Special: De echte Zeeuwse Zaligheden Ondernemer Voeding 1 je_ www.spruijtpallets.nl 0118-639275 Andorraweg 5 Ritthem Haven 1146 Vlissingen-oost Trots PttlleflianJel Persoonlijk WIE: Bas Afblas FUNCTIE: CEO van Lamb Weston/Meijer SINDS: 2009 GRONDLEGGERS: Familie Meijers startte bedrijf in 1920 FABRIEKEN IN: Nederland (3), Oostenrijk en Engeland In- en Verkoop van ard- an- yed- dap- a- suc-v elte e- a- it me lan- In Goede frites vraagt om goede aardappelen, die in grote hoeveelheden worden aangevoerd. verpakkingshout - Plaatmateriaal, pallets en kratten totaal zijn er 1300 mensen werkzaam. „We zijn een grote werkgever in Zuidwest Nederland. Hoewel we een sterke verankering in de Zeeuwse klei hebben, zijn er bij ons medewer kers van tientallen nationaliteiten ac tief. We hebben regelmatig vacatures in diverse disciplines. Voor de produc tie en andere technische functies, maar we zoeken ook regelmatig men sen voor marketing, HR en innova tie. Met onze Lamb Weston Aca demy bieden wij onze medewerkers prima opleidingsmogelijkheden waar door ze zichzelf verder kunnen ont wikkelen én doorgroeien. Een goed arbeidsvoorwaardenpakket, gecombi neerd met een goede sfeer maakt dat we een aantrekkelijke werkgever zijn", weet Bas. „We zijn een gezond bedrijf met am bitieuze groeidoelstellingen, geen van zelfsprekendheid onder de huidige economische omstandigheden. We hebben een nuchtere mentaliteit van 'doe maar gewoon, dan doe je al gek genoeg'. Lamb Weston Meijer is wel een bedrijf om trots op te zijn. We kunnen ons naar buiten toe dan ook meer laten horen. Tenslotte zit ten we in de absolute top van produ centen van voorgebakken diepvries aardappelproducten, met frites in alle soorten en maten." O www.lambweston-nl.com Sabine Verburg en Cees van Liere. De Stichting Lekker Regio naal Product wil de naamsbe kendheid van streekproducten vergroten. Zeeland moet be ter op de kaart worden gezet als de ultieme provincie om te proeven en te beleven. Dat komt uiteindelijk de hele Zeeuwse economie ten goede. Tekst: Henk van de Voorde Foto: Mark Neelemans SINT-LAURENS - De Stichting Lekker Regionaal Product is in 2008 geïnitieerd door Economi sche Impuls Zeeland. „Streekfood doet het goed. Mensen worden zich meer bewust van hun ge zondheid en de eigen leefomge ving. Daardoor mogen voedings middelen die een natuurlijke en authentieke uitstraling hebben, zo wel van het land als van het wa ter, zich verheugen in een toene mende belangstelling. Het is tren dy voor sterrenrestaurants om on ze streekproducten te gebruiken. Daarnaast wordt bijvoorbeeld ook in de zorg steeds meer ge bruik gemaakt van pure eerlijke streekproducten", zegt Cees van Liere. De telg uit een echte Zeeuwse vissersfamilie is voorzit ter van de Nederlandse Oesterver eniging, de Stichting Vrienden van de Zeeuwse Mossel en Dag van de Visserij. De Stichting Lek ker Regionaal Product heeft een veel ruimere reikwijdte dan het maritieme gebeuren an sich. Sabine Verburg benadrukt de eco nomische spin off van streekeigen producten. „Essentieel is het leg gen van verbindingen tussen de producent/teler/boer/visser en restaurants/horeca/verkooppunte n. Zo wordt er voor gezorgd dat er bijvoorbeeld meer zilte groen ten als zeekraal, lamsoor of zee kool worden gegeten. Regionale producten met geografische aan duiding Zeeland, verkopen twéé keer zo goed dan zonder die ver wijzing. Ze zorgen vo'or extra toe gevoegde waarde. Schaal- en schelpdieren uit de Oosterschel- de, zwarte bessen uit Zuid-Bevé land of bolussen uit onze provin cie roepen associatie op met Zeeuwse streekbeleving. Achter ieder product schuilt een eigen verhaal. Deze maand april is er in samenwerking met de VVV extra promotie van Zeeuwse food pro ducten. Uit onderzoek van de Ho geschool voor Toerisme (NHTV) uit Breda en het kenniscentrum kusttoerisme blijkt dat minstens tien procent van de toeristen naar Zeeland komt vanwege de streek producten." Prominent zijn de Zeeuwse Zilte Zaligheden mosselen (het zwarte goud), kreeften en oesters. Daar naast zijn er de gouden akkerpa rels zoals aardappelen, tarwe en uien. In Bruinisse maakt bakker Marcel Spelt het heerlijke en zeer gezonde Pain de Mer. Het is be reid met gezuiverd zilt zeewater uit nationaal park De Oosterschel- de. Pain de Mer bevat uitsluitend natuurlijke ingrediënten zoals tar wemeel, roggebloem, zeesap en vers zeefruit. Zo is er oester-, mos sel- en garnalenbrood. In Bruinis se is ook het exclusieve visrestau rant Bru 17 van Niels Habraken gevestigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 101