nl ...grensverleggend! (stip) VERENIGDE STATEN De oplossing voor de Amerikaanse overheidsschulden: meer inkomsten uit casino's en internetgokken. 8 BUITENLAND complete 8-daagse rondreis De nadelen, zoals gokverslaving, zijn heel moeilijk in geld uit te drukken UI-1 UI i Ml 'Bisschoppen nog steeds vermist' VS naar ouders Boston-verdachten '500 Europeanen vechten in Syrië' mmm t9 - a m* Cinque Terre-Toscane-Venetië complete 8-daagse rondreis k.-rtrefc mei t/m ofct. Inclusief; vliegreis J ^rondreis per touringcar, hotels met ontbijt A en Nedertandsspr. reisleiding. Weger, a £^ee, Hetge"5 voordeUge^ Super»®» autoron" 'Politiek is door onze correspondent Mathijs Rotteveel NEW YORK - Steve Block (71) weet wat gokken is. Als puber in New York ging hij al pokeren in de kel der van het appartementencom plex van zijn ouders. Hij wachtte 's ochtends vroeg bij de media- kiosk tot de gokformulieren en de krant werden gebracht. Zo bereid de hij zich voor op de paardenra ces van de volgende dag. Hij gok te op zijn middelbare school, tij dens zijn vervolgopleiding en ge durende de eerste tien jaren van zijn huwelijk. Meer dan dertig jaar geleden wist hij te stoppen en ging hij anderen helpen van hun gokproblemen af te komen. Nu verhuurt hij zich nog steeds als raadgever aan ver slaafden en wordt hij door recht banken en advocaten als gokex- pert ingeschakeld. Hij komt net van een afspraak met een klant in Manhattan die diep in de schul den zit. En morgen spreekt hij op een congres in Miami. Maar tussen zijn afspraken door heeft hij wel tijd voor een beker hete koffie en een gesprek over ca- Steve Block, gok-expert sino's en het onnavolgbare gokbe- leid van de Amerikaanse over heid. „Ze zeggen dat een gokker op mi nimaal twaalf mensen in zijn om geving een negatieve invloed heeft", weet Block. Hijzelf veroor zaakte niet alleen problemen voor zijn ouders, maar ook voor zijn grootouders, zijn broer en later voor zijn schoonouders, zijn vrouw en zijn twee kleine kinde ren. Om niet te spreken over alle collega's en vrienden die er last van hadden. „Ik ben pas gestopt toen mijn vrouw hulp zocht." Block moest ruim vijftig jaar gele den nog afdalen naar de kelders van zijn flat om een gokje te wa gen. Als het aan het gros van de huidige Amerikaanse politici ligt, hoeft een gokker binnenkort al leen nog maar zijn of haar compu ter aan te zetten. Veel staten en counties hebben grote financiële problemen en zien het verkopen van vergunningen voor gokken - ook op internet - als dé oplossing. Zo hebben Missouri, Californië Delaware, Nevada en Iowa recent nieuwe gokwetten aangenomen. Pennsylvania lijkt snel te volgen. In Illinois kwam onlangs een nieuwe wet die het makkelijker maakt voor gokbedrijven om poli tici financieel bij te staan en gou verneur Andrew Cuomo van New York is van plan dit jaar vergun ningen voor drie nieuwe casino's in zijn staat uit te geven. De Amerikaanse staten zijn el- kaars grootste concurrenten ge worden als het gaat om gokken. Als een casinobedrijf niet in de ene staat terecht kan, dan klopt het bij de buren aan. Ze betalen door onze correspondent Wilma van der Maten LAHORE - Er is een sprankje hoop op de vervroegde vrijlating van de Pakistaan Shakil Afridi. De arts die de CIA assisteerde in 2011 bij de opsporing van de terrorist Osama Bin Laden en daarvoor 33 jaar een zame opsluiting kreeg. Afridi (51) mag vandaag in hoger beroep alsnog zijn onschuld be wijzen. De rechtszaak vindt plaats onder druk van invloedrij ke Amerikaanse politici, waaron der zowel de huidige minister van Buitenlandse Zaken John Ker ry als zijn voorganger Hillary Clin ton. Die dreigen een deel van de hulpgelden op te schorten als Pa kistan hem niet vrij laat. De acteurs in de met een Oscar bekroonde film Zero Dark Thirty, over de uitschakeling van Bin La den, hopen met hun film, waarin Afridi een heldenrol speelt, ook een bijdrage aan zijn vrijlating te leveren. „Afridi heeft niets ge daan dat het gezag van de Paki staanse autoriteiten ondermijnt", concludeert een van de hoofdrol spelers. De Pakistaanse machtige geheime dienst, de ISI, ziet dat an ders. Afridi moest voor de CIA via een fake-inentingscampagne tegen he patitis B in Abottabad