Nieuw- en 108 Jlnt Joosland heeft zijn vlag terug Voordelige RONDREIZEN &S. fö Hotel Veerse Meer moet geld opbrengen Zingend in Intercity naar Middelburg mLHR KRAS.NL 22 WALCHEREN Volgens de politie en de burgemees ter is er geen sprake van meer drugs overlast. De LPM gelooft hen niet. BOEK ONLINE of bel 0900-9697 EGYPTE TUNESIE JORDANIË LPM gelooft burgemeester niet door Theo Giele MIDDELBURG - De Lokale Partij Middelburg neemt geen genoe gen met het ontkennend ant woord van burgemeester Harald Bergmann op de vraag of de drugsoverlast in de stad is toege nomen. Volgens de LPM is er wel degelijk sprake van meer overlast die te maken heeft met drugs. In zijn antwoord verwees het college van B en W naar cijfers van de politie. Daarin is geen stijging van het NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Hon- derdvijftig jaar lang bestond de ge meente Nieuw- en Sint Joosland, van 1816 tot 1966. En die gemeen te had een eigen vlag. Een wel erg bonte vlag, want de gemeente Nieuw- en Sint Joos land, de naam zegt het al, was een samenvoeging van Nieuwland en Sint Joosland. En dat is aan de oude gemeentevlag te zien. Een tijdje geleden dook de vlag op in het Zeeuws Archief. Het ar chief kon er niets mee en bracht de vlag naar de gemeente Middel burg, waartoe Nieuw- en Sint Joosland alweer een kleine halve eeuw behoort. Maandagavond schonk wethou der Johan Aalberts de vlag aan het dorp, tijdens de jaarvergade ring van de dorpsvereniging Nieuw- en Sint Joosland. Aalberts bedankte, mede namens de dorpsvereniging, ook de vrij willigers die onlangs de bomen en struiken hebben geplant om het dorp een groene entree te ge ven. aantal incidenten rond drugs te zien. Dat aantal schommelt al ja ren tussen de 100 en de 120. Jaar lijks worden rond de 35 hennep kwekerijen opgerold. Bergmann schrijft dat politie en gemeente uiteraard alert blijven, maar 'dat er op dit moment geen redenen zijn tot verdere acties of tot het nemen van verdergaande maatregelen'. De LPM uit in een reeks nieuwe vragen aan het college van B en W twijfel over de waarde van de cijfers die door de politie aan de burgemeester zijn verstrekt. Deze partij hoort van steeds meer ver ontruste burgers verhalen over drugsoverlast. „Uw conclusie dat de straathandel niet toeneemt, delen wij niet. De ze staat immers haaks op het toe nemend aantal meldingen dat wij binnenkrijgen", schrijft LPM- raadslid Piet Kraan. „Ons is bekend dat bij de politie vaak anonieme meldingen en aan giftes niet in behandeling worden genomen. De LPM merkt verder op dat veel mensen geen aangifte doen uit angst voor represailles. „Zou het niet kunnen zijn dat mensen, al dan niet ten einde raad omdat kennelijk niets helpt en omdat ze per se anoniem wil len blijven, maar naar de politiek stappen?", aldus Kraan. De LPM vraagt het college om zelf een gericht onderzoek naar (drugs)overlast in Middelburg uit te laten voeren. De partij is zelf voorstander van het openen van een coffeeshop in de gemeente. Hoewel er een meer derheid in de gemeenteraad is voor een gedoogd verstrekpunt In 2012 noteerde de politie in Middel burg 108 meldingen die betrekking hadden op incidenten rond drugs. In 34 gevallen ging het daarbij om het oprollen van een hennepkwekerij. van cannabisproducten, heeft Middelburg al jaren geen coffee shop meer. De 'coffeeshop'coali- tie (PvdA, LPM, GroenLinks, DuurzaamRood, D66) in de raad kan het niet eens worden over de locatie. De LPM is tegen een cof feeshop in de binnenstad of in de wijken. Volgens de LPM zijn er nu