BdMdnT ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Kinderen lopen 1450 euro bijeen PAAUWE Tour de France voor zeilers kost 100.000 euro 'Bijdrage winkels Aardenburg voor feestverlichting' waar uw interieur van opknapt Dagje Interieur Paauwe Het natuurspeelbos in Axel krijgt geen toestellen. Kinderen moeten er zich vermaken met 'natuurlijke aanleidingen'. Klein lek bij ZVC na botsing vrachtauto Dag met muziek kunst en literatuur Hollands op de Dam in De Vriendschap Fietstocht langs benzinestations DONDERDAG 25 APRIL 2013 natuurspeelbos door Tom Scheele AXEL - De initiatiefnemers van het natuurspeelbos bij Axel heb ben weer wat meer geld in kas. Een sponsorloop ten bate van dat doel leverde gisteren 1450 euro op. Het nieuwe natuurspeelbos moet in juni geopend worcfen. Dat is al thans het streven, vertelt Charlot te Dijkman. „Maar dat gaat moei lijk worden. We moeten nog rede lijk wat afspraken maken met de gemeente Terneuzen en Staatsbos beheer." Toch loopt de aanleg van het speelterrein in het Axelse kunst- bos goed, vertelt Dijkman. „De eerste fase is al bijna afgerond. Er ligt al een crossbaan en er zijn heuveltjes aangebracht." Ze bena drukt dat het geen speeltoestellen maar zogenaamde 'aanleidingen' zijn: het gaat tenslotte om een na tuurspeelbos. „Toestellen staan er niet, Het is de bedoeling dat de kinderen de natuur aangrijpen om zich te vermaken," zegt Dijk man. „Als die eerste fase afgerond is gaan we kijken hoeveel geld er nog over is en wat we er nog bij willen. Misschien houden we nog wel meer acties als deze sponsor loop." Meer geld zou de omvang van het bos kunnen vergroten. „Zoals het er nu ligt kunnen we het ook openen. Maar we streven naar een zo gevarieerd mogelijke plek om te spelen." Het idee van het natuurspeelbos kwam voort uit het feit dat er in Axel geen centrale ontmoetings plek is voor zowel ouders als kin deren. „Daarom zijn we naar de gemeente gestapt. Daar vertelden ze dat er geen geld was en het dus ook niet mogelijk zou zijn. Daar waren we het niet mee eens," ver telt Dijkman lachend. „We zijn zelf geld in gaan zamelen en heb ben een werkgroep opgestart. Nu loopt alles goed. De locatie is ide aal als centrale ontmoetingsplek. Het is vlakbij de golfbaan en mak kelijk te bereiken met zowel de au to als fiets." In Terneuzen is er ook al een na- tuurspeeltuin. Die is echter al en kele keren in de problemen ge raakt omdat er geen vrijwilligers te vinden waren. „Dat probleem zullen we in Axel niet hebben," zegt Dijkman. „Het is niet de be doeling dat hier vrijwilligers rond gaan lopen. Het moet een plek worden waar iedereen op elk mo ment heen kan. Zodra het speel- bos klaar is, zit onze taak erop en mag de gemeente het beheren." „Kom op, je kan nog eerste wor den," roept een vader tegen zijn zoon die ergens in het midden loopt. Het is bedoeld als grap, maar een paar hardlopers gaan wel erg hard van start tijdens de sponsorloop voor het speelbos. Tientallen basisschoolleerlingen liepen gisteren rondjes op het ter rein van voetbalclub AZW. „We hadden op vijftig man gerekend, maar het zijn er bijna honderd", zegt Charlotte Dijkman, één van de initiatiefnemers, tevreden. „En de meesten blijven ook nog even hangen. Het weer zit ook een keer tje mee. Dat heeft het tijdens de aanleg van het speelbos niet altijd gedaan." Na afloop krijgen de kin deren een bekertje siroop en een ijsje als beloning. „Maar de echte beloning zit hem natuurlijk in het feit dat ze een bijdrage hebben ge leverd aan het natuurspeelbos", vindt Dijkman. De kinderen lie pen 1450 euro bij elkaar. Wie meer wil met zijn interieur, begint bij Paauwe, midden in het toeristische