DNA-mate- riaal van familieleden van Bin La den proberen te bemachtigen. Die actie mislukte, maar het weer hield de Amerikanen er niet van om zonder medeweten van de Pa kistaanse autoriteiten in de nach telijke uren de villa in Abottabad binnen te vallen en Osama bin La- Zowel het leger als de geheime dienst beschouwen Afridi als een landverrader 1* n'ij» [>-uk'ou!»n f pr s*nr?gingè-v« .housen boek on-line of bet met 020 - 66 22 222 B Allround Touroperator BEIROET De Syrisch-orthodoxe bis schop van Aleppo en zijn Grieks-orthodoxe collega, die maandag door gewapen de opstandelingen nabij Aleppo werden ontvoerd, blijken nog steeds vermist. Eerdere meldingen over hun vrijlating worden nu ontkend door kerkelijke bronnen in Syrië. MOSKOU Amerikaanse onderzoekers zijn in de Russische deelre publiek Dagestan om met de ouders te spreken van de verdachten van de aanslag bij de marathon van Boston. De twee zouden volgens de overlevende Dzjochar geen banden hebben met een ter roristische groepering. LONDEN Ongeveer 500 strijders uit EU-landen vechten op dit moment aan de zijde van de rebellen in Syrië tegen het regime van president Bashar al-Assad, zo schat de antiter- reurchef Gilles de Kerchove van de Europese Unie. De meesten komen uit het Vere nigd Koninkrijk, Ierland en Frankrijk. door onze correspondent Eelco van der Linden ROME - Enrico Letta, voorman van de linkse Democratische Partij (PD), wordt de nieuwe premier van Italië. President Giorgio Napolitano heeft het aangedurfd een politi cus als formateur te benoemen en ook een - zeker voor Italiaanse be grippen - zeer jeugdige, want Let ta is 46 jaar oud. Napolitano is net herkozen met de opdracht de nu twee maanden durende politieke crisis te bezweren. „Mijn regering zal in dienst staan van het land. De Italianen hebben enorme problemen en alle geloof in de politiek verloren. Alleen sa men en met daden, kunnen we het vertrouwen herwinnen", zei Letta na het onderhoud met Napo litano. De president voegde er zelf aan toe dat er geen alternatief is voor het soort kabinet dat Letta nu in elkaar moet timmeren: een soort 'grote coalitie' van links en rechts. De keuze van Napolitano was ver rassend want lange tijd leek ex-premier en erkend puinruimer Giuliano Amato de voorkeur te hebben. Maar zowel links als rechts had daar bezwaar tegen. Bo vendien geldt Amato als een expo nent van het 'oude Italië', een han dicap op het moment dat het land schreeuwt om modernisering en verjonging. Napolitano, zelf bijna 88 en zeker ook behorend tot dat oude Italië, onderstreepte dat Letta jong is, maar dat hij hem heeft gekozen vanwege diens staat van dienst. Letta was tweemaal minister eind jaren '90 en secretaris van pre mier Prodi. Belangrijk is de uit straling van Letta: open en sober. Hij is iemand die veel investeert in de dialoog, ook op Europees en internationaal vlak. Letta zal die kwaliteiten hard no dig hebben. Zijn partij PD, die hij als voormalig christen-democraat heeft helpen vormgeven, is tot op het bot verdeeld. De leiding, inclu sief Letta, is afgetreden na het de bacle van de presidentsverkiezin gen. De PD, die alleen een meer derheid heeft in de 'Tweede Ka mer' van het parlement, steunt of ficieel de kandidatuur van Letta, maar ook is bekend dat velen te gen een regering zijn met (indirec te) deelname van Berlusconi. Secretaris Alfano van Berlusconi's PDL waarschuwde Letta voor 'dubbelspel' van de PD en alleen steun te zullen geven aan een 'echte regering met een hard pro gramma'. Met de keuze van de mi nisters - waarschijnlijk een mix van politici en top-technocraten - moet Letta hierop antwoorden. Vertrek mei en juni. Wegens een annulering van een buitenlandse touroperator hebben wij plaatsen kunnen bemachtigen op deze rondreis naar prachtige bestemmingen! Normaal betaalt u elders tot wel 649. maar bij ons kunt u al boeken vanaf 469! De 'Eeuwige Stad' Rome. het schiereiland Sorrento en het historierijke Napels zijn slechts enkele hoogtepunten tijdens deze geweldige rondreis' Inclusief: vliegreis Eindhoven-Napels v.v.. rondreis per touringcar, hotels met ontbijt en Ned.spr. reisleiding. VOl - VOU Zie stipreizen.nl/itrso

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 8