Lente fictie 21 maart t/m 20 juni BWiKKTTD 5k1domE.nl/3am UIT 3 Dagpas vrij skiën of snowboarden en een heerlijke lunch van 43,50 voor 32,50 www.pzc.nl/uit DONDERDAG 25 APRIL 2013 Skidöme Rucphen, Baanvelden 13, +31(0)165 - 34 31 34, info@skidome.nl Skidöme Terneuzen, Zeelandlaan 3, +31(0)115 - 64 13 00, infoterneuzen@skidome.nl Frans Bauer staat voor lach en een traan en vooral gezelligheid In Live in Concert IX zingt Frans Bau er onder begeleiding van het nieuwe 9-koppige orkest 'De Holland Show band' alle hits van de afgelopen jaren. Hij brengt daarmee een programma met een lach en een traan en vooral met gezelligheid. Daarnaast staan er liedjes op zijn programma die nog nooit eerder zijn verschenen en ook door hemzelf geschreven nummers. Spelend Lezen brengt hoorspel in theatrale versie Een passender locatie dan het Waters noodmuseum lijkt nauwelijks denk baar voor een theatrale uitvoering van het hoorspel 'Water' van Ed Hoor- nik. Het verhaal gaat over een moe der en een dochter die na de ramp van 1953 terugkeren in hun woning. Het water geeft hen veranderd. Jo- sien probeert met dochter Mieke een nieuw leven te beginnen. Beef! is helemaal terug van weggeweest Na een 'pauze' van drie jaar begon het heilige vuur weer te branden. Na hun show op de Zwarte Cross afgelo pen jaar was het duidelijk: Beef is back. De reggae-koningen van Eindho ven wonnen de afgelopen tien jaar een Zilveren Harp, speelden op Pink pop, Lowlands en Concert at Sea. Het feestje zaterdag wordt compleet met Soundsystem UnitedSounds! Dubbelshow met mechanische geluiden en impro jazz The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble (TKDE) en The Mount Fuji Doomjazz Corporation bieden een boeiende dubbelshow. TKDE (foto) creëert mu ziek geïnspireerd door beeld; abstrac te scènes waarin organische en me chanische geluiden worden samenge smolten tot een onheilspellend ge heel. Mt Fuji Doomjazz Corporation is het impro jazzproject van TKDE. Afscheid van Beatrix 18+ party met covers en folk-rock De 'afscheid van Beatrix 18+ party' wordt verzorgd door coverband Gruss en door Woodworks(voorheen Old Firm), een akoestische folk-rock band uit Zeeland. Ze spelen pas sinds eind 2010 maar hebben al een zeer goede live reputatie opgebouwd. Ze traden al op bij grote evenementen, zoals Irish festival in Hoogeveen en de Havenfeesten Zierikzee. Vrijdag 26 april, Scheldetheater, Ter neuzen, 20.00 uur. Zaterdag 27 april, Watersnoodmu seum, Ouwerkerk, 13.30 en 15.30 uur Zaterdag 27 april, Podium 't Beest, Goes, 20.30 uur. Zaterdag 27 april, Podium De Spot, Middelburg, 21.00 uur. Zaterdag 27 april, Durps'Uus, Bruinis- se, 21.00 uur. flinke maat groter De programmering is niet ingrij pend gewijzigd. Behalve Surren der staan er meer vertrouwde na men op het affiche. Neem de Drentse rock-'n-rollband Mooi Wark, die al twee keer eerder furo re maakte in Grijpskerke met even geestige als spectaculaire op tredens. Ook opvallend is de terugkeer van Peter Pan Speedrock, die na het succes van vorig jaar op het festival nu op herhaling mag. Het energieke trio staat bekend om zijn snoeiharde optredens waarin punk, hardrock, rockabilly en me tal samenkomen. Met het optreden van de Brabant se dialectband WC Experience verwacht Hugo Kramer ook veel fans uit die provincie te trekken. Verder vraagt hij speciaal aan dacht voor High Voltage. „Een ge weldige AC/DC-coverband." Andere coverbands op het festival zijn Rattlesnake Shake (gekozen tot beste coverband van Neder land) en twee Zeeuwse formaties: The Good The Bad Bart XL (vo rig jaar finalist in The Clash Of The Coverbands) en Raiders Of The Lost Rock, ofwel ROLR, met zanger Kees Moerland. Voor het eerst beschikt Surrender- hrieps over een derde podium, dat wordt ingevuld door Omroep Zeeland, met onder meer de win naars van de Zeeuwse coverwed strijd. Slotact Surrender zal op het festi val voor het eerst zijn eigen Ko ningslied uitvoeren. Dat is ont staan nadat de band merkte dat de melodie van John Ewbanks Ko ningslied verdacht veel leek op het Surrendernummer Bie He iveld. De Zeeuwse dialectrockers schermden even met juridische stappen, maar wilden de zaak niet op de spits drijven. Een car toon van Cor de Jonge in de PZC inspireerde Surrender een eigen koningsliedtekst te schrijven, op de muziek van Bie Heweld. Het re frein luidt: Mie mien heldmie mien held wor dat eale feest betaeld Mie mien heldmie mien held en in Den Haag dih wordt verdeald. Zaterdag volgt de liveprimeur. Gi tarist Kees Wondergem: „Wij trekken het niet meer terug." Surrender kend op drie- tot vierduizend be zoekers, zegt Hugo Kramer. Surrenderhrieps is al bijna twee decennia een succesformule. Ooit begonnen als dorpsfeest, maar in middels een evenement van for maat waarin boerenrock en aan verwante muziekstijlen centraal staan en waar het bier rijkelijk vloeit. De traditionele afsluiter is de Zeeuwse band Surrender, naar wie het festival is vernoemd, maar die niet actief betrokken is bij de organisatie. Uit principe werken de initiatief nemers zonder subsidie. „We wil len dat het evenement zichzelf draagt", zegt Kramer. „Dat wordt steeds lastiger, mede door alle concurrerende evenementen die wél subsidie ontvangen. Het is nu net aan voor ons. Volgend jaar hebben we de twintigste editie. Die is in elk geval veiliggesteld." Mooi Wark

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43