GroenLinks wil heffing voor Belgen in Zeeland Oproep: stuur uw wens voor de nieuwe koning 'Natuurlijk piept en kraakt het af en toe' ZEELAND 23 commentaar Signaal Europees geld voor vergroening mkb-bedrijven www.deschanstuinschermen.nl DONDERDAG 18 APRIL 2013 De Schans Tuinschermen SteanbergsBweg 6 4661 RJ Halsteren Tel 0164-686 418 Fax: 0164. - 687 546 De oppositie in de Sta ten van Zeeland schetst een zorge lijk beeld van de ef fecten die de reorganisatie van het provinciaal apparaat tot dusver heeft opgeleverd. Af gaand op de besluiten die Gede puteerde Staten nemen, lijkt het erop dat bij de ambtenaren minder werk uit handen komt. Gedeputeerde George van Heu- kelom bestrijdt dat. Het is te hopen dat hij gelijk heeft, want de veranderingen in de om vang en werkwijze van het ambtelijk apparaat zijn zo in grijpend geweest dat ze lastig zijn bij te buigen. De partijen die geen deel uit maken van het dagelijks provin ciebestuur hebben zich vorig jaar flink boos gemaakt op de rigoureuze manier waarop de Abdij werd klaargemaakt voor de toekomst. Begrijpelijk dat ze de effecten met argusogen in de gaten houden. Hun signaal is niet mis te verstaan, maar het wordt pas echt zorgelijk als ook de inwoners van Zeeland alarm slaan. TERNEUZEN - De Europese Commis sie maakt 6,2 miljoen euro vrij om de economie in het noordwesten van Europa te vergroenen. MIDDELBURG - Een omvangrijke re organisatie is als een nieuw ge bouw. Beide moeten zich zetten. „En dat gaat af en toe met piepen en kraken gepaard", zegt gedepu teerde George van Heukelom (be stuurlijke organisatie, SGP). „We wisten dat het zou gebeuren en het gebeurt ook." Van Heukelom meent dat uit het aantal besluiten dat het dagelijks provinciebestuur tijdens zijn we kelijkse vergadering neemt, geen conclusies mogen worden getrok ken over de productiviteit en de slagvaardigheid van het provincia le apparaat. „Ook als Gedeputeer de Staten proberen we anders te werken. Dat is een onderdeel van de cultuuromslag die we met z'n allen proberen te maken. We heb ben van meer zaken gezegd: dat is iets waar ambtenaren namens ons een besluit over kunnen ne men." De gedeputeerde is zich ervan be- MIDDELBURG - Houdt België onver kort vast aan het plan om een tol- vignet in te stellen voor de snelwe gen en belangrijkste regionale ver bindingen, dan moeten Belgen die Zeeuws-Vlaanderen aandoen ook maar gaan betalen vindt de Staten fractie van GroenLinks. Het stuit de oppositiepartij tegen de borst dat Zeeuws-Vlaamse au tomobilisten straks geen keus heb ben wanneer ze de regio willen 1 verlaten. „Links of rechtsom zul- m len ze dan moeten betalen." Frac- S tievoorzitter Leen Harpe wil de £pB opbrengst uit de 'Belgenheffing' gen te compenseren voor de extra kosten waarmee ze zich zien ge confronteerd. Hij vindt dat deze optie besproken moet worden in het overleg waarvoor de Vlaamse premier Kris Peeters de grenspro vincies heeft uitgenodigd. Meer serieuzer vindt Harpe dat er in samenspraak met het kabinet moet worden aangedrongen op een afgewogen Europees beleid over wegenvignetten. „Als dit zo doorgaat moet ik straks mijn hal ve ruit volplakken." GroenLinks is niet tegen tol op snelwegen, maar de invoer van vignetten dreigt nu door te schieten, aldus Harpe. wust dat de reorganisatie veel van de ambtenaren vraagt: andere functie, andere werkplek, andere manier van werken en kwalitatief minstens hetzelfde blijven afleve ren ondanks dat veel ervaren colle ga's zijn vertrokken. Van Heukel om: „Dat blijkt te lukken. Daar heb ik echt veel bewondering voor." Het dagelijks provinciebestuur be steedt veel aandacht aan de na zorg van de reorganisatie, verze kert de gedeputeerde. „Natuurlijk signaleren we af en toe knelpun ten. Soms zijn die op te lossen door extra opleidingen, soms moet ergens op een afdeling de sterkte worden aangepast. Daar hebben we de ruimte voor zonder dat we ervoor beducht hoeven te zijn dat we meteen weer in de richting van de zevenhonderd me dewerkers gaan. We wachten geen eindevaluatie af, maar tref fen meteen maatregelen." MIDDELBURG - De PZC besteedt de komende weken uitgebreid aan dacht aan de naderende troonswis seling. In enkele speciale bijlagen en ver halen blikken we terug op de perio de waarin Beatrix koningin was, maar we kijken ook vooruit naar het koningsschap van Willem- Alexander en Maxima. De redactie wil ook graag uw bij drage. Misschien heeft u bijzonde re herinneringen aan een ontmoe ting met koningin Beatrix, prins Willem-Alexander of prinses Maxi ma, of bent u destijds bij de inhul diging van koningin Beatrix ge weest. Ook als u een advies of gelukwens mee wilt geven aan de aanstaande koning en koningin: laat het ons weten! Schrijf uw persoonlijke verhaal op in maximaal 300 woorden en stuur uw bijdrage uiterlijk maan dag 22 april naar e-mailadres verslaggeving@pzc.nl. Vergeet niet om uw naam en contactgege vens te vermelden. We zijn ook geïnteresseerd in foto's van ontmoe tingen of bezoeken van de Oran jes. De redactie selecteert de meest bijzondere lezersbijdragen en plaatst ze in één van de speciale bijlagen die op 17 april en 1 mei verschijnen. Bio Base Europe, de koepelorgani satie van het biobased trainings centrum in Terneuzen en de proeffabriek in Gent, coördineert het driejarig project Bio Base NWE. Met het geld moeten voor al kleine en middelgrote onderne mingen een duwtje in de rug krij gen om groene technologie te ont wikkelen en het productieproces te vernieuwen door over te scha kelen op natuurlijke grondstoffen. Bio Base NWE levert ook oplei dingen en trainingen van gekwali ficeerde werknemers voor bioge- baseerde industrieën. Biogebaseerde producten op het gebied van plastic, papier, pulp, energie, veevoeders, medicijnen en textiel zijn een groeiende markt voor kleine en middelgrote bedrijven. Echter, veel mkb-be drijven kunnen de kloof tussen het ontwikkelen van en op de markt brengen van nieuwe pro ducten, moeilijk overbruggen. nog in winterslaap Uit de oppositiebankjes van de Staten van Zeeland klinkt verontrusting over de uitwerking van de ambtelijke reorganisatie bij de provincie. Het is de frac ties opgevallen dat nieuw beleid en investeringen uitblijven, wat het gevolg zou kunnen zijn van weggelekte kennis met het vertrek van 160 ambtenaren en een interne stoelendans, foto Lex van Lieshout/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 67