hart van Zeeland.Eenmaal gearriveerd parkeert u gratis voor de deur en ontdekt u één van de mooiste collecties van Nederland. Op ruim 10.000 m2 krijgen vrijwel alle internationale topmerken écht de ruimte. Ontdek de inspirerende wereld van ROLF BENZ in één van de meest complete presentaties van Nederland, met de nieuwe modellen 'Grata' en 'Scala'. Kom kijken, vergelijken en profiteren van het tijdelijke voordeel op diverse modellen. Plan uw volgende dagtochtje eens naar Zonnemaire. De voorpret begint op interieur-paauwe.nl. N T E R I E U R Op- nöfy geen- uurtje rijden- ixzn. Rdtferdanv, \J&ssingen Terneugen A rifio&rp&v ReesendcuX Kijk- iw&r uitgebreide uiffipe óp- interieur -paruuoe. mb/da/gjegeeband- lIdbeg ens dp- facebddk- Rj ZONNEMAIRE Zuidweg 20a, 4316 LB Zonnemaire (0111) 40 13 18 info@interieur-paauwe.nl www.interieur-paauwe.nl BRESKENS - De ontvangst van de zeilwedstrijd Tour de France a la Voile, begin juli in Breskens, kost zo'n 100.000 euro. De provincie draagt die kosten, de gemeente Sluis verzorgt de organisatie. De zeilwedstrijd doet 1, 2 en 3 juli Breskens aan. De tweede etappe van de wedstrijd eindigt er, en vanuit Breskens worden daarna ook een paar plaatselijke races ge houden. De Tour de France a la Voile wordt omgeven door veel entertainment, commercie en pu bliciteit. Een unieke kans dus om Breskens in de schijnwerpers te zetten, vindt de provincie, die graag zou zien dat het vissersdorp (onder meer) uitgroeit tot een kenniscentrum op het gebied van zeezeilsport. Er wordt zelfs stie kem gedacht aan de organisatie van Olympische zeilwedstrijden in 2028, mocht Nederland de Spe len toegewezen krijgen. Gedepu teerde Staten twijfelen dan ook niet om de kosten van de organisa tie van het evenement op zich te nemen. AARDENBURG - Als de onderne mers in Aardenburg komende winter opnieuw sfeerverlichting in de straten willen, moeten ze daar zelf aan bijdragen. Dat schrijft voorzitter Frank van Ee- nennaam van de stadsraad in een brief aan de plaatselijke onderne mers. Het plaatsen van verlichting was een taak van Ondernemend Aar denburg, maar die club is ter zie le. De stadsraad wil het initiatief best overnemen, maar heeft niet genoeg geld. Van Eenennaam vraagt per ondernemer een bijdra ge van 100 euro. „Als er minimaal achttien bereidwilligen zijn, kan er in Aardenburg een traditie be houden blijven", schrijft hij. SAS VAN GENT Bij de Zeeuws Vlaamse Gie terij aan de Westkade in Sas van Gent ontstond gisteroch tend een lek toen een vracht wagen op een opslagruimte voor chemicaliën botste. Dat gebeurde om kwart voor elf. Er vielen geen gewonden, maar er lekte wel een kleine hoeveelheid chemicaliën weg. De brandweer rukte uit met groot materieel en ook werd een gaspakken- team ingezet. In de loop van de middag werd het moei lijk bereikbare lek gedicht. BRESKENS In de galerie aan de Dorps straat 4 in Breskens worden zaterdag vanaf 10.30 uur ge dichten voorgelezen en kunstwerken geëxposeerd. Ruim tien dichters, schrij vers, kunstenaars en muzi kanten zorgen voor een af wisselend programma. TERNEUZEN Café De Vriendschap op de Kop van de Noordstraat staat zondag in het teken van het Nederlandse lied. In het kader van Hollands op de Dam treden 's middags vanaf 15 uur De Maffooos, Jacco Ricardo en Liz' Ri chards op. Toegang gratis. OOSTBURG Fietsclub TIO houdt zater dag de Esso-Aers tocht, langs de benzinestations van Aers, waar een traktatie wacht. Afstanden zijn 40,60 en 80 kilometers. Start tus sen 8 en 14 uur bij De Smickelaer aan het Ledel- plein in Oostburg. GAASTRA EQOX23S MA1SON SCOTCH EEEÊEB

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63