Gecoördineerde bekendmaking definitieve besluiten Waterdunen 30 MENINGEN brieven Provincie Zeeland www.zeeland.nl ADRZ 5 ADRZ 6 ADRZ 7 Hannekemaaiers Werkloosheid Koningslied Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend: Waterdunen is een groot recreatie-natuurproject in West Zeeuws-Vlaanderen. Ten behoeve van de uitvoering van het project hebben de bevoegde gezagen een aantal besluiten genomen. Provinciale coördinatie Op grond van het besluit van Provinciale Staten van Zeeland van 5 februari 2010 (Pb nr. 12 van 2010) wordt de voorbereiding en bekendmaking van de besluiten ter uitvoering van het project Waterdunen gecoördineerd (artikel 3.33 lid 1 onder a van de Wet ruimtelijke ordening (Wro). Gedeputeerde Staten is het coördinerend orgaan. De coördinatie heeft tot doel de voorbereiding en bekendmaking van de besluiten voor het project af te stemmen en gelijktijdig te laten plaatshebben. De coördinatie heeft tot gevolg dat op deze besluiten de procedure van afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht en de bijzondere regels in artikel 3.33 lid 4 Wro van toepassing zijn. Definitieve besluiten Met deze bekendmaking brengen wij u op de hoogte van de ter inzage legging van de volgende definitieve besluiten met bijlagen: een besluit Ontgrondingenwet, voor het uitvoeren van ontgrondingswerkzaamheden ten behoeve van het realiseren van de getijdennatuur in het project Waterdunen (Provincie Zeeland); een besluit Wegenwet, voor onttrekking aan het openbaar verkeer van weggedeelten van de Langeweg, Slikkenburgseweg, Kieweg, Zandertje I en Zandertje II in de gemeente Sluis in het kader van het project Waterdunen (Provincie Zeeland); een Watervergunning, op grond van de Keur watersysteem Waterschap Scheldestromen voor het project Waterdunen, waaronder de aanpassingen aan het watersysteem waarmee negatieve effecten (zoals zoutschade, hoge grondwaterstanden) vermeden kunnen worden en de werk zaamheden binnen de beschermingszones van een waterstaatswerk (Waterschap Schelde stromen); een besluit ontheffing op de Keur Wegen Waterschap Scheldestromen, voor de vyerkzaam- heden waar een ontheffing op de 'Keur Wegen van het Waterschap Scheldestromen' vereist is (Waterschap Scheldestromen); een besluit Flora- en faunawet, voor de uitvoering van werkzaamheden ten behoeve van het project Waterdunen (Ministerie van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie/dienst Regelingen). Tijdens de gecoördineerde zienswijzenprocedure zijn een aantal zienswijzen ingekomen. In het kader van de beantwoording van de zienswijzen hebben de bevoegde gezagen gezamenlijk de Antwoordnota gecoördineerde zienswijzenprocedure Waterdunen opgesteld, die als bijlage bij de definitieve besluiten is gevoegd. Beroep instellen of verzoek voorlopige voorziening Belanghebbenden die hun zienswijze bij het ontwerpbesluit naar voren hebben gebracht of belang hebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten dat zij daarop geen zienswijze naar voren hebben gebracht, kunnen binnen zes weken na de dag waarop het besluit bekend is gemaakt, te weten van 25 april tot en met 5 juni 2013 beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Deze Afdeling, beslist in eerste en enige instantie over de ingestelde beroepen. Belanghebbenden kunnen beroep aantekenen, ook wanneer zij geen zienswijze hebben ingediend, tegen alle wijzigingen in de definitieve besluiten ten opzichte van de ontwerpbesluiten. Bij de vast stelling van het definitieve ontgrondingenbesluit is een inhoudelijke wijziging doorgevoerd. Deze wijziging is beschreven onder hoofdstuk 4.2; van het definitieve ontgrondingenbesluit. De overige ontwerpbesluiten zijn ten opzichte van de definitieve besluiten niet inhoudelijk gewijzigd. Op grond van artikel 1.1 in samenhang met Bijlage II, onder 