Techniek zoekt meisjes Belastingtarieven in Hulst ter discussie PAAUWE ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Girlsday chemische sector maakt meisjes spelenderwijs enthousiast voor een toekomst in de techniek. waar uw interieur van opknapt Dagje Interieur Paauwe Doorrijder meldt zich alsnog na aanrijding TWee nieuwe leden Orde van de Kikker Deel Oostburg korte tijd zonder stroom Stadsraad wil fietspad langs Appelstraat Plan expertisecentrum Zeeuwse klederdrachten High tea bij De Schure voor zwerfkatten Seniorweb start internetcafe's Open excursie in Van der Heijden-groeve Hulpverleners 4You houden open huis ZONNEMAIRE Zuidweg 20a, 4316 LB Zonnemaire (0111) 40 13 18 info@interieur-paauwe.nl www.interieur-paauwe.nl de kwartfinale te gaan. De uruijn deed het in vijf, met 120-29. lCWtUJUi)" een plaats in het hoofdtoernooi INTERIEUR ER i DONDERDAG 18 APRIL 2013 terneuzen - De technische sector is in nood, vergrijzing dreigt voor een enorm personeelstekort te zorgen. „De sector zit te schreeu wen om mensen met een oplei ding op mbo-niveau: procesopera tors, onderhoudstechnici, dat soort mensen", verklaart Lutgard Burm van Dow het organiseren van Girlsday. „En dan richten we ons vooral op meisjes, want die zijn enorm ondervertegenwoor digd. Daar valt dus nog veel te winnen." En voor een eerste ken nismaking is het niet te vroeg: „Na twee of drie jaar op het voort gezet onderwijs moeten leerlin gen vaak al een profiel kiezen." mis je veel door Cris Sohier terneuzen - De zaal ruist van de potjes zout die stevig door elkaar worden geschud. Een stuk of tach tig meisjes maken hun eigen bad zout. Al wat je nodig hebt om dat te maken is wat zout, een beetje kleurstof voor de kleur en een paar druppels parfumolie - en dan schudden dus. „Wordt badzout uit de winkel ook zo gemaakt?", vraagt een van de meisjes zich af. Weer wat ge leerd op de Girlsday die chemi sche bedrijven uit de Kanaalzone gisteren organiseerden voor meis jes uit groep 7 en 8 van de basis school. Rood badzout dat naar vanille ruikt, groene lavendel-haargel, het kan allemaal. Het is maar net welke kleur je met welk parfum mengt. „We zijn gewoon een beet je aan het spelen", legt Charlotte Vermeire van de organisatie uit. „Deze meisjes hebben vaak geen idee welk proces er schuilgaat ach ter de producten die ze in de win kel kopen." Het idee is om kinderen spelen derwijs met chemie kennis te la ten maken. Al weten ze er onbe wust soms best wat van, blijkt bij voorbeeld wanneer wordt uitge legd hoe een emulgator helpt stof fen te mengen die normaal juist niet mengen. „Oh ja, dat is net als met water en nagellak", herkent een van de meiden het proces. Maar de sector heeft een imago probleem. Vermeire: „Chemie is vaak 'vies', althans, dat imago heeft het vaak. En zeker meisjes kiezen vaker voor een baan in bij voorbeeld de zorg, omdat ze voor mensen willen zorgen. Maar schoon water in de zorg en medi cijnen, dat is allemaal chemie. Zonder chemie mis je zo veel!" Michelle, Maria, Lois en Evi vin den het in elk geval hartstikke leuk, roepen ze in koor. Met name de haargel valt in de smaak. Lois heeft blauwe gel gemaakt: „Dat doe ik morgen gelijk in mijn haar. En ik doe mijn blauwe t-shirt aan!" En of ze later de chemie in willen? Maria en Lois wel. Maar misschien niet in de Kanaalzone. „Maar wel in het laboratorium: wij willen CSI worden!" ZAAMSLAG De automobilist die woensdag doorreed na het aanrijden van een fietser op de Eendrachts- weg bij Zaamslag heeft zich als nog gemeld bij de politie. Hij botste met een wielrenner (57) uit Stekene (B). Deze is met zware verwondingen naar het ziekenhuis gebracht. AARDENBURG De stadsraad van Aardenburg kende deze week kikkerordes toe aan Hanny de Backere en Eric de Rijcke. De Backere is voorzitter van Vrouwen van Nu en levert regelmatig bijdra gen voor de Sincfalbode. Eric de Rijcke is onder meer twin tig jaar nar van carnavalsvereni ging De Nachtuuln. OOSTBURG Een deel van Oostburg en om geving zat gistermorgen tus sen ongeveer 8.30 en 10.00 uur zonder stroom door een sto ring in het net. Het Antonius- ziekenhuis schakelde over op een noodaggregaat. Aan het en kele honderden meters verder