I i -oensartik Samen sporten op de familiesportdag SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Vergoeding voor gedupeerden van gasstoring Klaverjastoernooi 'de Hoeksteen' Inbrekers weg met twaalf flatscreens Wildexpeditie en bunkerhistorie Feestelijke start strandseizoen DONDERDAG 25 APRIL 2013 kan beginnen Van oranje koffiepakken tot opblaaskronen en T-shirts. Bij groothandel Sligro in Vlissingen is een aparte hoek met Oranje-artikelen ingericht. Vanwege de troonswisseling net wat meer dan bij een 'gewone' Koninginnedag, foto's Ruben Oreel SCHARENDIJKE In de Hoeksteen te Scharen- dijke wordt aanstaande za terdag een zeven ronden kla verjastoernooi georgani seerd. Het toernooi vindt plaats tussen 10.00 uur en 17.00 uur. De kosten bedra gen 12,50 euro inclusief lunch. Aanmelden kan bij Harry Thijsse via telefoon nummer 06-22224234. BRUINISSE Inbrekers hebben twee nach ten achter elkaar toegesla gen op vakantiepark Aqua- delta in Bruinisse. In de nacht van maandag op dins dag braken zij in bij zes va kantiewoningen. Een nacht later bij nog eens zes. De buit was telkens dezelfde: de flatscreen televisie. Twaalf toestellen in totaal. BURGH-HAAMSTEDE Het normaal voor bezoekers gesloten Slotbos, is zondag geopend voor een wandel tocht met een natuurgids. De tocht begint om 06.00 uur 's ochtends en duurt on geveer twee uur. Naast de natuurwandeltocht, zijn er ook weer wandeltochten langs het bunkercomplex. De start is om 10.00 uur. www.natuurmonumenten.nl OUDDORP Na koude en lange winter maanden is het nu tijd voor lekker zonnig weer. Daar hoort natuurlijk ook strand bij. Daarom openen alle Oud- dorpse stranden zondag offi cieel het strandseizoen. Tus sen 12.00 en 16.30 uur rijden bussen tussen de strandpa viljoenen. Voor alle strand paviljoens geldt: 'koffie met appeltaart voor 1 euro.' Ook vindt er om 17.00 uur een ballonwedstrijd plaats. YERSEKE - Bedrijven en huishou dens uit Yerseke krijgen van Del ta een schadevergoeding, omdat ze dinsdag bijna de hele dag zon der gas zaten. Volgens een woord voerster van Delta worden bedra gen uitgekeerd die zijn vastge steld in een landelijke compensa tieregeling. Kleinverbruikers, waaronder de 'gewone' huishou dens vallen, krijgen waarschijn lijk 55 euro. Bedrijven kunnen ook in deze categorie vallen, maar het kan ook dat ze meer krijgen. „Het is nogal ingewikkeld", stelt de woordvoerster. „Het heeft on der meer te maken met de capaci teit van de meter." door Lisa Konings BURGH-HAAMSTEDE - Samen spor ten met de familie, dat is waar het gisteren om draaide in Sportcen trum Westenschouwen in Burgh-Haamstede. De bedoeling was dat het een groot evenement zou worden, maar dat viel tegen door het mooie weer. In verband met de Nationale Sportweek hield de gemeente Schouwen-Duiveland samen met Sportcentrum Westerschouwen een sportdag, speciaal voor de he le familie. Bezoekers konden spor ten zoals tennis, midgetgolf, bad minton en biljart beoefenen. Om bijvoorbeeld kennis te maken met nieuwe sporten, of om een keer af te wisselen met de spor ten die vaker gespeeld worden op de clubs. Een derde van de op brengst van de familiesportdag gaat naar het Nationaal Fonds Kin derhulp, voor kinderen in Neder land voor wie sporten -en andere dingen die zo normaal zijn- niet zo vanzelfsprekend is. Met name omdat er geen geld voor is. Vaders, moeders, opa's en oma's kwamen naar het Sportcentrum om samen op de vrije woensdag middag eens wat leuks te doen met het gezin. De sportdag begon rond 12.00 uur en duurde tot 18.00 uur. Rond 14.30 hadden zich rond de veertig mensen zich aangemeld. De organisatie had zelf op meer publiek gerekend. Vader John Bonte en zijn zoon Sem (8 jaar) voetballen niet alleen samen, maar zijn ook fanatieke poolbiljarters. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57