50 Alcyon is weer te water PZC Jonge ringrijders openen seizoen Veel strand, te weinig volleyballers E Like en Win! 26 WALCHEREN Orionis en Walcherse drukkerij komen niet tot een vergelijking over het aflossen van de schulden van Grafimedia. ringrijden Geen akkoord met Grafimedia door Emile Calon MIDDELBURG - Orionis Walcheren en de Walcherse drukkerij Grafi media zijn er niet in geslaagd om onderling tot een oplossing te ko men voor de schulden die de drukkerij heeft. Het werkvoorzieningschap span de vorige week een kort geding aan tegen de drukkerij wegens die schulden. Tijdens de zitting adviseerde de rechter beide par tijen om te proberen er alsnog'uit te komen. Hij gaf ze tot begin de ze week de tijd. Nu Orionis en Grafimedia niet tot een vergelijk zijn gekomen doet de rechter van daag uitspraak. Volgens raadsman Erik Doornbos van Grafimedia is er serieus gepro beerd tot een oplossing te komen die voor beide partijen aanvaard baar was. „Maar Orionis vond ons openingsbod onvoldoende en er werd niet verder onderhandeld." Orionis heeft, zo werd gesteld, in totaal ruim vijf ton tegoed en eist per direct 220.000 euro op. Het gaat onder meer om achterstallig loon van de medewerkers van Orionis die na de overname van de ADZ-drukkerij nu voor Grafi media werken. Grafimedia was be reid, aldus de raadsman, een 'sub stantieel deel' van de schuld van 220.000 euro te betalen. Hoeveel precies, wilde hij niet kwijt. Tijdens de zitting van vorige week liet de raadsman al weten dat Grafimedia mogelijk failliet gaat als Orionis vasthoudt aan de eis om alle schulden te betalen. Bij Grafimedia werken zo'n twin tig mensen in vaste dienst. Daar naast zijn er zo'n dertig medewer kers van Orionis gedetacheerd. Gedurende het kort geding werd ook duidelijk dat Orionis hele maal niet zit te wachten op een faillissement van de drukkerij. In dat geval moet het namelijk het uitgeleende personeel terugne men, terwijl er voor dat personeel geen werk is. Bij Orionis wordt een reorganisatie doorgevoerd waarbij banen verloren gaan. Voorzitter Marin de Zwarte (wet houder Vlissingen) van Orionis meldt dat vanaf nu een lid van de raad van bestuur aanwezig zal Bij de Walcherse drukkerij Grafimedia werken in totaal zo'n vijftig medewer kers. Vandaag wordt duidelijk of het bedrijf een schuld aan Orionis moet voldoen. zijn bij rechtszaken die worden aangespannen tegen Orionis. Het moet dan wel gaan om zaken waarbij het algehele beleid ter dis cussie staat. Vorige week sprak een rechter zijn verbazing uit over de afwezig heid van het bestuur bij een an der kort geding, dat was aange spannen door vakbonden en een aantal werknemers tegen de reor ganisatie bij Orionis. In reactie daarop zei De Zwarte, tijdens een bijeenkomst van de gezamenlijke raadscommissies, dat de rechter niet over zijn agenda gaat. Daar kwam flink wat kritiek op. De Zwarte zegt dat hij volgende week wel aanwezig zal zijn bij de rechtszaak die de ondernemings raad van Orionis aanspant tegen het bedrijf in verband met de reor ganisatie. VLISSINGEN - De hoogaars Alcyon is weer te water gelaten. Dat ge beurde gisteren in Vlissingen. Dat had met de Scheldekraan moeten gebeuren, maar dat lukte niet. De kar waarop de Alcyon lag was ka pot, waardoor de hoogaars niet tot bij de Scheldekraan gereden kon worden. Daarom is een kraan van Melis ingezet om de Alcyon te water te kunnen laten. Een win ter lang hebben vrijwilligers in de Machinefabriek gewerkt aan de jachthoogaars uit 1928, die eigen dom is van Stichting