11, van de Crisis- en herstelwet, is afdeling 2 hoofdstuk 1 van de Crisis- en herstelwet van toepassing op besluiten ter verwezenlijk van Waterdunen. Deze wet bevat een aantal bijzondere procedurele bepalingen voor de beroeps procedure. Dit heeft onder andere tot gevolg dat geen pro-formaberoep kan worden aangetekend en dat alle beroepsgronden voor het einde van de beroepstermijn moeten zijn ingediend. In het beroepschrift neemt u ten minste op uw naam, uw adres, de datum, tegen welk besluit u beroep instelt (zo mogelijk een kopie meezenden) en alle beroepsgronden. Het beroepschrift dient te worden ondertekend. U moet het beroepschrift indienen binnen zes weken na de dag waarop het besluit is bekendgemaakt. Overschrijding van de termijn kan er toe leiden dat met uw beroep geen rekening wordt gehouden. Als u overweegt beroep in te stellen, kunt u een informatiefolder aanvragen op het telefoonnummer 0118 - 631400. U kunt de informatie ook downloaden via http://loket.zeeland.nl/bezwaar/beroep. Wij wijzen u erop dat het instellen van beroep niet de werking van het besluit schorst. Indien beroep is ingesteld, kan een verzoek worden gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening, bijvoor beeld inhoudende een schorsing van het besluit (artikel 8:81, lid 1 van de Algemene wet bestuurs recht jo. artikel 46, lid 1 van de Raad van State). U richt het verzoek aan de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Bij het verzoek moet een afschrift van het beroepschrift worden overgelegd. Voor het indienen van een beroepschrift en/of een verzoekschrift om een voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. Meer informatie over de beroepsprocedure vindt u op de internetsite van de Raad van State: www.raadvanstate.nl. Nadere informatie De definitieve besluiten liggen gedurende de beroepstermijn voor een ieder gecoördineerd ter inzage, tijdens kantooruren, bij: Provincie Zeeland, Provinciaal Informatiecentrum, Abdij 6 te Middelburg; Gemeente Sluis, klantencontactcentrum, Nieuwstraat 22 in Oostburg; Waterschap Scheldestromen, vestiging Terneuzen, Kennedylaan 1 Waterschap Scheldestromen, vestiging Middelburg, Kanaalweg 1 Projectkantoor Zwakke Schakels, Veerplein 5, Breskens. De stukken zijn ook te raadplegen op de websites: www.waterdunen.com en http://provincie.zeeland.nl/milieu_natuur/waterdunen. Voorvragen over de bestuiten kunt u contact opnemen met mw. ir. E.A. Dekker (provincie Zeeland), tel. 0118-631922. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Patiënten hebben weinig vertrou wen in ADRZ (20 april). Mijn er varing is een totaal andere. Afgelo pen week heb ik voor onderzoek 65 uur doorgebracht op de acute opname van het ADRZ in Goes met een dagtripje naar het UZA in Antwerpen voor catherisatie en behandeling. Vanuit mijn ervaring als leiding gevende geef ik verpleging, ambu lance-personeel en medici een dikke 9. Bekwaam, alert, betrok ken, efficiënt, goed samenwer kend. En wat misschien nog belangrij ker is: als mens/patiënt heb ik vriendelijkheid, zorgzaamheid, menselijkheid, liefde voor de pa tiënt ervaren. Hartverwarmend. Ik geef het je te doen: 24 uur per dag, 7 dagen in de week in de meestal hectische omstandighe den van de spoedopname. Het mag dan misschien zo zijn dat op bestuurlijk- en manage mentniveau het instituut ADRZ in de publieke opinie een slecht imago heeft opgelopen, maar voor de werkvloer niets dan hulde! Piet Blok Heer Janszdorp 15, Kamperland Ondanks zijn riant betaalde baan vind ik dat de heer van Eek niet conform zijn taakomschrijving functioneert. Op alle zakelijke voorstellen, op merkingen of ideeën, reageert hij negatief Dit is voldoende reden een ver zoek te doen aan alle Zeeuwse col leges en raadsleden om alle onder handelingen en/of gesprekken met hem te staken. Zijn