ZEELAND 29 Een tikje onwennig neemt Willem-Alexan- der een boekje met tekeningen van leerlin gen van de RegenboogscKool in Middel burg in ontvangst, fotj Ruben Oreel de Wight Prince veel beter merkbaar dan op het benedendek. „Ik heb het hier wel ge zien", constateert Van Gelder al gauw. „Ik ga met je mee", zegt Barbé en zo druppelt het eerst stampvolle stuurhuis in korte tijd leeg. Alleen directeur Ben Hiddinga van De Schelde, kapitein De Klerk, gedeputeerde Daan Bruinooge en de verslaggever van de PZC houden stand. Breed grijnzend mon stert Willem-Alexander het uitgedunde ge zelschap. „Zo", stelt hij vast, „de sterke ma gen zijn overgebleven." Hiddinga, De Klerk, Bruinooge en de verslaggever ne men deze koninklijke erkenning van zee waardigheid welwillend in ontvangst. En met de prins aan het roer vervolgt de Wight Prince ploeterend zijn weg. In Middelburg maakt de kroonprins zijn enige foutje van de dag. Bij het overste ken van het Abdijplein ziet hij een stra tegisch tussen het Roosevelt Study Center en het Zeeuws Museum opgestelde school klas staan. Het zijn leerlingen van de Re- genboogschool uit Middelburg. Ze willen hem een boekje aanbieden. Willem- Alexander verstrakt. Je ziet hem het den ken: o jee, kinderen. Een tikje ongemakke lijk neemt hij het geschenk in ontvangst. De klas ziet met een mooie mengeling van nieuwsgierigheid en ontzag naar de prins op. Dat is een leermoment voor de troonop volger in spe: bij zo'n gelegenheid hoor je, ook als toekomstig staatshoofd, even op de hurken te gaan. Hij bladert met beleefde be langstelling door de tekeningen en verhaal tjes. In het gevolg van Willem-Alexander is de onwennigheid niet onopgemerkt geble ven. „Ach", glimlacht iemand, „dat komt wel goed wanneer hij straks zelf kinderen heeft." Met de prins aan het roer vervolgt de Wight Prince ploeterend zijn weg. „Zo, de sterke magen zijn overgebleven." kleurenfoto's Gemeentearchief Vlissingen, stichting Scheldecollecties Tijd genoeg dus voor Willem-Alexander om een kijkje nemen in het stuurhuis van de Wight Prince. Met commissaris van de koningin Wim van Gelder, burgemeester Ron Barbé van Terneuzen, diens collega Jaap van der Doef van Vlissingen en ande re autoriteiten in zijn kielzog komt hij naar boven. Kapitein Jan de Klerk maakt graag plaats, zodat de prins de besturing kan over nemen. Het gestamp en geslinger wordt er niet minder op. In het stuurhuis is de moeizame vaart van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29