Studentenhuisvesters verdacht van fraude Gasstoring Yerseke zorgt voor overlast 20 Orionis mag door met reorganisatie 24 WALCHEREN LEENFIETSPROJECT Gemeente en provincie zijn al om, nu wacht het leenfietsproject op enthousiaste bedrijven. door Maurits Sep VLISSINGEN - De eigenaren van NLSV, de projectontwikkelaar die de studentenhuisvesting op het Scheldekwartier heeft gebouwd en exploiteert, worden verdacht van beleggingsfraude. De twee Rotterdammers zouden ongeveer vijftig mensen hebben opgelicht. De mannen, 46 en 41 jaar oud, zijn ruim een week gele den aangehouden. Afgelopen vrij dag ging de rechter-commissaris van de Rotterdamse rechtbank ak koord met het verzoek van het Openbaar Ministerie (OM) om de beide mannen nog twee weken langer vast te houden in voorar rest. De beide mannen worden ver dacht van verduistering, oplich ting en witwassen. Het vermoe den bestaat dat ze mensen vroe gen om geld te investeren in stu dentencomplexen in Vlissingen en Leiden en in grond bij de lucht haven Eelde. Precies die drie pro jecten worden uitgevoerd door NLSV (Nederlands Studenten, Starters Seniorenvastgoed). Het OM vermoedt dat ongeveer een miljoen euro is ingelegd door in vesteerders. Een groot deel van het geld zou zijn gebruikt voor privé-uitgaven door de beide ver dachten en niet gebruikt zijn voor het realiseren van studentenhuis vesting. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Vlis singen heeft 'kennis genomen van het feit dat de directie van NLSV beheer bv wordt verdacht van beleggingsfraude', laat het ge meentebestuur weten. Volgens B en W heeft NLSV de tijdelijke stu dentenhuisvesting op het Schelde kwartier 'voor eigen rekening en risico genomen'. De gemeente heeft wel de locatie beschikbaar gesteld. „Het college zal de even tuele consequenties voor de stu denten goed in de gaten houden", aldus B en W. Bij NLSV in Rotterdam was giste ren de gehele dag niemand bereik baar voor commentaar. Voorlopig heeft het onderzoek van het ÓM nog geen gevolgen voor de huis vesting van Vlissingse studenten. YERSEKE - Door een storing in een gasoverslagstation heeft Yerseke dinsdag lange tijd zonder gas geze ten. Leverancier Delta zette tientallen mensen in om iedereen zo snel mogelijk van gas te voorzien. Toch duurde het de hele dag voor het gasfornuis weer aan kon en de kraan warm water gaf. Het opsporen van het euvel, dat rond zeven uur was ontstaan, was niet het probleem. De storing in het gasoverslagstation was boven dien in de loop van de ochtend al verholpen. Toch kon Delta de gastoevoer daarna niet meteen herstellen. Me dewerkers van het bedrijf gingen eerst langs alle huizen om bewo ners te informeren over de stand van zaken en hen te vertellen dat ze de hoofdkraan van het gas moesten dichtdraaien. Als het no- Fiets goed voor lijf en imago door Theo Giele dig was, werden ze daarmee ge holpen. Mensen die niet thuis wa ren, bijvoorbeeld vanwege vakan tie, kregen een brief in de bus met instructies over hoe ze straks moeten handelen. Pas toen de meeste kranen waren dichtge draaid, kon Delta de gastoevoer gecontroleerd en gefaseerd herstel len. Daarmee werd aan het begin van de avond begonnen. Rond 9 uur was de juiste druk bereikt. Daarna gingen de medewerkers van Delta opnieuw langs de deu ren om mensen te vertellen dat de gaskraan weer open mocht en hen daarmee te helpen. „Op zich is dat niet zo moeilijk, hoor", zegt een woordvoerster van Delta. „Maar vast niet iedereen weet hoe het moet." Met name bedrijven zijn gedu peerd door de storing. Mosselbe- drijven konden geen mossels ko ken, restaurants bleven gesloten. MIDDELBURG - Raymundo Bo- nafasio hoeft niet meer overtuigd te worden van het nut van het leenfietsproject van het bedrijf Calllock. Tijdens de proefperiode in 2011 en 2012 was de Bredanaar een en thousiast gebruiker van de witte fietsen. Elke dag pendelt hij van Breda naar Middelburg, naar zijn werk bij Philips Vitrite. Van een collega hoorde hij van de - toen nog gratis - leenfïetsen. Hij vroeg een pasje aan en kreeg daarmee dagelijks de beschikking over een goed onderhouden rijwiel. „Het was gemakkelijk en je hoefde nooit de angst te hebben dat je ei gen fiets op het station zou wor den gestolen of vernield. Niets dan goeds over dit project." Het enige nadeel was dat na an derhalfjaar de proefperiode in Middelburg vrij abrupt stopte. Met Bonafasio als getuige presen teerde Calllock dinsdagmiddag in het Middelburgse stadskantoor het vervolg op de proef. Doel: 150 leenfïetsen in de stad die op zo'n 20 punten kunnen worden opge haald of neergezet. In eerste in stantie alleen voor de werkne mers van de bedrijven die aan het project willen meedoen. Twee klanten hebben zich inmid dels gemeld: de provincie Zeeland en de gemeente Middelburg wil len een aantal leenfïetsen en leen- stations 'adopteren'. Directeur Ton Kooijmans liet een hele reeks