Zwemmen Schadevergoeding na gasstoring in Yerseke 24 WALCHEREN TROONSWISSELING Voor de meesten is het Oranje feest, maar voor sommigen betekent 30 april vooral veel werk. TIP EP FFjoppe, FF shoppe INij zoeken voor de zomer enthousiaste vakantiekrachten! Kijk voor meer info op zorgstroom.nl verstraten walhout bemeste tuinaarde fk 25 ,iter Bioflor potgrond Franse boomschors f"70 li,er 30 april open! Het grote uitzwaaien kan 291 Dichtbij mensen door Theo Giele MIDDELBURG - Een oranje T-shirt met de tekst Bye Bye Bea. Oranje pakken gemalen snelfilter. (wel aroma rood!). Oranje likorette van hofleverancier Hooghoudt ('fris- zoet en fruitig' ,voor wie geen oranjebitter van concurrent De Kuyper lust). Abdicatie 2013, 'vor stelijke oranje bock', speciaal voor de gelegenheid gebrouwen in Twente. De schappen bij groothandel Sli gro in Vlissingen zijn gevuld met allerlei oranjeproducten. Veel is trouwens al verkocht, want de ho reca slaat dit jaar extra in, merken ze bij Sligro. Steef Houweling van bakkerij Van Opdorp in Middelburg heeft, net als elk jaar, oranje tompoucen en soesjes en oranje koekblikjes voor zijn klanten. Hij merkt weinig ef fect van de troonswisseling. „Ik heb niet het idee dat er een enor me hype bezig is." Café-restaurant Vriendschap is dinsdag op volle oorlogssterkte, zoals altijd op Koninginnedag. „Wat dat betreft is het dit jaar Van oranje kofFiepakken tot opblaaskronen en T-shirts. Bij groothandel Sligro in Vlissignen is een aparte hoek met Oranje-artikelen ingericht. Vanwege de troonswisseling net wat meer dan bij een 'gewone' Koninginnedag, foto's Ruben Oreel VLISSINGEN - Driehonderdduizend liter zwemwater in het recreatie- bad van het Vrijburgbad in Vlis singen kleurt vanaf zaterdag oran je. Het Vrijburgbad wil daarmee een bijdrage leveren aan de feestvreug- door Rob Paardekam YERSEKE - Bedrijven en huishou dens uit Yerseke krijgen van Delta een schadevergoeding, omdat ze dinsdag bijna de hele dag zonder gas zaten. Volgens een woordvoerster van Delta worden bedragen uitge keerd die zijn vastgesteld in een landelijke compensatieregeling. Kleinverbruikers, waaronder de 'gewone' huishoudens vallen, krij gen waarschijnlijk 55 euro. Bedrij ven kunnen ook in deze categorie vallen, maar het kan ook dat ze meer krijgen. „Het is nogal inge wikkeld", stelt de woordvoerster. „Het heeft onder meer te maken met de capaciteit van de meter." Mensen hoeven zelf geen actie te ondernemen. Delta zal de bedra gen automatisch verrekenen. Wie het niet eens is met de hoogte van de compensatie kan uiteraard bezwaar maken. De nodige bedrijven ondervon den dinsdag schade van de gassto ring. Zo kon een mosselbedrijf geen mossels koken, zat een bak ker zonder werkende ovens en bleven restaurants gesloten. Delta dankt inwoners en onderne mers voor het geduld dat ze dins dag hebben opgebracht. wAAr sim oploeit t.w.v. 1,50 Perfect voor het ophogen van uw tuin! I Geschikt voor bloempotten en bakken t.w.v. 13,95 Ideaal voor het afdekken van de bodem. Van 9.00 uur tot 17.00 uur Ook voor uw tuinontwerp, -aanleg en -onderhoud Aanbiedingen zijn geldig op 26 en 27 april Veerseweg 124a Middelburg T 0118 - 612 380 Openingstijden ma-vr van 8.00 tot 18.00 uur, za van 8.00 tot 17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24