Herman Calon slaat bij opening meteen toe L_ Eneco Tour finisht op Schouwen-Duiveland DEAL VAN DE DAQ Tlirnsters naar NK in Opmeer 34 SPORT EERSTE KOERS JOHNNY HOOGERLAND Ook zo dof op chocolade? Neem deel aan de speurtocht naar een chocoladeschat in het centrum van Goes of Vlissingen. Maak kans op 5 kg chocolade! De zoektocht duurt ca. 1,5 uur en na afloop of vooraf kun je samen een uur lang genieten van een chocoladefondue. Nu €15,99 per persoon. Volg Sweetdeal op Twttter en Facebook '".sweetdeal.nl? ëSWEETDEALZEELND f /SWEETDEAL.ZEELAND door Fred Rabout SUJKPLAAT - Een éénjarig duivinnet- je met een geschelpte outfit be zorgde Herman Calon uit Slijkplaat het eerste succes dit seizoen. Met een snelheid van 1202 meter per minuut kwam de duivin zaterdag vanuit Bohain naar Slijkplaat. Ze was daarmee de snelste van Zee land op dit vitesseconcours. Het was ook de enige duif in Zee land die een snelheid van boven de 1200 meter per minuut noteer de. „Het was het weertje voor mijn duiven", zei de 73-jarige Ca lon. „Wind op de kop en geen wolkje in het luchtruim te beken nen, dat moeten die van mij heb ben." Calon won in zijn lange loopbaan al vele prijzen. Afgelopen jaar stond hij echter minder in de pic ture. Hij was vanwege omstandig heden gedwongen zijn 'stal' in te krimpen. Des te opvallender was het succes zaterdag bij de verlate opening van het duivenseizoen 2013. Het seizoen zou zaterdag 6 april met het vitesseconcours van uit Quievrain worden geopend. Vanwege de slechte weersomstan digheden ging dat niet door en de vlucht werd verplaatst naar 20 april. Er zou vanuit Niergnies ge vlogen worden, maar omdat de lossingslicentie werd ingetrokken moest men in allerijl op zoek naar een nieuwe plaats met een af stand die overeenkwam met Niergnies. Het werd het oostelij ker gelegen Bohain. Naast Calon begonnen ook de combinatie Derycke/Schieman uit Axel, Louis Traas in Nieuw- dorp en Danny de Voogd uit Yer- sekegoed aan het nieuwe seizoen. Zaterdag staat het tweede vitesse concours vanuit Morlincourt op het programma. De belangrijkste uitslagen van dit weekeinde zijn: Bohain met 11247 duiven (2609 training): Samenspel 1 (1202 m/m): 1,5,7. H. Calon, 2. H. de Poorter, 3. JP. De Lijzer, 4. H. Mookhoek&Zn, 5. T. de Jonge, 8. R. de Lijser, 9. E. de Wever, 10, Comb, de Wever. Samen spel 2 (1184 m/m): 1,3,4. Comb. Derycke/Schieman, 2,7,9,10. Cebr. Scheele, 5. B. Herman, 6. Fam. Lazer- oms, 8. P. de Bakker. Samenspel 3 (1170 m/m): 1. H. Bijl, 2. Comb. E& M. Kint, 3. W. van Houte, 4,9,10. Joh. Van Spaandonck, 5. G. Vioen, 6. Th. Casteels, 7. P. d'Hondt, 8. J. Verheyden. Samenspel 4 (1179 m/m): 1,3,4,5,6,7. L. Traas, 2. Joh. van 't Westende, 8,9. H. de Vos, 10. L. Goedegebure. Samenspel 5 (1167 m/m): 1,2,3,5,8,9. D. de Voogd, 4. J. Neels, 6. H. Paauwe, 7. J. Dekker, 10. A. Mieras. Samenspel 6 (1143 m/m): 1. P. Laban, 2.9/ M. La- ban, 3. M. Matthijsse, 4,7. D. Noom, 5. J. Capelle, 6. C. Moeliker, 8. D. Va ders. Samenspel 7 (1197 m/m): 1. D. Beekman, 2. K. Minderhoud, 3. L. Dingemanse, 4. J. Daane, 5. J. Mar- teyn, 6,10. Comb. Beekman&Zn, 7,9. Comb. Wielemaker, 8. P. Hengst. f dea' kooP J© alleen op Johnny Hoogerland reed in de proloog van de Ronde van Romandië zijn eerste wedstrijdkilometers van het sei zoen. De Vacansoleil-DCM-renner was lange tijd uitgeschakeld vanwege blessureleed, foto Daniel Mitchell MIDDELBURG - De derde etappe van de Eneco Tour doet op woens dag 14 augustus Schouwen-Duive land aan. De finishlocatie staat nog niet vast, maar dit wordt na genoeg zeker ergens op de Brou- wersdam. De route van de etappe wordt donderdag bekendgemaakt bij de Spuisluis op de Brouwersdam. De renners rijden wel door Zierikzee, maar het centrum van de stad viel af als finishlocatie. Verder is de bedoeling dat het peloton over de Zeelandbrug en de Ooster- scheldekering rijdt. Sportwethouder Ad Versepunt is verguld met de komst van de Ene co Tour naar Schouwen-Duive land, waarbij nauw wordt samen gewerkt met de provincie. „Bij zo wel de gemeente als de provincie is de wielersport speerpunt van sportbeleid. De komst van de Ene co Tour past daar perfect in. Niet alleen vanwege de topsport die daarin wordt bedreven, maar ook omdat we wielrennen als breedte sport zien en we de jeugd er graag bij willen betrekken." Een finish in Zierikzee zat er niet in. „Met al die nauwe straatjes was dit geen optie", aldus Verse- put. „Daarom verzinnen we iets anders om de stad op een andere manier goed in beeld te brengen." Vorig jaar finishte de Eneco Tour in Middelburg. Ook kwam de meerdaagse wedstrijd van de WorldTour door België en Neder land al twee keer naar Terneuzen, dat in 2014 in beeld is als finish en/of startlokatie. Die afspraak maakt onderdeel uit van een con tract van drie jaar tussen de pro vincie en de organisatie van de Eneco Tour. De wedstrijd is dit jaar van 11 tot en met 18 augustus. MIDDELBURG - Kelly en Wendy Goedegebure alsmede Savannah Poppe hebben zich namens TXirn- school Zeeland geplaatst voor de bondsfinale. Zij deden mee bij de senioren in de eerste divisie. Bij de jeugd in de eerste divisie lukte hun clubgenote Rachelle Hamels hetzelfde, terwijl Frederique Snij ders en Ilse van Rijswijk bij de pu pillen 2 (niveau Ni) succesvol wa ren. In de halve finale instap Ni waren er soortgelijke successen voor Moi- ra Jozwiak en Chanella Boucherie (beiden eveneens Thrnschool Zee land). Jozwiak behaalde zilver met een score van ruim vijftig punten. Daardoor mag zij uitko men op drie toestellen in de toe stelfinales. Ook clubgenote Boucherie, die als negende eindig de, gaat door naar het bondskam- pioenschap, oftewel het NK. De bondsfinale wordt gehouden op 1 en 2 juni in Opmeer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34