PvdA: steun gemeenten voor Dethon ZEEUWS-VLAANDEREN Batterijen almanak Johny von Hout wil maatregelen na ongeluk op gevaarlijk kruispunt in Driewegen. Het werk van gevangenenbewaarders S6$ verandert drastisch Ellen van Dijk is een topper maar geen wielrenster-in-bonus ZEELAND SPORT Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN - De drie Zeeuws- Vlaamse gemeenten moeten alles in het werk stellen om een oplos sing te vinden voor werknemers van de sociale werkvoorziening Dethon. De PvdA-fracties in Sluis, Terneuzen en Hulst dienen de ko mende raadsvergaderingen een mo tie met die inhoud in. Het voortbestaan van Dethon is in gevaar door de voorgenomen bezuiniging van het kabinet op de sociale werkvoorziening. Ar beidsgehandicapten moeten méér bij reguliere bedrijven gaan wer ken. De ondernemingsraad van Dethon wendde zich zelf ook al tot de gemeenten. Eerder deze maand woonden tientallen werk nemers commissievergaderingen van de gemeenteraden in Sluis en Terneuzen bij. Het leidt nu tot de oproep van de PvdA-fracties. Volgens de Sluise PvdA-fractie- voorzitter Robert Evers moeten de colleges van de drie gemeen ten een flinke lobby voeren om nog te redden wat er te redden valt. Daarna moeten, stelt Evers, de gemeenten zo goed mogelijk inspelen op de nieuwe situatie en helpen een goed plan te maken. Mike speelde gastheer op de 65ste verjaardag van zijn oma. De gehan dicapte oom in een rolstoel vond hij wel een heel bijzondere gast. Met hulp van zijn vader werd de rolstoel in de kamer gezet. Na enige tijd verlieten zijn vader en oom het vertrek voor een rookpau ze. Mike mocht helpen de voeten van zijn oom op de lepels te zetten. Hij snapte er helemaal niets van dat de man die handelingen niet zelf kon verrichten. In de rookkamer praatte Mike honderduit. Hij bleef ervan onder de indruk dat zijn oom niet meer kon lopen. Toen het rokertje op was fluisterde Mike zijn vader in het oor: „Papa, ik kan wel even nieuwe batterijen voor oom gaan kopen." DONDERDAG 18 april 2013 En toen reed een auto binnen... ben dat als buurt al vaak aange kaart bij de gemeente Terneuzen, maar tot nu toe gebeurde er niets. Ze zouden hier een drempel of plateau moeten leggen. Dan is het hele probleem opgelost." Hij heeft goede hoop. „Er zijn al twee mensen van de gemeente op bezoek geweest om de situatie te bekijken. Ze zeiden dat ze de boel verder gaan bespreken. Dus ik ben positief." door Martijn de Koning klap geen beschikking meer over Hgas, water, stroom, internet, tele- DRIEWECEN - Tien seconden vóór- foon... „Alles is kapot gereden." Jo- dat er gisterochtend bij de familie hny was nog boven toen het onge- Von Hout een auto de woonka mer binnenreed, zat jongste zoon Niels (13) nog op de bank. Diezelf de bank lag na het ongeluk op z'n kop aan de andere kant van de ka mer. „We hebben zóveel geluk gehad", kijkt Johny von Hout 's middags terug. Hij, zijn vrouw Marina en hun twee zoons zijn inmiddels enigszins van de schrik bekomen, nadat 's ochtends om tien over ze ven een 20-jarige automobilist van de weg raakte, tegen de voor gevel van de woning aan de Drie wegenweg in Driewegen botste en deels de woonkamer inreed. Opluchting dat er niemand ge wond is, overheerst. Zelfs de hond is ongedeerd. Daar leek het in eerste instantie overigens niet op. „De hond lag op de bank, naast onze zoon. Die ging even iets te drinken pakken, de hond bleef liggen. En na het ongeluk was hij nergens meer te zien." De hele familie begon meteen te zoeken in het puin, maar het beestje was onvindbaar. Een buur man vond 'm uiteindelijk een paar kilometer verderop: het dier was geschrokken de woning ont vlucht. „Hij was helemaal versuft van de klap. Maar ook met hem komt alles goed", vertelt Johny. Ondertussen slopen medewer kers van een 'calamiteitenbedrijf het grootste gedeelte van de voor pui. „De verzekering heeft alles voortvarend aangepakt", vindt Jo hny. Dat mag wel ook, want het gezin Von Hout heeft door de Johny von Hout (I) voor zijn beschadigde woning aan de Driewegenweg in Driewegen, foto Peter Nicolai luk gebeurde. „Ik hoorde een enor me klap, mijn vrouw gilde, en ik wist meteen: er rijdt een auto naar binnen", vertelt Johny. Echt verrast was hij niet. „Dit is zó'n gevaarlijk punt", wijst hij naar buiten, naar het kruispunt van de doorgaande Hoofdplaatseweg, de Driewegenweg en de Oudeweg vanuit het buurtschap Driewe gen. „Het is hier onoverzichtelijk, maar bovenal wordt er veel te hard gereden." De automobilist die onuitgenodigd bij de Von Houts op bezoek kwam, moest uitwijken voor een auto die van uit Driewegen kwam en geen voorrang gaf. „Maar die man had wél gekeken. Auto's die de bocht om komen, zijn zó snel hier. Ze ker als er te hard gereden wordt." Ter plaatse is 50 het maximum, maar daar houdt bijna niemand zich aan, vertelt Johny. „We heb-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65