Ad Verseput (WD) na verkiezingen Raad wil geen geld weer beschikbaar als wethouder uitgeven voor Mosseldag Maandhuur in vijfjaar tijd 200 euro omhoog 'Scheefwoners' moeten fors meer betalen -X- LANDBOUWSUBSIDIES 24 SCHOUWEN-DUIVELAND Z\l ZIERIKZEE - Met het nieuwe beleid wil het kabinet huurders met een goed inkomen stimuleren een wo ning te kopen. Zeeuwland gaat in dat beleid mee door de huren voor huishoudens die (samen) 43.000 euro verdienen, telkens met 6,5 procent te verhogen. Op Schouwen-Duiveland treft dit ruim 500 huurders. De gemiddel de huur van deze groep bedraagt 492 euro. Per 1 juli komt daar 32 euro bovenop. Na vijf jaar loopt het bedrag op tot 674 euro, bijna 200 euro meer dan nu. Zeeuwland houdt er daarom in de financiële prognoses rekening mee dat deze groep tegen die tijd op zoek gaat naar een koopwo ning. Via een flyer worden de 'rij ke' huurders geattendeerd op de mogelijkheid om een ex-huur- huis van Zeeuwland te kopen. „Mensen kunnen eventueel ook hun huidige huurwoning kopen", zegt directeur Antoine de Ceus- ter. „We vragen hen te laten we ten of ze hier interesse voor heb ben." Mede aan de hand van deze reacties bepaalt Zeeuwland deze zomer bij het vaststellen van de nieuwe vastgoedstrategie welk deel van het huidige woningbezit in de verkoop gaat. door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Huurders van Zeeuw land die meer dan 43.000 euro ver dienen, krijgen de komende jaren een huurverhoging van 6,5 procent voor hun kiezen. Huishoudens die jaarlijks minder dan 33.614 euro verdienen, worden juist ontzien door de woningbouwvereniging. De 4000 huurders van Zeeuw land kregen gisteren een brief over de huurverhoging per 1 juli. Omdat Zeeuwland 'maatwerk' wil verrichten, pakt het voor ver schillende groepen anders uit. Tot voor kort mochten woningcor poraties de huren alleen met de inflatiecorrectie (zo'n 2,5 procent) verhogen. Het kabinet heeft ech ter onlangs besloten dat mensen die meer dan 43.000 euro verdie nen extra huur mag worden ge vraagd. Zeeuwland benut die ruimte maximaal. Van het kabinet mogen ook de hu ren voor mensen met een gezin sinkomen tot 33.614 euro jaarlijks omhoog met 4 procent. Dat vindt Zeeuwland te ver gaan, zegt direc teur Antoine de Ceuster. „Zo'n verhoging vinden we niet recht vaardig, zeker omdat dit een cate gorie mensen betreft waar het toch al niet makkelijker voor wordt." Behalve dat uitkeringen en lonen weinig of niet stijgen, blijft namelijk ook de huurtoeslag op hetzelfde niveau. Daarom brengt Zeeuwland in plaats van 4 procent, een huurverhoging van 2,5 procent in rekening bij deze groep. Voor huurders met een bru to jaarinkomen tussen de 33614 en 43.000 euro, mag van het kabi net de huur met 4,5 procent om hoog. Daar heeft Zeeuwland 4 procent van gemaakt. Voor ongeveer 100 huishoudens die nu een huur van 682 euro of meer betalen, geldt een verhoging van 2,5 procent. Zij komen al niet in aanmerking voor huurtoeslag. Zeeuwland vreest dat indien hier ook een extra huurverhoging wordt toegepast, de corporatie zichzelf uit de markt prijst. Het kabinet heeft om twee rede nen de corporaties meer ruimte gegeven in het bepalen van de huurverhoging. Enerzijds wil de regering met de maatregel stimu leren dat de gesubsidieerde socia le huurhuizen weer ter beschik king komen aan mensen die geen woning kunnen kopen (zie ka der). Tegelijk kunnen corporaties met de huurverhoging een deel van de verhuurdersheffing beta len. Zeeuwland is de komende ja ren 19 miljoen euro kwijt aan de deze nieuwe belasting. „Je zou kunnen zeggen dat het kabinet de rekening bij de huurder neerlegt", zegt De Ceuster. Door de extra huurverhoging, haalt Zeeuwland binnen nu en tien jaar 6,5 miljoen binnen. Als Zeeuwland de huren met de maximum toegestane ta rieven had verhoogd, was dit be drag 10 miljoen geweest. Schouwen voor door Melita Lanting ZIERIKZEE - Wethouder Ad Verse put (WD) is beschikbaar voor een volgende periode als wethouder. In mei vorig jaar liet hij nog we ten te willen stoppen. „Maar de partij heeft een beroep op mij ge daan", zegt hij desgevraagd. Hij laat weten alleen beschikbaar te zijn als zijn partij opnieuw een wethouder mag leveren in een volgend college. „Ik word geen lijsttrekker en zal ook niet terug keren in de gemeenteraad." Vol gens de 64-jarige Verseput is het besluit om zich weer beschikbaar te stellen in goed overleg met het bestuur en de fractie genomen. Fractievoorzitter Wout van den Berg sprak onlangs bij zijn aantre den als fractievoorzitter ook de ambitie uit in te zijn voor de func tie van wethouder. „In de politiek mag je je ambities uitspreken en ik ben daar open en eerlijk in", zegt hij. Hij geeft aan al enige tijd te weten dat Verseput weer be schikbaar is en zegt er geen moei te mee te hebben. „In de politiek spelen heel veel dingen een rol en continuïteit is daar een van." Maart 2014 zijn er weer gemeente raadsverkiezingen. De definitieve lijst van de WD moet nog wor- door Nadia Berkelder Ad Verseput KRUININGEN - De gemeenteraad van Reimerswaal wil geen finan ciële steun geven aan de organisa tie van de Mosseldag in Yerseke. Dat bleek dinsdagavond tijdens de vergadering van de gemeente raad. CDA en Christenunie had den een voorstel ingediend om ga rant te staan voor het bedrag dat de Stichting Promotie Yerseke nu tekort komt: 8400 euro. Toen bleek dat het voorstel geen meer derheid zou halen, trokken de fracties hun voorstel terug. Leef baar Reimerswaal, PvdA en SGP vinden dat de sector meer moet bijdragen. „Mosseldag is ontstaan als promotiedag voor een com mercieel product", zei Kees Ver burg (PvdA). „Het is in- en in triest dat de mosselbedrijven, een miljoénenhandel, niet bereid zijn om ieder duizend euro op tafel te leggen", zei Marien Weststrate (Leefbaar Reimerswaal). CDA en Christenunie besloten op aandringen van de VVD het voorstel aan te houden tot het col lege er een standpunt over heeft bepaald. Dat zou binnen twee we ken moeten gebeuren. De stichting beslist vrijdag defini tief of Mosseldag doorgaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42