Behoud Hoogaars. Met een laag verse bo- tenlak kan de Alcyon weer in vol le glorie pronken. www.facebook.com/De.PZC door Maurits Sep ZOUTELANDE - De Zeeuwse ringrij ders zijn klaar voor een nieuw sei zoen. Dat begint zaterdag in Zoute- lande met een jongerenwedstrijd, waaraan 49 rijders meedoen. De wedstrijd duurt van 8.00 tot 17.00 uur. De PZC volgt ook dit seizoen het ringrijden. Medewerkster Rian Janse doet verslag van de belang rijkste wedstrijden. Dat zijn die in de ereklas en de eerste tot en met de vierde klas. Van elk dorp op Walcheren wordt een ringrij- wedstrijd en een sjezenwedstrijd gevolgd. Bovendien wordt verslag gedaan van de vier wedstrijden die tegelijkertijd worden gereden op derde pinksterdag (21 mei), in Koudekerke, Nieuwland, Oost- Souburg en Oostkapelle. Tevens is er aandacht voor het sjezenrij- den op de eerste folkloristische dag in Middelburg (18 juli) en voor de grote wedstrijd op het Bel- lamypark in Vlissingen (27 juli). Op de kalender van de Zeeuwse ringrijdersvereniging staan jaar lijks drie hoogtepunten. Het eer ste is het Zeeuws Kampioenschap ringlopen voor kinderen. Dat is op 22 juli, van 13.00 tot 17.00 uur bij Stal de Pagter in Grijpskerke. Dé wedstrijd van het jaar is het Zeeuws Kampioenschap Ringrij den op het Molenwater in Middel burg. Dat wordt verreden op 15 au gustus, van 8.00 tot 18.00 uur. De sjezenrijders kampen op 21 sep tember van 10.30 tot 17.00 uur om de Zeeuwse titel in Aagtekerke. Het eerste verslag van het sei zoen, over de jongerenwedstrijd in Zoutelande, staat maandag 29 april in de PZC, editie Walcheren. De eerstvolgende wedstrijd is in Middelburg op Koninginnedag (30 april, 08.00 tot 17.00 uur). Op 30 april is er ook een demonstra tie in Tholen (10.30 tot 17.00 uur. door Maurits Sep VLISSINGEN - De nieuwe Stichting Promotie Beachvolieybal Zeeland wil het strandvolleybal graag meer aandacht geven. Strand genoeg im mers, dus ruimte zat voor meer Zeeuwse beachvolleyballers. Maar niets is overtuigender dan gewoon lekker volleyballen op het strand onder een verwarmend zonnetje. En heerlijk weer was het, woens dag op het Badstrand van Vlissin gen. De stichting hield daar een instuif voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar. Ook hun ouders waren welkom. Om drie uur begonnen de zes- tot en met achtjarigen met een training. Daarna mochten ze wedstrijdjes spelen. Om vier uur was het de beurt aan de iets oudere jeugd. Wie de instuif van gisteren heeft gemist, kan volgende week in de herkansing. Ook op woensdag 1 mei is er een promotiemiddag op het Badstrand, van 15.00 tot 17.00 uur. De stichting is met de promo tie van beachvolieybal begonnen in Vlissingen en breidt dat nu uit naar de gemeente Veere, vertelt Henriëtte Swartjes. „We hebben zo veel mooie stranden en maar heel weinig beachvolleyballers." .-Seuws twfttar video Like ons op www.facebook.com/De.PZC en maak kans op een leuke prijs zoals een Ipad, Fotocamera of een weekendje weg Ongeveer dertig kinderen deden woensdag mee aan een kennismakings les beachvolieybal op het Badstrand in Vlissingen. foto Ruben Oreel Maandagmiddag 13 mei kunnen kinderen, die de sport willen le ren kennen, terecht bij strandpa viljoen De Piraat in Oostkapelle. Daar worden van 21 mei tot en met 25 juni elke dinsdagmiddag trainingen gegeven. Vlissingse kinderen (en volwasse nen) kunnen zich inschrijven voor trainingen op de woensdag middagen van 8 mei tot en met 26 juni. www.probeach-zeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26