Tijdelijke verkeershinder... Raad van State draait dwangsom voor loonbedrijf Lewedorp terug 26 BEVELANDEN en THOLEN :T www.westerscheldetunnel.nl Inwoners die hun container in de toekomst te vroeg op straat zetten, riskeren een boete van negentig euro. Werkzaamheden op en rondom het Tolplein Wanneer verkeerslussen niet beschikbaar zijn, wordt een omleidings route ingesteld via de Europaweg Oost en de Frankrijkweg (richting Goes en Terneuzen) en de Engelandweg (richting Middelburg). Houd rekening met 5-10 minuten extra reistijd. - Snelheidsbeperking van 70 km/uur - Op het Tolplein 30 km/uur - Pas op voor in- en uitvoegend en kruisend werkverkeer - Geen breedtetransport mogelijk tijdens het asfalteren van de buitenzijden van het Tolplein en de hoofdrijbaan - Aan beide zijden minimaal 2 tollanen beschikbaar voor het verkeer Wijzigingen onder voorbehoud. Onze excuses voor het ongemak. Meer informatie: Kijk op www.westerscheldetunnel.nl of stuur een e-mail naar info@westerscheldetunnel.nl of bel de Klantenservice - vanuit Nederland: 0900 - 23 58 866 0,05/min.) - vanuit België: 0031 -113 - 23 28 44 Volg ons ook op Twitter via @WSTVerkeer TU N N E L WESTERSCHELDE Let op: deWesterscheldetunnel zelf is niet afgesloten en blijft dus in beide richtingen beschikbaar. Vanaf begin maart 2013 werkt de N.V. Westerscheldetunnel aan het wegvak tussen het Tolplein en de aansluiting op de Sloeweg. Het is het laatste onderdeel van de verdubbeling van de toeleidende wegen. De werkzaamheden veroorzaken beperkte hinder voor het verkeer. Houd rekening met de nieuwe tijdelijke situatie. Wanneer er sprake is van een omleiding volg dan de gele borden. Werkzaamheden ten noorden van het Tolplein Vanaf vrijdag 19 april 19.00 u t/m maandag 28 april 06.00 u. Het Tolplein, de hoofdrijbaan tot en met de Borsselsedijk en de verkeerslussen van en naar het Sloegebied worden voorzien van nieuw asfalt. Tijdens deze werkzaamheden zijn er rijstroken en/of verkeerslussen afgesloten. Tholen wordt strenger op afval door Rob Paardekam THOLEN - De gemeente Tholen gaat een strenger afvalbeleid voe ren. Wie zijn vuilniscontainer in de toekomst te vroeg op straat zet of afval weggopit in de openbare ruimte, kan zomaar een boete krij gen. De gemeenteraad staat achter het nieuwe beleid, maar vreest dat het door gebrek aan handhaving een papieren tijger wordt. Dat de raad het beleid steunt, is overigens nogal wiedes, want het is er mede gekomen op aandrin gen van veel fracties. Zij krijgen veel mailtjes en telefoontjes van inwoners die klagen over onder meer zwerfafval en containers die soms dagen op het trottoir staan. Om deze overlast op een adequa te wijze aan te pakken, door bij voorbeeld boetes te geven, heeft de gemeente op advies van de Ver eniging van Nederlandse Gemeen ten (VNG) een verordening opge steld. Daarin staan allerlei regels. Zo mo gen inwoners hun afvalcontainer pas om 8 uur 's avonds op straat zetten op de dag vóór hij wordt geleegd. Na het legen moet hij de zelfde dag weer binnen worden gehaald. Ook staat in de verorde ning uiteraard dat geen afval mag worden gedumpt op straat. Verder mogen glasbakken in ver band met geluidsoverlast alleen worden gebruikt tussen 7.00 en 20.00 uur. Mensen die op straat folders uitdelen, moeten deze in de toekomst zelf ook weer oprui men als ze door de ontvangers op straat worden gegooid. De hoogte van de boetes die kunnen worden opgelegd voor het overtreden van de regels, bepaalt de gemeente