I Trainen voor Familieloop begonnen PZC familieloop SPORT 33 PZC FAMILIELOOP Karter Paauwe vierde in Duitsland Zwaarbevochten zege Djokovic Van de Swaluw wint eerste Zomercup Polka Print pakt een punt Bottles verliest thuisduel DONDERDAG 18 APRIL 2013 Gat is schaatswalhalla BHBniMEa Peter van Hee (links) en Hans Merrelaar van ijsclub Het Grote Gat. foto Peter Nicolai ren, fietstochten, etc) werden ont plooid. Pieter Simpelaar-senior nam destijds het initiatief tot de heroprichting in café Victory in Oostburg. „Er was veel animo. Er ontstond een volledig nieuw be stuur met Jan Barendregt als voor zitter. Teun Baas had nog een 'pot je' met 700 gulden van de ijs vere niging. Een mooi bedrag voor die tijd. Er is ook nog een kasboek van 1950 bewaard gebleven", weet Van Hee. De trainer was Piet Meertens. In een gymnastiekzaal konden leden de conditie op peil houden met de zogeheten 'droog- training'. Een groepje schaatslief hebbers ging trainen op de kunstijsbaan in Wilrijk (B). Met het verstrijken van de jaren werd veel (modern) materiaal aange schaft om ideale omstandigheden voor de schaatsers te creëren. Vooral Merrelaar heeft zich hier voor ingezet. Twee tractors met veegmachines, een schuifborstel- machine, twintig handschuivers, een mobiele garage voor opslag en als EHBO-post, schoolbanken, schijnwerpers, zijn een greep uit de benodigdheden. Het Grote Gat kan rekenen op veel vrijwilligers. De vereniging richt zich de laat ste jaren steeds meer op de recre anten. Dit in tegenstelling tot de jaren tussen 1980 en 1990 toen er schaatsmarathons met wedstrijd schaatsers uit heel Zeeland wer den gehouden. Merrelaar: „Je wist echter vrijwel zeker wie er ging winnen. Het kostte ook nogal wat en het voelde als een belemme ring voor de plaatselijke bevol king, want zij konden niet schaat sen." Het wedstrijdschaatsen maakte plaats voor prestatietochten, want het moet vooral gezellig blijven. „Wat bijzonder in trek is bij de schooljeugd is het ijshockey met echte doeltjes", voegt Van Hee er aan toe. De leden van Het Grote Gat betalen een gezinscontributie van vijf euro per jaar. Van Hee: „We hebben 350 gezinnen die lid zijn. Het maakt niet uit hoe groot het gezin is. Het is een hele admi nistratie. In het begin werd het geld opgehaald, maar tegenwoor dig werken we met incassomachti gingen." De skeelerlessen zijn deze maand gestart. Kees Cysouw is de grond legger van het skeeleren in Oost burg. De trainingen zijn goed be zet met 40 tot 50 skeeleraars. Er worden toertochten van 25 tot 50 kilometer gehouden, waarbij ver keersregelaars worden ingezet. Ook is er voor gehandicapten een scootmobieltocht over 25 kilome ter. Zij maken onderdeel uit van het evenement Oostburg on Wheels, dat dit jaar in het teken staat van het 75-jarig jubileum. Jaarlijks zijn er uitstapjes naar Thialf in Heerenveen voor het be zoeken van grote schaatswedstrij den. De Oostburgse bestuurders, die veel tijd in hun hobby steken, hechten veel waarde aan het socia le aspect. Zodra de winter eraan komt begint het te kriebelen. „Als het vijf graden vriest dan ga ik de dikte van het ijs meten. Als het ijs acht centimeter dik is kan er wor den geschaatst", stelt Merrelaar. „Tot 1997 verrichtte de gemeente de keuring, nu doen we het zelf', vult Van Hee aan. Als de vorst in aantocht is, wordt er contact ge zocht met het waterschap voor het dichtdraaien van de sluizen. De schaatsplek van 1500 meter staat bekend als een veilige baan, want onder het ijs staat nooit meer dan vijftig centimeter wa ter. Deze winter heeft men een week kunnen schaatsen. Op hoog tijdagen zijn er op Het Grote Gat duizend schaatsers actief, onder wie veel Belgen. „Dan is het pas echt genieten", verzekeren Van Hee en Merrelaar. door Koen de Vries YERSEKE Veel hardlopers die naar een wedstrijd toetrainen, weten dat de weg er naartoe bezaaid ligt met valkuilen. Blessures liggen overal op de loer. Voor Andrea van de Visser ligt dat anders. Zij is mo menteel geblesseerd en ziet deelna me aan de PZC Familieloop op 22 juni als een mooie stok achter de deur. „Omdat ik voor de Familie loop heb ingeschreven, moet ik heel serieus