op gelegen gemeentehuis ging de stroomstoring voorbij. De financiële eindjes kunnen dit jaar en ook nog volgend jaar aan elkaar worden geknoopt, maar daarna voorzien B en W grote te korten. Een eerdere kerntakendis cussie heeft weinig overbodige posten aan het licht gebracht. Af gelopen jaren is al vrij veel bezui nigd. Veel uitgaven staan ook vast. Snel geld valt er te verdienen door de post representatiekosten a 42.000 euro te schrappen, maar dat vin den B en W nogal wat. Sluiting van het zwembad in Kloosterzan- de levert 73.000 euro per jaar op, maar beknibbelen op openingsu ren kan ook. Sportsubsidies af schaffen is ook een idee, of de geldkraan dichtdraaien voor de bi bliotheek en muziekschool. De commissie Middelen praat don derdagavond om 19.30 uur over de ideeën. AARDENBURG De stadsraad van Aardenburg ij vert voor een vrijliggend fietspad langs de Appelstraat in de rich ting van Oostburg. De aanleg van de rondweg kan tot meer sluipver- keer op de - ook door veel school kinderen gebruikte - Appelstraat leiden. Het waterschap houdt mo menteel verkeerstellingen. GOES In Goes komt mogelijk een ken niscentrum voor Zeeuwse kleder drachten. Het Zeeuws Museum, Historisch Museum De Bevelan- den en de gemeente Goes zijn er over in gesprek. Samenwerking met klederdrachtenverenigingen in heel Zeeland is essentieel, stelt voorzitter Lous Coppoolse van de Vereniging Zeeuwse Musea. GROEDE Theeschenkerij De Schure aan de Slijkstraat in Groede houdt zater dag een 'maaltijdvervangende' high tea. Die begint om 15.00 uur. De kosten zijn 17,50 euro, inclu sief onbeperkt koffie en thee. De opbrengst gaat naar Stichting Zwerfkat in Groede. Reserveren via deschure@zeelandnet.nl of telefo nisch: 06-51153653. door Eugène Verstraeten Wie meer wil met zijn interieur, begint bij Paauwe, midden in het toeristische hart van Zeeiand.Eenmaal gearriveerd parkeert u gratis voor de deur en ontdekt u één van de mooiste collecties van Nederland. Op ruim 10.000 m2 krijgen vrijwel alle internationale topmerken écht de ruimte. HULST SeniorWeb Hulst houdt vanaf vrijdag wekelijks een internet café. Dat vindt altijd plaats op vrijdag tussen 14.00 en 16.00 uur in dienstencentrum De Lie ve in Hulst. Iedereen kan te recht met vragen over compu ters en sociale media en voor cursusinformatie. Het Coach&Trainingscentrum 4Y0U in de Zuivelstraat in Axel houdt zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur open huis. 4Y0U ver zorgt psychische hulpverle ning aan kinderen, jongeren, ouders en volwassenen met een hulpvraag. Tussen 12.30 en 14.00 uur wordt informatie ver strekt over opleidingen. NIEUW-NAMEN De Meester van der Heijden- groeve in Nieuw-Namen is sinds begin april elke dag open van 9.00 tot 17.00 uur. Wie meer uitleg over het 'oudste strand van Zeeland' wil, kan enkele keren per jaar meedoen aan een 'open excursie'. Een gids is aanwezig. Zondag is de eerste excursie, om 13.00 uur. HULST - Verhoging van de onroe rend zaakbelasting (ozb) is in Hulst niet langer uitgesloten, gezien de sombere financiële vooruitzichten. Het Hulster college van B en W neemt dit voorschot op een nieu we kerntakendiscussie. Volgens de door het Rijk bereken de belastingcapaciteit mag Hulst de inwoners nog 1,1 miljoen euro extra aan lasten opleggen. Tot 2016 is weliswaar uitgegaan van niet meer dan een trendmatige jaarlijkse verhoging van de ozb. Hulst blijft echter echter in verge lijking met andere gemeenten achter in belastinginkomsten, stel len B en W vast. Het college wil daarom de voorgenomen 'beperk te' lastenstijging tot 2016 ter dis cussie stellen. Ontdek de inspirerende wereld van ROLF BENZ in één van de meest complete presentaties van Nederland, met de nieuwe modellen 'Grata' en 'Scala'. Kom kijken, vergelijken en profiteren van het tijdelijke voordeel op diverse modellen. Plan uw volgende dagtochtje eens naar Zonnemaire. De voorpret begint op interieur-paauwe.nl. AXEL Op- rwfytye&v uvrtje< fi^deAn/ oan Rotterdam, l/fiss<*^e*u Temeu^ent A rduxrpenofc Roosendaal KigJo ooor uitgebreide- uittips op inferieur -paauu>& dat^e^ee£arui 0*16 op-facebook- H GaHuM BdEts Atlt 5- Kuk<o« i>*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69