Toch mogelijkheden bedrijf Husky Event Woningeigenaar Oostburg weigert opruimen wietkwekerij te betalen PZC FACEBOOK Like en Win! 26 ZEEUWS-VLAANDEREN BOUW SLUISKILTUNNEL nu ook op door René Hoonhorst OOSTBURC - Het bedrijf Husky Event mag mogelijk husky-expedi ties blijven uitvoeren. Als de ge meente Sluis een, snel voor te leg gen, aanvraag voor een 'nieuwe economische drager' honoreert, kan Husky Event het bedrijf in de polder bij Croede voortzetten. Die conclusie kon woensdagmid dag worden getrokken na behan deling van een bezwaar van Hus ky Event bij de onafhankelijke Commissie voor de Bezwaarschrif ten. B en W gelasten de eigenaars van Husky Event, het echtpaar De- caluwe, eind vorig jaar de activitei ten met trekhondenkarren te sta ken. Het bedrijf wordt uitgeoe fend op grond met een agrarische bestemming én op het bedrijfster rein werd gekampeerd in 'illegale bouwsels' (tipi-tenten, red.) luid de de gemeentelijke aanklacht. Wouter en Mieke Decaluwe lie ten weten zich 'misleid te voelen'. Zij hadden immer begrepen dat melding genoeg was en een ver gunning niet nodig. Omdat ze tij den niets hoorden, gingen ze er van uit dat de zaak geregeld was. De Decaluwes vergaten eind vo rig jaar echter op tijd een zienswij ze in te dienen, waarop de ge meente hen wilde houden aan in vordering van aan de overtredin gen verbonden dwangsommen. Nadat Husky Event bezwaar aan tekende, besloot het college de mogelijke inning van dwangsom men op te schorten tot na de zit ting van de Commissie voor de Bezwaarschriften. Voor die commissie leek de 'Baby lonische spraakverwarring', zoals voorzitter M. Spierdijk de commu nicatie tussen gemeente en Hus ky Event betitelde, in eerste in stantie aan te houden. Door ge richt doorvragen van de commis sievoorzitter bleken beide par tijen genegen zich in te zetten voor voortzetting van het bedrijf. Ook de gemeente vindt dat trek tochten met sledehonden een toe ristische aanwinst voor Sluis kun nen zijn, liet de juridisch advi seur handhaving weten. Voorzitter Spierdijk maande Wou ter de Caluwe wel haast te maken met het indienen van een goed onderbouwde aanvraag voor een nieuwe economische drager. Nu de dreiging van een forse boete voor onder meer dierenmishande ling door het ministerie van tafel is gehaald, heeft Decaluwe zijn hoofd vrij om dat snel te doen, meldde hij. Of dat voor de com missie voldoende is om het colle ge positief te adviseren, liet Spier dijk nog in het midden. 'Dat Husky Event niet past in het bestemmingsplan, hoorden we pas na klachten over dierenmishandeling' Het klokje rond www.facebook.com/De.PZC kelijk te stellen. Volgens Driessen heeft hij niets fout gedaan. De wo ning werd verhuurd aan een op het oog 'keurige man', zei hij bij de Raad van State. „Hij zocht een pand in Oostburg omdat hij voor zijn werk vaak naar Gent moest. Hij werkte bij ASML. Ik heb dat gecontroleerd, en het klopte. Ik heb ook zijn identiteitsbewijs ge zien, en een salarisstrook waarop stond dat hij maandelijks 3600 eu ro verdiende. Ik had dus geen en kele reden om argwanend te zijn." Driessen, die vermoedt dat de huurder als 'stroman' is gebruikt voor hennepcriminelen, heeft meerdere panden in Zeeland. Hij rijdt daar eens per maand langs, maar heeft nooit iets vreemds ge zien aan de buitenkant van het huis in Oostburg. Driessen had met zijn huurder een schriftelijke huurovereenkomst. Het pand in de Jan Steenstraat kost 1150 euro aan huur. De gemeente valt er over dat Driessen niet kan aanto nen dat de huur met een bank- overschrijving is overgemaakt. Dat klopt, vertelt de huiseigenaar: hij liet zich contant betalen. Geen sterk punt, oordeelde de Raad van State in eerdere, soortgelijke za ken. Uitspraak binnen zes weken PZC door Adri Klinkenberg DEN HAAC - De eigenaar van een woning aan de Jan Steenstraat in Oostburg weigert de kosten voor het opruimen van een wietkweke rij in zijn huis te betalen. De eige naar, Han Driessen uit het Gelderse Andelst, stelt dat hij de woning ver huurde en zodoende van niets wist. Driessen kreeg van de gemeente een rekening van 4000 euro: de kosten voor het opruimen van een kwekerij die in zijn huis werd ontdekt. De gemeente probeert overigens ook de huurder aanspra- Het nieuwe verkeersknooppunt aan de westkant van de Sluiskiltunnel, ruwweg tussen Sluiskil en Hoek, met we gen van en naar de Sluiskiltunnel, de Westerscheldetunnel en de doorgaande weg N61 naar Hoek. foto Sky Pictures nieuws twitter video Like ons op www.facebook.com/De.PZC en maak kans op een leuke prijs zoals een Ipad, Fotocamera of een weekendje weg nppTtfg innrnBan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 64