aan m'n herstel gaan werken", zegt de 41-jarige inwoon ster van Yerseke. Andrea van de Visser heeft er waarschijnlijk heel veel zin in, want ze was de allereerste die in schreef voor de PZC Familieloop. Toen op 9 april in de krant werd aangekondigd dat de inschrijving geopend was, was ze er als de kip pen bij. zaterdag 22 juni 2013 Ze wil meedoen aan de tien kilo meter. De Bevelandse loopt al lan ger hard, maar deed nog nooit mee aan een wedstrijd. Ze heeft al enkel maanden last van haar heup en de fysio heeft geconsta teerd dat het probleem voortkomt uit haar bekken. Dat zou niet hele maal recht staan. „Het gaat de laat ste tijd wat beter. Tijdens het lo pen heb ik nergens last van, pas la ter komt de pijn", vertelt de moe der van twee dochters. Dankzij allerlei oefeningen, door kenners core-stability genoemd, versterkt ze met name haar buikspieren zodat er minder druk op de zwakke plekken komt. En ze heeft geleerd kortere passen te maken, wat ook minder belastend is voor het lichaam. „Ik probeer nu drie keer per week te lopen en de afstand langzaam maar zeker op te voeren", zegt Van de Visser. „Daar moet ik wel bij uitkijken. Vaak gaat het zo lek ker dat ik denk dat ik best nog een stukje verder kan. En dat moet je juist niet doen. Je gaat for ceren en de pijn kan zo weer te rugkomen." Andrea van de Visser maakt geen gebruik van het trainingsschema dat op de website van de PZC staat. Daarvoor is haar basisni veau te hoog. Wie dat wel wil doen, moet niet te lang meer wachten, want de eerste trainingen zouden deze week al gedaan moeten worden. Een beetje smokkelen mag, maar niet te veel. Datum: zaterdag 22 juni Afstanden: drie, tien en 21,1 kilo meter. Starttijden: drie kilometer om 9.30 uur, tien en 21,1 kilometer om 10.15 uur. Start en finish: Arsenaaltheater in Vlissingen. Inschrijven: tot en met zondag 2 juni via www.inschrijven.nl of www.pzc.nl/familieloop. Inschrijfgeld. Drie kilometer: vijf euro, tien kilometer: acht euro, 21,1 kilometer: tien euro. Extra: Elke finisher krijgt een me daille. Er wordt voor drank onderweg en bij de finish gezorgd. Alle deelnemers zijn terug te vin den op www.pzc.nl/familieloop Meer informatie op deze website. MIDDELBURG Karter Menno Paauwe is bij wedstrijden voor het Duitse Kart Meisterschaft in Amp- fïng verrassend op de vierde plaats geëindigd. De inwo ner van Biezelinge verbeter de zich gaande de wedstrij den steeds meer. Via een 10e kwalificatietraining, een 5e, 6e en 3e plaats in de kwa lificaties en de 10e plaats in de pre-finale, reed hij in de finale naar de vierde plaats. MONTE CARLO Novak Djokovic heeft bijzon der hard moeten werken voor een plaats in de derde ronde van het masterstoer- nooi van Monte Carlo. De Servische nummer één van de wereld knokte zich in zijn partij in de tweede ron de in 2 uur en 15 minuten langs de taaie Rus Michail Joezjni: 4-6 6-1 6-4. KRUININGEN Pim van der Swaluw heeft de eerste wedstrijd van de Zeeuwse Zomercup gewon nen. De mountainbiker uit Kwadendamme bleef woens dagavond in Kruiningen Da niël Paardekoper uit Oostka- pelle (tweede) en Marijn de Vrieze uit Renesse (derde) voor. STEENBERGEN De driebanders van Polka Print hebben in poule twee van de tweede divisie gelijk gespeeld tegen Wellse Vaert 1:4-4. Voor de thuisploeg was het genoeg om de titel binnen te halen. Voor de thee won Louis Dallinga en kreeg broer Meerten een pak slaag van René Luijster- burg. Toen Marcel Hopmans Koen Saver had verslagen kon het feest beginnen al dempte Jean Paul de Kraker met een fraaie overwinning op Bert Hoefnagels de feest vreugde enigszins. SAS VAN GENT De slotwedstrijd van het sei zoen voor de biljarters van Bottles/De Parel in poule vier van de derde divisie ein digde tegen De Uitspanning in 2-6. Voor de thuisspelers stond niets meer op het spel maar voor de bezoekers des te meer. Zij moesten mini maal één partij winnen om de degradatiedans te ont springen. Dat lukte ruim schoots omdat Carlo van Dam en Peter Snelders zwak ke optredens kenden en Ro bin Claerhoudt goed spe lend toch verloor. Alleen To ny Dobbelaere won.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 75