11 Schmid neemt gas terug f* Met z'n allen Olga volgen Stadlanden Sluiting van kantoor in Sint-Maartensdijk niet aan de orde Koninginnedag koop shopping (de laatste) 26 BEVELANDEN en THOLEN www.gostores.nl/roosendaal f Elf vrijwilligers kregen gisteren in de vergaderzaal van SM WO in Goes een certificaat. Ze zijn nu buurtbemiddelaars. XU Skoppirtg Bemiddelaars zijn er klaar voor door Mieke van der Jagt GOES - Als er iets is dat helpt de leefbaarheid te bevorderen, is het buurtbemiddeling. Keer op keer wijzen onderzoeken dat uit en steeds meer steden investeren er in. Ook in Goes staat nu een ploeg vrijwilligers klaar om met partijen te gaan praten, als een conflict dreigt te escaleren. Buurtbemiddeling Goes (BBG) is een project van twee jaar, waarin de politie, de gemeente, wooncor- poratie RWS en welzijnsorganisa tie SM WO participeren. Al die partners hebben woensdag ook een convenant ondertekend, maar de belangrijkste figuren tijdens de officiële start van het project waren toch de vrijwilligers. BBG-coördinator van SMWO, Jos Bekker, kon zijn geluk niet op dat zich elf Goesenaren hebben opge geven. Die zijn allemaal gescr eend en hebben een intensieve opleiding en training gevolgd van twee dagen. Half mei beginnen ze met hun werk. Bemiddeling kan oplossingen bie den bij allerlei soorten van over last: geluidsoverlast, overlast van afval, huisdieren, kinderen of ru zie over erfafscheidingen en bo men. Eigenlijk alles waar iemand het zo erg van op z'n zenuwen kan krijgen, dat hij voor de hand liggende oplossingen misschien niet meer ziet. Heel vaak wordt bij geschillen de dialoog overgesla gen en grijpen mensen naar de te lefoon om de politie of de huisei genaar te bellen. Politie, gemeente en RWS zullen in voorkomende gevallen verwij zen naar BBG, waarmee de men sen die overlast ervaren dan zelf contact moeten zoeken. De buurt bemiddelaars gaan altijd met z'n tweeën een gesprek aan met de klager en met degene over wie ge klaagd wordt. Ze spelen geen rech ter maar helpen een oplossing zoe ken. Heel vaak blijkt dat als kemp hanen eenmaal met elkaar praten, ze zelf een oplossing vinden. Buurtbemiddelaars hebben ge heimhoudingsplicht en werken bij voorkeur niet in de omgeving waar ze zelf wonen. Vrijwilligers zijn opgeleid om in Goes als buurtbemiddelaars op te treden. Politie, gemeente en RWS wijzen op de mogelijkheid van bemiddeling, als escalatie van conflicten dreigt. Alleen daarom al toonde Bekker zich gelukkig met de verscheiden heid aan vrijwilligers, niet alleen wat betreft de geografische sprei ding van hun woningen over de stad, maar ook met de verschei- denheid aan achtergronden en leeftijden. Alle deelnemende partijen heb ben beloofd het verloop van het project zorgvuldig in de gaten te houden. In andere steden is geble ken dat het welbevinden van men sen met sprongen vooruit is ge gaan, nadat buurtbemiddelaars hun werk er aanvatten. Wie denkt een buurtbemiddeling team nodig te hebben, hoeft dat niet per se via de politie, de ge meente of de wooncorporatie aan te kaarten. Rechtstreeks bellen met SMWO kan ook vanaf half mei. GAASTRA EQBESS ma1son scotch HEXZZ23 kapelle - André Schmid, tot nu toe fractievoorzitter van Gemeen tebelang in de gemeenteraad van Kapelle, neemt gas terug. Het fractievoorzitterschap zorgt ervoor dat de balans tussen werk, privé en raadswerk zoek is. Schmid blijft wel raadslid, schrijft hij in een brief. Met gevoel voor ironie kondigt Schmid aan dat Peter Ganseman op 30 april zal worden gekroond tot nieuwe frac tievoorzitter. De fractie bestaat uit drie perso nen: Schmid, Ganseman en Adri Feijtel-]obse. store 12.00-17.00 uur Afslag 23 Roosendaal-Oost. Easy! door Mieke van der jagt GOES - Het nieuwe park aan de oostkant van Goes mag dan in de volksmond speelpark heten, het is de bedoeling dat in de inrichting de nadruk komt te liggen op ge zondheid. Bij een speelpark zou je nog kunnen denken dat het alleen voor kinderen is, maar sinds giste ren moet het duidelijk zijn: voor ie dereen, maar vooral ook voor oude ren, is er iets te doen in het park. En altijd iets waar je van opknapt. Drie beweegtoestellen, het soort dat in sportscholen staat maar dan in een wat robustere uitvoe ring, werden officieel in gebruik genomen. Natuurlijk konden niet alle be langstellenden, die in groten geta le kwamen opdraven, daar ge bruik van maken. Dus had de ge meente Goes Olga Commandeur besteld, vroeger topatlete en te genwoordig televisiegoeroe van het bewegen voor ouderen. Op een podium deed Olga het voor en op een groot plankier de den meer dan honderd ouderen het na. Dat Miriam Makeba en Ni- na Simone uit de luidspreker sup porterden, leek extra energie te ge ven. Ouderen doen de bewegingen na die oud-topatlete Olga Commandeur voordoet, foto Mechteld Jansen Bij de deelnemers en bij toeschou wers drong zich onwillekeurig de gedachte op dat een plankier en een podium gerust vaker dienst kunnen doen, niet alleen tijdens de Sportweek. De ruimte is er, de belangstelling ook. Nu alleen nog even organiseren. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Sluiting van het kantoor van woningcorporatie Stadiander in Sint-Maartensdijk is niet aan de orde. Dat zegt woord voerder Bert Jansen. Door berichtgeving in sommige media en vragen die de lokale fractie van de PvdA over de kwes tie stelde, denken veel inwoners dat Stadiander al concrete plan nen heeft om het kantoor in de Smalstad te sluiten. Woordvoerder Jansen zegt dat dit niet aan de orde is. In het kader van de besparingen staat in princi pe alles ter discussie, dus ook het aantal vestigingen, maar daar zijn nog geen besluiten over geno men. „Het kan nog alle kanten op. „Misschien houden we alle vesti gingen wel open, maar we kun nen ook kiezen voor één centrale vestiging in combinatie met huis bezoeken. Ook een variant met één vestiging in de stad en één op het platteland is denkbaar. We we ten het gewoon nog niet." Hoewel de corporatie financieel zwaar getroffen wordt door onder meer de verhuurdersheffing van het Rijk, besloot Stadiander on langs om de komende jaren fors te investeren in projecten op het gebied van volkshuisvesting. Daar om zal op andere terreinen bezui nigd moeten worden. Zo verval len er arbeidsplaatsen. Mocht Stadiander ooit besluiten om het kantoor in Sint-Maartens dijk toch dicht te doen, dan zal dat vermoedelijk op verzet van de gemeente stuiten. In reactie op de vragen van de PvdA bevestigt het college dat er een vestiging op Tholen moet blijven. Dat zou de gemeente hebben bedongen toen de toenmalige corporatie Castria twee jaar geleden opging in Stad iander. De gemeente wilde alleen akkoord gaan als op Tholen een kantoor zou blijven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 78