De PZC trakteert haar kroonklanten! Nog dag en dan starten de Kroontjesdagen PZC Nationale Sportweek moet jongeren in beweging krijgen 24 WALCHEREN ORIONIS WALCHEREN De afwezigheid van bestuursleden bij rechtszaken wekt bevreemding. Alles over de troonswissel leest u op 27 april en 1 mei in de extra bijlagen bij uw krant ANALYSE Bestuursleden Orionis geven verkeerd signaal door Maurits Sep VLISSINGEN - Waar bemoeit die rechter zich mee? Marin de Zwar te, wethouder van Vlissingen en voorzitter van Orionis Walche ren, zorgt met zijn uitspraak voor commotie onder zowel Walcher- se politici als werknemers van Orionis tijdens een gezamenlijke vergadering van drie raadscom missies van Middelburg, Veere en Vlissingen. Dat, is de algemene reactie, had hij beter niet kunnen zeggen. De Zwarte nuanceert het ook snel: de rechter gaat niet over zijn agenda, had hij bedoeld te zeggen. Het blijft een onhandige en, ook na nuancering, onverstan dige uitspraak. De Zwarte doelde op kritiek van een rechter in Middelburg die zich erover verwonderde dat het bestuur van Orionis afwezig was bij een kort geding dat door perso neel en vakbonden was aange spannen tegen de reorganisatie bij de Walcherse organisatie voor sociale dienst, sociale werkvoor ziening en schuldhulpverlening. Advocaat en directeur stonden er alleen voor in de rechtszaal. Dat geding diende dinsdagochtend; dezelfde ochtend waarop de drie colleges van burgemeester en wet houders vergaderen. Of dat de re den was dat niemand aanwezig was namens het dagelijks of het algemeen bestuur, dat volledig uit wethouders bestaat, doet niet ter zake. Hoe vol de agenda's ook wa ren, er had ten minste één wet houder kunnen en moeten zijn. Vakbonden en personeel hebben kritiek op het functioneren van de directeur en hebben zich eer der met klachten gericht tot het bestuur. Omdat daar naar hun zin te weinig mee is gedaan, zijn zij naar de rechter gestapt. Dat maakt het bestuur tot een direct betrokkene in de zaak. In feite wordt het bestuur gedaagd. Volgens De Zwarte zijn de rollen van bestuur en directie vastgelegd in het directiestatuut. De direc teur vertegenwoordigt Orionis in rechtszaken en daarom is het be stuur er nooit bij aanwezig. Die strikt formele opstelling past niet bij deze situatie. Het bestuur is aangesproken op het functione ren van de directeur, moet hem controleren en is er daarom bij ge baat dat het niet afhankelijk is van diezelfde directeur en de ad vocaat voor een verslag van het verloop van de rechtszaak. Tot nu toe schaart het bestuur zich volledig achter de directeur. Dat is juist een reden te meer om dat dan ook zichtbaar te maken in de rechtszaal en de rechter daar van te overtuigen. Het bestuur hoeft de directeur desnoods niet uit de wind te houden of zijn rol over te nemen, maar had alleen al door aanwezig te zijn hem kun nen steunen. Ook richting perso neel en vakbonden is het onver standig het kort geding volledig in handen te geven van de man waarop kritiek is. Om draagvlak te hebben - of terug te winnen - had het bestuur er beter aan ge daan wel naar de zitting te gaan. Dan is er nog een politieke reden. Onlangs verloor Orionis Walche ren een rechtszaak over het eisen van een tegenprestatie voor het verstrekken van een uitkering. De uitslag van die zaak werd pas aan de politiek meegedeeld nadat er al een discussie was ontstaan in de gemeenteraad van Vlissingen over mogelijke fouten met die te genprestatie-eis. Wethouder De Zwarte moest bekennen dat hij de zaak noch de uitspraak kende ten tijde van de raadsvergadering. Nochtans waren die toen al wel bekend. De Zwarte beloofde dat het bestuur zich voortaan beter zou laten informeren over rechts zaken om vervolgens de afweging te kunnen maken of ze er ook meer bij betrokken willen zijn. Door vlak na deze beloofde beter schap een kort geding te laten pas seren waarin het bestuur een rol speelt, geven de wethouders een verkeerd signaal af. Dat het tussen bestuur enerzijds en een deel van het personeel (ge steund door de vakbonden) ander zijds niet meer goed komt, is ze ker. Op het politieke oordeel is het wachten. Dat mocht woens dag niet worden uitgesproken in de gezamenlijke commissieverga dering. Dat doen de Middelburg se, Veerse en Vlissingse politici binnenkort afzonderlijk. door Theo Giele VLISSINGEN - Negen zaalsportvere nigingen uit Vlissingen, Oost- Sou burg en Ritthem pakken met de Sportraad Vlissingen komende week flink uit tijdens de Nationale Sportweek. Doel: zoveel mogelijk mensen, en dan voor kinderen en jongeren, kennis te laten maken met sport en beweging. De organisatie van de sportweek was nog een behoorlijke klus, zegt Pim Amsterdam, lid van de Sportraad. In januari zijn de voor bereidingen begonnen. Dit jaar is de sportweek beperkt tot in- door-balsporten, maar wellicht dat bij de volgende editie meer takken van sport vertegenwoor digd zijn. Het enthousiasme voor deelname aan de sportweek verschilt be hoorlijk per basisschool, maar een week voor aanvang hadden twee honderd kinderen zich ingeschre ven. Sommige scholieren schre ven zich in voor meerdere spor ten. Deelnemende verenigingen zijn Atlas (korfbal) Astroïden (badminton) en BV Souburg (bas ketbal) die woensdagmiddag in sporthal De Belt voor basisscholie ren activiteiten hebben gepland. Op donderdag doen dat BC Vlis singen en SV Marathon (basket bal), Olympus (handbal), Seolto (korfbal), VVS'92 (volleybal) en Groene Ster (zaalvoetbal) in sport hal Baskensburg.Korfbalinterna- tional Leen Simons geeft op woensdag een clinic. Verder ge ven de deelnemende verenigin gen open trainingen. Mensen mo gen tot de zomervakantie gratis meetrainen. Een elfstempeltocht is morgen, za terdag, de aftrap van de sport week. Lopers, fietsers en skaters kunnen bij café De Concurrent tussen 10 en 13 uur een stempel kaart ophalen en een rondgang maken langs verenigingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24