mogelijkheden zien. Van één leenfiets met vijf pasjes tot een compleet fietsstation met bedrijfsnaam tien fietsen en vijf tig pasjes. Op de kettingkast van de fiets kan de naam van het be drijf prijken. „Fietsen is groen, sociaal en ge zond en daarmee goed voor het imago van een onderneming", al dus Kooijmans. De kosten? Een euro per pasje per dag, rekende de directeur van Calllock voor. Be drijven kunnen bovendien subsi die van het rijk krijgen bij deelna me aan het leenfietsproject. Middelburg heeft de ambitie om fietsstad nummer één te worden, zei wethouder Chris Simons. Komt dat even mooi uit. Als het lukt om voldoende bedrijven of instellingen geïnteresseerd te krij gen, heeft de Zeeuwse hoofdstad de primeur. Calllock mikt op 150 fietsen, 750 pasjes. In een later sta dium zouden ook leenfïetsen Calllock hoopt op twin tig stations te kunnen plaatsen waar fietsen opgehaald en neerge zet kunnen worden. voor toeristen ter beschikking kunnen worden gesteld. Overi gens hoefje niet letterlijk een pas je te nemen. Ook met een sms'je of een app op een smartphone is een leenfiets uit het 'station' te ha len. Fietsen is een exportproduct. Call lock heeft inmiddels 350 leenfïet sen in verschillende Griekse ste den uitgezet. Ook zijn er plannen voor Italië en in Nederland wordt met nog twee andere steden en bedrijventerrein gesproken, Kooijmans liet ook zijn nieuwe fiets zien. Een eigen ontwerp, huf- terproof en onderhoudsvriende- lijk, mede gebaseerd op de erva ringen in Middelburg. Op 18.04.2013 heeft deurwaarder C.M. van Akkeren te BERGEN OP ZOOM o.v.v. de besloten vennootschap DE NEDER LANDSE VOORSCHOTBANK BV, gevestigd en kantoorhoudende te AMSTERDAM, te dezer zake woonplaats kiezende te BERGEN OP ZOOM aan de Gagelboslaan 4, ten kantore van AGIN Timmermans gerechtsdeurwaarders bij exploot, DHR. D.J.G. KNOTTNERUS, GEB. 01.06.47, thans zonder bekende woon- of verblijf plaats, gedagvaard om op woensdag 21 augustus 2013 's morgens om 10.00 uur in persoon of bij gemachtigde te verschij nen ter zitting van de Rechtbank Zee land-West-Brabant, kamer voor kanton zaken, locatie Middelburg die alsdan en aldaar gehouden wordt in het gerechts gebouw aan het adres Kousteensedijk 2. In de dagvaarding wordt onder meer veroordeling gevraagd tot betaling van een geldsom. Belanghebbenden kunnen zich voor een afschrift van genoemd exploot wenden tot: AGIN Timmermans gerechtsdeurwaarders Gagelboslaan 4 4600 AA BERGEN OP ZOOM Tel 088-4111213 Ref: 204463 door Emile Calon MIDDELBURG - Orionis Walcheren hoeft de reorganisatie vooralsnog niet opnieuw uit te voeren, zo heeft de Middelburgse voorzienin- genrechter woensdag bepaald. Hij stelt dat ontevreden werkne mers van het werkvoorziening schap niet bij hem moeten zijn maar bij de bestuursrechter. Door die (ambtenaren)rechter in te schakelen kunnen ze nog altijd hun gelijk proberen te halen, zo blijkt uit het vonnis van het kort geding dat aangespannen was door dertien werknemers en de vakbonden FNV en CNV. De rechter beseft dat de bonden, omdat ze geen direct belang bij de reorganisatie hebben, niet naar de bestuursrechter kunnen stap pen. Hij laat hen via zijn vonnis echter weten dat het stopzetten van de huidige reorganisatie en een nieuwe starten, een te ingrij pend middel is. Hij stelt dat er in totaal 160 mensen bij de reorgani satie betrokken zijn. Het is maar de vraag, aldus de rechter, of het daarbij gestelde belang van de vak bonden opweegt tegen de gevol gen voor alle werknemers. Hij wijst er ook op dat de Onderne- mersraad van Órionis ook naar de rechter stapt. De eisen van de OR zijn enigszins gelijk aan de eisen van de beide vakbonden, zodat die op korte termijn toch worden getoetst. De vakbonden en een aantal werk nemers spanden vorige week een kort geding aan tegen Orionis om dat ze willen dat de reorganisatie bij het werkvoorzieningschap op nieuw moet beginnen. Ze stellen dat de afspraken uit het sociaal statuut zijn overtreden. Ze vin den dat vooral de interim-direc teur een veel te grote invloed heeft op de herplaatsing van de personeelsleden. Volgens hen is van te voren gezegd dat die direc teur geen tot nauwelijks invloed op de reorganisatie zou hebben, maar juist het tegenovergestelde blijkt het geval. Bij de reorganisa tie zijn 51 mensen tijdelijk boven tallig verklaard en zijn 37 nieuwe vacatures opengesteld. Daarmee, aldus de dertien werknemers en de bonden, lopen twee procedu res door elkaar. In zijn vonnis laat de rechter zich in het geheel niet uit over de rol van de interim-di recteur. De bonden en de dertien ontevre den werknemers wilden gisteren nog niet reageren op het vonnis. Voorzitter Marin de Zwarte toon de zich daarentegen tevreden. „We voelen ons gesteund in het gevoerde beleid en hopen dat we ons snel kunnen concentreren op wat we willen met Orionis."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24