menrally Weer brandstichting in schuurtjes Oosterland I Helder over vergoedingen, kosten en service SCHOUWEN-DUIVELAND 17 Met 24 forellen Schouws kampioen Vrouw aangehouden na beroving Beter Horen Limonade en brood mee en dan gebieden in waar je niemand tegenkomt Cabaretvoorstelling van Zeeuwse Sien Man aangehouden voor stelen diesel Man (83) rijdt sloot naast A58 in Een hoortoestel inclusief gratis onderhoud MAANDAG 22 APRIL 2013 ruimte Het asfalttreffen wordt aangegrepen om vaardigheden te oefenen, onder meer met ringsteken. draagt een helm en een gordel, waardoor je ook als je omvalt nooit de grond raakt", sommen de heren op. In tegenstelling tot kitebuggyers die grond, lucht en horizon tegelijk in de gaten moe ten houden, heeft een strandzei- ler bovendien alleen zijn kar en de horizon om zich om te bekom meren. „En kijk om je heen. We vervuilen niets. Dit is een ecologi sche sport. Het is spijtig dat er vooral in Nederland weinig moge lijkheden zijn om over strand te trekken", zegt Sonneville. Want dat is wat de meesten het liefst met hun mini yacht doen. „Limonade en een pakje brood mee en dan gebieden in waar je niemand tegenkomt. Natuurbele- ving. Dat is het ultieme", vindt Veldman. De beleving van de wind, de vrijheid en jawel...ook snelheid. „Wij zijn echte competi tiebeesten", verwijst Steen van CSKC naar zijn clubleden. BMYC is de recreatieve broer. Binnen de clubs kun je ook weer onderscheid maken tussen de fa naten en de rest. „We hebben zo'n vijftig leden, van wie er vijf- John Veldman uit Middelburg middeleeuwse taferelen op langs het circa achttien kilometer lange parkoers. „We hebben daar heel veel positieve reacties op gekre gen. De aankleding was super. Het zorgde voor heel veel sfeer." Ook de opdrachten die de 32 deel nemende aanspanningen (zowel enkel- als meerspannen) tijdens de rit moesten uitvoeren, waren in stijl verzorgd. Op de ringwal- burg moest een torenhoge ridder te paard worden aangevallen. Het plan is bij de vierde editie op nieuw een thema als uitgangs punt te nemen. Volgend jaar wordt de shetlandpony menrally in Renesse gereden. Ook de eerste tocht vond op Schouwen-Duive- land plaats. „Qua ruimte en plek jes voor de spellen is het ideaal." Vlnr: John Veldman, Johnny Son neville en Johan Das. tien heel vaak bij zijn. De rest zie je maar af en toe. Maar wij passen onze agenda's op de sport aan", zegt Steen. Competitief of niet: de onderlinge sfeer is prima. Das: „Er is een hele community." Van internationale omvang. Zo trok Das met diverse nationaliteiten per zeilwagen door Mongolië. Son neville deed de woestijn van Egypte aan. Maar ook dichter bij huis - op Ter schelling en in België en vooral Frankrijk valt er nog altijd van de ruimte en de natuur te genieten. Das: „We moeten koesteren wat er nog is." KERKWERVE - Met 24 forellen met een totaalgewicht van 9,4 kilo is Matthijs Roetman zaterdag Schouws kampioen forelvissen ge worden in Kerkwerve. Daarmee heeft Roetman zich ge kwalificeerd voor het Nederlands kampioenschap in oktober. Het was de tweede forelviswedstrijd van dit seizoen op Recreatieboer derij Van Langeraad. Zaterdag 25 mei worden voor het laatst de hengels gekruist. De winnaar van de drie wedstrijden samen mag zich Zeeuws kampioen noemen. De toppers van deze lijst doen, net als de dagwinnaars, ook aan het NK forelvissen mee. dooi Esme Soesman OOSTERLAND - Om het hoeveelste geval van brandstichting het pre cies gaat, is niet helemaal duidelijk. In de nacht van vrijdag op zaterdag én in de nacht van zaterdag op zon dag werden echter opnieuw ver schillende schuurtjes in Oosterland in brand gestoken. De politie roept mensen op zich te melden als ze meer over de branden kunnen vertellen. „We zijn actief bezig met onderzoek. Alle informatie helpt", zegt poli tiewoordvoerder Mirja Vis. Zondagochtend was het raak in de Steengrachtstraat. Daar wer den drie branden in schuurtjes ge meld. Eén schuur brandde hele maal