op basis van landelijke richtlijnen. Zo moet iemand die zijn contai ner te vroeg buiten zet of te laat weer binnen haalt, 90 euro beta len. Enkele fracties benadrukten maandag tijdens de vergadering van de commissie ruimte overi gens dat ze geen heksenjacht wil len ontketenen. „Ik stel voor dat we mensen eerst een waarschu wing geven", stelde Gert-ïan Bou- deling (CDA). Desondanks moet er volgens alle partijen wel worden gehand haafd, maar daar wringt de schoen, want het is de vraag of de huidige buitengewoon opspo ringsambtenaar (boa) van de ge meente het er nog bij kan doen. Hij controleert immers ook al op onder meer mensen die de poep van hun hond niet opruimen of een parkeerovertreding begaan. Wethouder Frank Hommel kon niet toezeggen dat de huidige ambtenaar genoeg tijd heeft. Als dat niet het geval is, zal de ge meenteraad geld moeten uittrek ken voor meer uren. door Adri Klinkenberg DEN HAAC/LEWEDORP - De recht bank Zeeland-West-Brabant is te ver gegaan door op eigen houtje een dwangsom op te leggen aan het loonwerkersbedrijf Klooster man aan de Vlaamseweg in Lewe dorp. Dit besliste de Raad van State, waar loonwerker Kloosterman vo rige maand naartoe stapte, woens dag in hoger beroep. De recht bank in Middelburg legde zelf het loonbedrijf een dwangsom op van 2000 euro per geluidsovertre ding met een maximum van 20.000 euro, omdat de gemeente Borsele het laat afweten. De Raad van State is het eens met de rechtbank dat het gemeentebe stuur ten onrechte met de armen over elkaar blijft zitten en niets doet met de geluidsklachten van Kloostermans buurman. Maar de rechter had het opleggen van de dwangsom aan de gemeente moe ten overlaten, oordeelt de hoogste bestuursrechter. De gemeente wil echter niet handhaven. Kloosterman en zijn klagende buurman zijn broers van elkaar. De buurman trekt herhaaldelijk bij de gemeente aan de bel als er 's nachts en 's avonds te veel her rie op het loonbedrijf is. Dat ge beurt als suikerbieten worden overgeslagen en opgehaald. Vast staat dat het vrachtverkeer op het bedrijf dan te veel lawaai maakt. De gemeente Borsele wil echter niet optreden. „We gaan niet bot handhaven", zegt het gemeentebe stuur. Maar dat moet wel gebeu ren, zo blijkt uit de uitspraak van de Raad van State. De enige manier om rust te krij gen aan de Vlaamseweg is wan neer er een geluidscherm van zes meter hoog wordt gebouwd tus sen de percelen van de broers. Maar daar is in het bestemmings plan geen ruimte voor. S H O "N D J E E IJ D O A c G R N O U D S T E P D H S A T A F Z 1 S F R V 1 A K L E E J T S E N E M R E r E L V N E C N N P S L A M 1 X F D T O T Maak kans op één van de 3 midweken! Wilt u ook genieten van de schitterende Drentse en Gro- ningse natuur? Doe mee aan de actie en maak kans op een verzorgde midweek voor 2 personen in een Best Western 8 Hotel Stadskanaal. Ga voor meer informatie over de prijs naar www.Hotel-Stadskanaal.nl g Zo doet u mee! Los de prijspuzzel op. Spreek uw oplossing t/m zondag 21 april in door te bellen naar 0909-5010325 Meerpu2zdenofwetenwieerheeftgemnnen?(knaarwww.kleintiesmarkt.nlenklikopPuzzelsite! (60ct. per gesprek). Prijswinnaars krijgon automatisch bericht. Streep onderstaande woorden door in het diagram. De overgebleven letters vormen de oplossing. ADVENT ESSENT LIEFDE OUDSTE DEFECT GALEI MAAND SCHIMP DISCO HONDJE NESTJE SLAMIX DREEF IJSZEE ORAKEL VLEIER Win een midweek Stadskanaal tw.v. 300,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62