ZëSlarïa ZEEUWS-VLAANDEREN Aquadome Scheldorado open Schrijvers gaan in cafés Hulst confrontatie aan met leerlingen almanak Zonde NIEUWSTIP? Programma's koninginnedag Illegale stort op kleine schaal Als een verhaal goed verteld is, neemt het je mee Mensen die tijdelijk aan de kust verblijven omdat ze daar werken, mogen van de rechtbank niet in recreatiehuizen wonen. Interieur 1 www.pzcwoneii.nl redactie@pzc.nl of 0118-434010 ZEELAND CULTUUR WOENSDAG 24 april 2013 niet in vakantiehuis 'Arbeiders door Martijn de Koning CADZAND-BAD - Arbeidsmigranten horen niet thuis in recreatiewo ningen. Tot die conclusie komt de rechtbank in Middelburg. De rech ter geeft daarmee de gemeente Sluis een tik op de vingers. De zaak tegen de gemeente was aangespannen door een eigenaar van een woning in Wijk de Bra bander bij Cadzand-Bad. Hij woont in Groede en verhuurt zijn vakantiewoning aan toeristen. De man stapte vier jaar geleden al naar de gemeente Sluis, toen in drie woningen tegenover die van hem Poolse arbeidsmigranten werden gehuisvest. „Wijk de Brabander is een wijk met recreatiewoningen", legt de Groedenaar nu uit. „En toeristen en arbeidsmigranten, dat gaat niet samen." Verloedering ligt op de loer, waarschuwt hij. „Zeker nu vlakbij nieuwe parken uit de grond gestampt worden, moeten we oppassen dat de kwaliteit in de oudere parken niet in rap tem po achteruit gaat." De zaak sleepte een poosje voort, waarna de Groedenaar vorig jaar opnieuw aan de bel trok. De ge meentelijke bezwarencommissie gaf de Groedenaar gelijk, maar B en W gingen daaraan voorbij. Zij wezen erop dat het huis als 'twee de woning' dient en dat er geen sprake is van vaste bewoning. De rechtbank is het daarmee eens, maar vindt dat nog geen argu ment om arbeidsmigranten toe te staan in een woning die volgens het bestemmingsplan dient voor 'verblijfsrecreatie'. De gemeente had, meent de rechter, na de mel ding actief moeten controleren en handhavend moeten optreden. Het verhuren van woningen aan 'tijdelijke arbeiders' gebeurt in de wintermaanden regelmatig, ver klaart de eigenaar van een ver huurkantoor aan de kust. „Die mensen huren tegen dezelfde voorwaarden als een toerist en zel den langer dan een paar maan den. Als je onderscheid wil ma ken, zou je moeten vragen naar de reden van hun verblijf. Dat is natuurlijk lastig." Bij de gemeente Sluis kon giste ren nog niemand zeggen of, en eventueel welke gevolgen de uit spraak heeft voor het beleid. hulst - Negen schrijvers van jon- gerenliteratuur zijn dinsdag in ca fés in Hulst de confrontatie aange gaan met leerlingen van het Rey- naertcollege, uit vmbo-3, havo-2 en vwo-2. Auteur Khalid Boudou, bekend van de verfilmde roman Het Schnitzelparadijs, heeft één doel voor ogen. Hij wil jongeren enthousiast maken om te lezen én inspireren. „Als je een droom hebt, heb je soms een bepaalde ontmoeting nodig om die ambitie door te zetten. Het zou aardig zijn als ik dat kan bereiken." De boodschap is overgekomen bij havist Oscar Scheepens die Kha lid 'een knap verteller' noemt. Hij roemt Het Schnitzelparadijs. „Mooi hoe je over iets kleins als een bij baantje een boek kunt schrijven." Oscar wil regisseur worden. Kha lid heeft hem gesterkt in zijn droom. Kortom, de confrontatie is geslaagd. Khalid Boudou was tevreden met het verloop van de middag: „Jongeren van deze leeftijd moeten enthousiast gemaakt worden om te lezen. En als dan na afloop een aantal van hen mijn laatste boek wil hebben, dan denk ik wel dat dat gelukt is." foto Mark Neelemans terneuzen - Zwemparadijs Schel dorado in Terneuzen gaat vrijdag om 14.00 uur weer open. Het tro pisch zwemparadijs is door de nieu we eigenaar, de Oostappen Groep, omgedoopt tot Aquadome Scheldo rado. Het zwembadcomplex onderging de afgelopen maanden een meta morfose. Er is een kidsclub inge richt voor animatie en work shops, er is een filmhoek, een gra tis binnenspeeltuin en een ham burgerrestaurant. Een professio neel entertainmentteam verzorgt optredens en shows en er zijn da gelijks live-shows, waarbij multi media worden ingezet. Scheldora do is de hele meivakantie open van 10.00 tot 20.00 uur. Buiten het seizoen woensdag- en vrijdag middag en zaterdag en zondag. De entree is 10 euro per persoon. Alles over O Ga verder op Tip? redactie@pzc.nl Tom uit Goes, bijna vier jaar oud, is een behoorlijke kletskous. Met name in de auto staat zijn mond zelden stil. 'Kijk, papa, een tractor', 'kijk, mama, een trein.' Zo gaat dat onge veer. Soms werken de opmerkingen van de Goese peuter behoorlijk op de lachspieren. Zo zat hij pas in de auto bij zijn va der, toen die moest stoppen om een horde fietsers, met name scholieren, voorrang te geven. Toen pa na onge veer een minuut nog geen gaatje had gevonden om de weg over te ste ken, begon Tom ongeduldig te wor den. 'Papa, ga je rijden?', vroeg hij. 'Maar we kunnen toch die fietsers niet omver rijden?', antwoordde zijn vader. Waarop Tom zei: 'Nee, dat is zonde van de auto.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55