Iron Man is kwetsbaar zonder zijn superpak Indringend beeld van het einde van het Pinochet-regime UIT 7 25 APRIL 2013 De Chileense regisseur Pablo Larraïn maakte een drieluik over de dicta tuur van Pinochet. NO is het laatste deel, en is nu te zien in Goes. De eerdere twee films waren Tony Manero en Post Mor tem. Het derde deel gaat over het einde van de dictatuur, gezien door de ogen van een reclamejongen. De. carrière van hoofdpersoon René Savee- dra loopt goed. Hij maakt reclames voor wie maar genoeg betaalt. Je zou denken dat hij nog idealen heeft, maar als het zo is weet hij ze goed te verbergen. Het is 1988, het jaar dat in Chili een referen dum wordt gehouden waarin beslist wordt over de toekomst van het land. De VN heeft dictator Pinochet gedwongen dit referen dum uit te schrijven: met ja of nee moeten de Chilenen beslissen over het aanblijven van de man die al sinds 1973 de onbetwiste leider van het land is. Saveedra wordt uitge- door Ruben van Eijl Iets is er anders aan Iron man. In alweer het derde segment uit de superheldenserie heeft To ny Stark (Downey Jr.) - de drager van het ultramoderne metalen pak - lukraak paniekaanvallen en een plotseling talent voor het uit schakelen van tegenstanders zonder de hulp van zijn verwoes tende alter-ego. Is het een poging om het personage menselijker te maken? Regisseur en schrijver Shane Black had zich de moeite kunnen besparen. De afhankelijk heid van het kostuum is juist een perfecte drijfveer en maakt Stark kwetsbaar. Black verbeeldt dat overtuigend, vrij vroeg in de film al wanneer Starks Malibu Villa aan flarden wordt geschoten door gevechtshelikopters uit het kamp van terrorist The Mandarin. Ter wijl de woning de zee in dreigt te storten, tracht Stark zijn pak te be reiken. Het is een verbluffend mooie actiescène die op alle fron ten aantoont hoe Stark is: arro gant, beschermend en kwetsbaar. En wraakzuchtig, want de dader van deze aanslag bracht eerder Starks bodyguard Lucky in coma. Terwijl Stark na de aanval dood gewaand wordt, smeedt hij in fei te in een afgelegen stadje een plan om The Mandarin en zijn team Übermenschen een halt toe te roepen. Iron man 3 levert genoeg spektakel en humor voor een uiterst onder houdende twee uur. Iron man 3 Regie: Shane Black. Met: Robert Dow ney Jr., Gwyneth Paltrow, Guy Pearce Te zien: Vlissingen, Goes, Terneuzen ook verliefd lens besluit hij haar te redden in plaats van op te eten. De van angst verstijfde Julie begrijpt er aanvankelijk weinig van. „Deze date gaat nog niet lekker", con cludeert R. Niettemin ligt het voor de hand dat hier iets gaat opbloeien. Misschien kunnen we Warm bo dies het beste een romantische komedie met zombies noemen. Twee volstrekt tegengestelde genres zijn hier door elkaar ge klutst met veel knipogen en speelse verwijzingen. Doet R niet aan Romeo denken? Erg leuk zijn de scènes waarin Julie uit lijfsbehoud een zombie imi teert, terwijl R later het omge keerde probeert. De post-apocalyptische loca ties, waaronder een vervallen vliegveld en een ommuurde stad, zien er prachtig uit. Grauw zoals het hoort, met hier en daar een nostalgisch ac cent, waaronder de platenverza meling van R. Het is ook een minder goor spektakel dan je zou vrezen. Wanneer het toch vies dreigt te worden, raadt R ons gewoon aan even niet te kijken. Warm bodies Regie: Jonathan Levine. Met: Nicho las Hoult, Teresa Palmer, John Mal- kovich Te zien in Vlissingen Robert Downey Jr. en Gwyneth Paltrow in Iron Man 3. film nodigd om mee te doen aan de nee-campag ne. Hij kan zijn vooraanstaande positie in de maatschappij erdoor kwijtraken, maar hecht deze keer meer belang aan zijn idea len. Larraïn heeft geprobeerd de tijdgeest van de jaren tachtig te vangen. Van de kleding en de manier waarop de personages spreken tot het gebruikte filmmateriaal. De nieuw gemaakte beelden en het origine le videomateriaal van de reclamecampagne lopen bijna onmerkbaar in elkaar over. De film lijkt soms bijna op een documentaire die ten tijde van de nee-campagne is gescho ten. NO Regie: Pablo Larraïn. Met: Gael Garcia Bernal, Alf redo Castro, Néstor Cantillana. Te zien in 't Beest Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47