SPORT Johnny Hoogerland maakt zijn rentree in r Ronde van Romandië Leefnummers en rugtijden Terneuzense Boys speler Eryürük niet naar Willem II Götze vertrekt naar Bayern München Belgische olympiër naar Pinkstergala Dubbelslag voor Natnael Berhane Alessandro Petacchi bergt koersfiets op Duitsers kunnen tickets voor finale bestellen na 4-0-zege op Barcelona in halve eindstrijd van Champions League. WOENSDAG 24 april 2013 WIELRENNEN www.pzc.nl/zeeuwsekelder - .:v - V s - - ië mm VOETBAL DORTMUND Middenvelder/aanvaller Ma rio Götze verruilt Borussia Dortmund komend seizoen voor Bayern München. De Beierse club betaalt naar verluidt 37 miljoen voor de Duitse international. Vandaag speelt Götze (20) met Dortmund in de halve finale van de Champions League tegen Real Madrid. Coach Jürgen Klopp riep de fans op om de speler de rest van het seizoen onvoorwaar delijk te steunen. HULST De Belg Nils Duerinck, die vorig jaar nog in actie kwam tijdens de Olympische Spe len in Londen, doet mee aan het Pinkstergala in Hulst. Duerinck heeft zich aange meld voor de 800 meter. Za terdag liep de rappe Belg nog mee in de estafette van de Marathon Zeeuws-Vlaan deren. Duerinck maakte ja renlang deel uit van de Bel gische 4 x 400 meter estafet teploeg, met onder anderen de broers Borlée. ELMANI Wielrenner Natnael Berha ne heeft dinsdag de derde etappe van de Ronde van Turkije gewonnen. De Eritreeër was na 153 kilome ter de snelste bij de aan komst bergop in Elmali. Berhane soleerde naar de ze ge toen hij in de slotfase van de etappe wegsprintte bij de Belg Kevin Seeldraeyers en de Turk Mustafa Sayar. Ber hane leidt nu ook in het alge meen klassement. ROME De Italiaanse wielrenner Alessandro Petacchi (39) beëindigt per direct zijn loopbaan. De succesvolle sprinter (meer dan tweehon derd zeges) won 22 etappes in de Giro, zes in de Tour en twintig in de Vuelta alsme de Milaan-Sanremo (2005) en Parijs-Tours (2007). In 2007 en 2008 was hij ge schorst wegens doping, na dat hij in de Giro van 2007 was betrapt op salbutamol. Bayern schminkt Barca af door Leon ten Voorde MÜNCHEN - De beste en de mooi ste van de laatste jaren oogde gis teravond als een oude veteraan, die werd ingehaald door de nieu we orde. Barcelona, het altijd zo ongenaakbare Bar^a, raakte in München verzeild in een Duitse wervelstorm en toen de schade na negentig minuten kon worden opgemaakt, restte slechts de puin hopen van een historische 4-0 ne derlaag. Normaal gesproken mag je die kleine grootmeesters van de vier kante meter nooit te vroeg af schrijven, maar wie Bayern in de eerste halve finale tekeer zag gaan, zal beseffen dat zelfs een su perieur Barcelona dit niet meer kan repareren. Het fraaie Spaanse porselein lag aan diggelen. Barce lona werd in München wegge vaagd en opgevreten door een op ponent, die op alle onderdelen van het moderne voetbal beter was. Arjen Robben deelde in het Duitse feest door de derde treffer van Bayern voor zijn rekening te nemen. Door de ongekende superioriteit in het voetenwerk heeft Barcelo na jarenlang het gebrek aan leng te en fysieke kracht kunnen ver bloemen, maar gisteravond was er niets om op terug te vallen, zo zal ook Pepe Guardiola hebben ge constateerd. Hij was niet in het stadion, maar zat thuis voor de buis. Ver weg van zijn nieuwe werkplek München, ver ook van Barcelona, de stad die hij zoveel moois heeft gegeven. De architect van de Spaanse suc cesmachine, die volgend seizoen zijn filosofie mag gaan overbren gen op de Duitse Rekordmeister, zal ongetwijfeld met gemengde gevoelens op de bank hebben ge zeten. Guardiola zag dat het met de kwaliteit van Bayern wel goed zit, maar tegelijkertijd moet hij toch ook enige compassie hebben gevoeld met al die spelers die hij kent alsof het zijn eigen zonen zijn. Het is nog veel te vroeg om te con cluderen dat Guardiola precies op tijd de kampioen van het verle den inruilt voor de heersers van de toekomst, maar de overwin ning .van Bayern was meer dan een signaal. Het was het bewijs dat er in Zuid-Duitsland een se lectie in de steigers is gezet die het Europese voetbal voor jaren kan gaan domineren. Een ploeg die volgende week in Camp Nou voor de derde keer in vier jaar de finale van de Champions League gaat betreden. Maar het duel was ook de bevesti ging dat Barcelona z'n magie heeft verloren. Nadat AC Milan en Paris Saint Germain de ploeg al aan het wankelen hadden ge bracht, ging het München hele maal mis. Zoals altijd waren alle ogen weer gericht op Lionel Mes- si, maar de meest begaafde van al lemaal had zo'n dag waarop zelfs bij menselijke trekjes van vlees en bloed vertoonde. Messi, net terug van een blessure, kwam in het stuk niet voor. Bayern was feller, dynamischer, sterker en kwam na 25 minuten op een verdiende voorsprong. De Braziliaanse verdediger Dante buitte zijn lengte uit, waarna Tho mas Müller bij de tweede paal at tent reageerde en de 1-0 binnen kopte. Hoe kwetsbaar Barcelona is in het luchtruim bleek ook bij de tweede treffer van Bayern meteen na rust. Robben zette de hoek schop voor, de alleskunner Müller won het kopduel en Mario Go mez tikte de 2-0 binnen. Barcelo na liep als verdoofd over het veld en incasseerde daarna ook de 3.-0 van Robben en de 4-0' van Müller. Bayern-Barcelona 4-0: het stond er echt. Zelden zal een machtsovername in de top van Europa zo in beeld zijn gebracht als gisteravond in München. Bayern München-Barcelona 4-0 (1-0). 25. Müller 1-0, 49. Gomez 2-0, 73. Robben 3-0, 82. Müller 4-0. Scheidsrechter: Kassai (Hon). Gele kaart: Gomez, Martinez, Schweinstei- ger (Bayern), Bartra, Sanchez, Alba, Iniesta (Barcelona). Aantal toeschou wers: 69.000. Arjen Robben viert zijn treffer namens Bayern München tegen Barcelona. De linkeraanvaller scoorde 3-0. Bayern München versloeg de Spaanse tegenstan der in de heenwedstrijd van de halve finale in de Champions League met 4-0. foto Pierre-Philippe Marcou/AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47