uit. De twee andere raakten beschadigd. Een nacht eerder was een ponystal aan de Van den Ab- eelestraat aan de beurt. De twee pony's in die stal konden naar bui ten lopen en mankeren niks. De brand in die stal werd voorafge gaan door een poging tot brand stichting in een container die te gen een tuinhuis aan stond. Inwoners van het dorp meldden zaterdag dat er inmiddels een stuk of acht keer brand is gesticht - danwel pogingen daartoe onder nomen - in schuurtjes en dergelij ke. De politie verwijst zelf naar een brand in een leegstaande wo ning, eind april 2012, als eerste feit. Een brand op 11 april in een caravan aan de Molenweg is het laatst door de politie gemelde ge val vóór afgelopen weekend. Ook toen is aangifte gedaan van brand stichting. Ongeveer een maand geleden is een 22-jarige inwoner van het dorp op verdenking van brand stichting opgepakt, maar hij werd na een paar dagen weer vrijgela ten. De politie laat zich verder niet over die zaak uit. Vis: „We proberen bewijsmateriaal te verza melen. Samen met informatie uit de buurt krijgen we dit dan hope lijk snel rond." KRABBENDIJKE - Een 52-jarige vrouw uit Kruiningen is vrijdag aangehouden op verdenking van de gewelddadige beroving "van een 82-jarige vrouw uit Krabben- dijke eerder op de dag. De verdachte belde bij de woning van de oudere vrouw aan en drong met geweld haar woning binnen. Het slachtoffer raakte daarbij gewond, maar was in staat om de verdachte te identificeren zodat die kon worden opgepakt. De verdachte zit vast BROUWERSHAVEN De Walcherse cabaretière Zeeuwse Sien treedt woens dagavond op in het Tonnen- magazijn in Brouwershaven. Ze brengt voor de afdeling Brouwershaven van Vrou wen van Nu uit het leven ge grepen liedjes en sketches. Ook mannen zijn welkom. Reserveren: 0111-691393. ELLEMEET Een man (35) van Goe- ree-Overflakkee is zondag ochtend rond 5.15 uur op een parkeerterrein aan de Rampweg aangehouden op verdenking van het stelen van diesel uit een walsma- chine die bij wegwerk wordt gebruikt. Hij is naar Torentijd gebracht LEWEDORP Een 83-jarige man is zater dag gewond geraakt bij een eenzijdig auto-ongeval op de A58 bij tankstation Selnis- se. Hij wilde een auto inhalen, raakte in de berm, corrigeer de en belandde rechts van de weg in de sloot. Hij is ge wond aan zijn hoofd. (advertorial) www.beterhoren.nl In Nederland werken alle hoorketens volgens het Hoórprotocol. Dat biedt de zekerheid dat u overal hetzelfde advies krijgt en een hooroplossing die echt bi) u past, bij welke audicien u ook binnen stapt. Maar als het gaat om service en onderhoud, vergoedingen en kosten, dan zijn er toch de nodige verschillen. Gaat u een hoortoestel aanschaffen, dan is het goed aanbieders met elkaar te vergelijken. Het is belangrijk te weten of uw audicien een contract heeft met uw zorgverzekeraar. Alleen dan wordt mini maal 75% van uw hoortoestel vergoed. Heeft uw audicien geen contract met uw zorgverzekeraar, dan ontvangt u een lagere vergoeding. Ook kunt u vragen of service en onderhoud bij de prijs zijn inbegrepen. Zodat u zeker weet waar u voor betaalt, zonder onverwachte kosten achteraf. Juist omdat er verschillen zijn tussen audiciens, wil Beter Horen helder zijn over vergoedingen, kosten en service. Zo hebben wij een contract met alle zorgver zekeraars, waardoor uw zorgverzekeraar altijd 75% tot 100% van de aanschafprijs vergoedt, afhankelijk van uw aanvullende zorgverzekering. Daarnaast is bij ons nazorg altijd inbegrepen. Dat betekent dat u gedurende de gehele levensduur van uw hoortoestel kunt vertrouwen op gratis service en onderhoud. Wilt u weten wat uw hoortoestel bij Beter Horen gaat kosten? Ga dan naar www.beterhoren.nl/hoortoestel en reken het uit met de handige calculator. U bent uiteraard ook van harte welkom in onze winkel voor meer informatie, de gratis hoortest en een persoonlijk advies. Of bel 0800 - 0200 159 (gratis).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51