horecazaken in de stad waar vanachter de toonbank wordt ge deald. „Een soort illegale coffee shops die kennelijk doodleuk wor den gedoogd", aldus de LPM. Kraan kondigt aan het onderwerp op 21 mei te willen bespreken in de raadscommissie Algemeen Be stuur. Hij wil daarbij spreken over de aanpassing van de Algemene Plaatselijke Verordening en ande re maatregelen die de overlast door drugshandel en -gebruik in de stad moeten terugdringen. WISSENKERKE - Een hotel bij de Veerse Gatdam moet zijn geld kunnen opbrengen; dat is een van de voornaamste uitgangspunten in de gesprekken die de gemeente raad van Noord-Beveland volgen de maand begint om te bepalen wat voor soort gebouw zij accepta bel vindt in het Veerse Meer. De constructie die nodig is om in het Veerse Meer te kunnen bou wen is van invloed op de schaal en vorm van het gebouw zelf. Eerst moet berekend worden hoe de aanlegkosten van het eiland dat als fundament moet dienen, moeten worden terugverdiend. Daarna moeten de raadsleden be palen hoe zo'n programma van ei sen landschappelijk en maatschap pelijk verantwoord vorm kan krij gen in het Veerse Meer. De gestal tes die zo'n hotel kan aannemen zet ruimtelijk adviseur Huub Droogh van Rothuizen als uitge werkte schetsen op papier. MIDDELBURG - De Nederlandse Spoorwegen zetten op zaterdag 1 juni een 'Koortrein' in ter gelegen heid van Middelburg Vólkoren. In de Intercity die om 10.50 uur in Roosendaal vertrekt, treden twee kleine koren op. Bij aankomst in Middelburg om 11.44 uur ont vangt de organisatie de bezoekers en koren in de statiortshal. Middelburg Vólkoren is een van de grootste evenementen voor ko ren in Nederland. Op vrijdaga vond 31 mei, zaterdag 1 als op zon dag 2 juni wordt op twintig plaat sen in de stad, binnen en buiten, gezongen. Het hart van het koren festival is het Abdijplein. Middelburg Vólkoren wordt dit jaar voor de vijftiende maal gehou den. Voor meer informatie zie: www.middelburgvolkoren.nl Wethouder Johan Aalberts liet de vlag van Nieuw- en Sint Joosland maandag zien aan de kinderen van basisschool De Lonneboot. foto Rianne van Iwaarden lp *4; 8£* Luxe Nijlcruise Egypte 8 dagen incl. ontbijt, lunch en diner Vertrek: 2 mei t/m 31 oktober ontdek alle highlights langs de Nijl met het optionele excursiepakket! combi Hughada en/of Cairo mogelijk! incl. vlucht, cruise*per 5-sterren schip, en Nederlandssprekende reisleiding Zie www.kras.nl/egypterondreizen ïwril! Zéér voordelige rondreis! Rondreis Betoverend Tunesië 8 dagen incl. ontbijt en diner Vertrek: 18 mei t/m 26 oktober strandverlenging mogelijk! met o.a. Tunis, El Djem, Matmata, Douz en de Golf van Hammamet inclusief vlucht, verblijf, Nederlands sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/35735 Strandverlenging mogelijk! Rondreis Cultuurschatten van Jordanië 8 dagen incl. ontbijt en 1 x diner Vertrek: 18 mei t/m 26 oktober overnachting bij de bedoeïenen! met o.a. Amman, wereldwonder Petra, Jerash, Wadi Rum en Aqaba inclusief vlucht, verblijf, Nederlands sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/35683 Twee prachtige landen in één reis! Rondreis Israël Jordanië 15 dagen incl. ontbijt Vertrek: 4 mei t/m 26 oktober ontdek de talloze hoogtepunten! met o.a. Jeruzalem, Meer van Tibe rias, Petra err dé Wadi Rum woestijn inclusief vlucht, verblijf, Nederlands sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/38121 waarom zou je meer betalen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Catamite 15 cpm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22