werkzaamheden dienen ter discussie te worden gesteld. Zeker vanwege de uitspraak 'wij zijn nog niet sexy genoeg voor de financiers' over de financiering van het nieuwbouwplan bij Mor- tiere. Het komt over als een dreigement - en een grove belediging - rich ting alle Walchenaren te stellen dat het ziekenhuis in Vlissingen sluit als de financiering niet rond komt. Iemand die denkt met zulke drei gende taal de financiering rond te krijgen en anderzijds het vertrou wen van de bevolking in Zeeland te winnen, weet niet waarmee hij bezig is. Een directe ontheffing uit zijn functie - uiteraard zonder ontslag- vergoeding- zou voor iedereen be ter zijn. Bram Lahr Adriatischezeestraat 36, Oost-Souburg Na alle negatieve berichten en brieven over het ADRZ wil ik toch een ander geluid laten ho ren. Ik heb veel gemotiveerd, meele vend en deskundig personeel mee gemaakt in het ziekenhuis, in alle geledingen. Schoonmakers, keu- ken- en magazijnpersoneel en art sen. Eind jaren 80 heb ik diverse ma len infusen gekregen op de dag- verpleging in verband met leuke mie. Ik ben opgenomen geweest op neurologie na een CVA hersenin farct in 2007. Ik ben op de longaf deling opgenomen geweest voor een longontsteking. Ik ben enkele malen opgenomen geweest op neurologie na een epi- lepsie-insult. Poliklinisch ben ik al lang onder controle geweest (en nog steeds) bij internist, neu roloog en psychologen. Uiteraard ben ik vaak op de rönt- genafdeling en het laboratorium geweest, Mede dankzij hen ben ik nog in leven, (hoewel met handicap na al die aandoeningen), Het is voor hen erg demotiverend om iedere keer weer die negatieve berichtgevingen te lezen. Jozé Giele Schimmelpenninckstraat 15, Kloetinge Aardig artikel van Arnoud Corne- lissen in 'Reizen' (20 april). 'Han nekemaaiers' waren échte maaiers. Ze boden zich aan bij de boeren voor het maaien van graan en van weiden voor het hooi. De mensen die met lappen stof vanuit Duitsland toen aangeduid als 'Pruisen' naar Nederland kwa men waren de 'Todden'Één van de eerste Todden die inzagen dat je beter een winkel in Nederland kon beginnen en de stoffen door anderen te laten brengen, waren de Gebr.Brenninkmeijer. Toen in de 19e eeuw Otto von Bis marck de militaire dienstplicht in voerde, kwamen veel zonen van Pruisische textielhandelaren naar Nederland. Daar begonnen ze vrij wel allemaal winkels in 'Manifac- turen'. In Zierikzee waren tot in de jaren '60 van de vorige eeuw nog veel textielzaken in handen van naza ten van deze immigranten. Dat was goed herkenbaar aan de Duit se namen. Nu zijn er nog enkele nazaten over, maar die hebben vrijwel allemaal een ander beroep gekozen. T. W. Rosmolen Lange Blokweg 3, Zierikzee Het kleine berichtje (20 april) met de kop 'Geen uitbreiding be geleiding van werklozen' wekt bij mij behoorlijke wrevel op. Gedeputeerde de Reu heeft het over verschil tussen gewoon en massa-ontslag. Beste meneer de Reu: zeker nog nooit ontslag gehad ergens? Ik kan u vertellen dat het niet uit maakt of je als enige of als één van de velen wordt ontslagen, de gevolgen zijn hetzelfde. Als dan mede-werklozen een 'voorkeursbehandeling' krijgen is dat niet geheel een fijn gevoel. Kunt u mij vertellen wanneer je valt onder massa-ontslag? Vanaf hoeveel personen geldt dat? Ik ben al meer dan een jaar thuis als gevolg van het vooropgezette massa-ontslag van Nedexco Logis tics BV in Rilland. Waarom zijn wij ex-werknemers niet begeleid naar ander werk? Het enige wat wij mogen is sollici teren en we moeten accepteren dat we door wanbeleid van ande ren gestraft worden met 70% uit kering! Heeft u daar wel eens over nagedacht? Marjoke Klaver Zuidweg 6, Nisse Gezien in het licht van het wereld gebeuren het absolute toppunt van onbenul. Piet Roskam Kelderweg 1Meliskerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30