BdMdnT 'Ik hoorde een klap en wist meteen: er rijdt een auto binnen' 24 BEVELANDEN en THOLEN PRIVACY ft Opsporing staat al snel op gespannen voet met privacy, vooral in het internettijdperk. ONS ZOMER IS UIT! Bekijk onze aanbiedingen snel online op www.bomont.nl BÜMONT Heren trui van 69,95 59,95 door Martijn de Koning DRIEWEGEN - Tien seconden vóór dat er gisterochtend bij de familie Von Hout een auto de woonkamer binnenreed, zat jongste zoon Niels (13) nog op de bank. Diezelfde bank lag na het ongeluk aan de an dere kant van de kamer. „We hebben zóveel geluk gehad", kijkt Johny von Hout 's middags terug. Hij, zijn vrouw Marina en hun twee zoons zijn inmiddels enigszins van de schrik bekomen, nadat 's ochtends om tien over ze ven een 20-jarige automobilist van de weg raakte, tegen de voor gevel van de woning aan de Drie- wegenweg in Driewegen (Zeeuws- Vlaanderen) botste en deels de woonkamer inreed. Opluchting dat er niemand ge wond is, overheerst. Zelfs de hond is ongedeerd. Daar leek het in eerste instantie overigens niet op. „De hond lag op de bank, naast onze zoon. Die ging even iets te drinken pakken, de hond bleef liggen. En na- het ongeluk was hij nergens meer te zien." De hele familie begon meteen te zoeken in het puin, maar het beestje was onvindbaar. Een buur man vond 'm uiteindelijk een paar kilometer verderop: het dier was geschrokken de woning ont vlucht. „Hij was helemaal versuft van de klap. Maar ook met hem komt alles goed", vertelt Johny. Ondertussen slopen medewer kers van een 'calamiteitenbedrijf het grootste gedeelte van de voor pui. „De verzekering heeft alles voortvarend aangepakt", vindt Jo hny. Dat mag wel ook, want het gezin Von Hout heeft door de klap geen beschikking meer over gas, water, stroom, internet, tele foon... „Alles is kapot gereden." Jo hny was nog boven toen het onge luk gebeurde. „Ik hoorde een enor me klap, mijn vrouw gilde, en ik wist meteen: er rijdt een auto naar binnen", vertelt Johny. Echt verrast was hij niet. „Dit is zó'n gevaarlijk punt", wijst hij naar buiten, naar het kruispunt van de doorgaande Hoofdplaatseweg, de Driewegenweg en de Oudeweg vanuit het buurtschap Driewe gen. „Het is hier onoverzichtelijk, maar bovenal wordt er veel te hard gereden." De automobilist die onuitgeno digd op bezoek kwam, moest uit wijken voor een auto die vanuit Driewegen kwam en geen voor rang gaf „Maar die man had wél gekeken. Auto's die de bocht om komen, zijn zó snel hier. Zeker als er te hard gereden wordt." door Nadia Berkelder Steeds vaker maakt de po litie gebruik van inter net om vermiste perso nen op te sporen. Uiter lijke kenmerken, kente kens van auto's en zelfs foto's wor den snel op sociale media als Twit ter gezet. Gaat de politie mis schien niet te luchtig om met pri vacy? „De politie heeft de man gespro ken die vermist werd uit Kruinin- gen", twittert politiewoordvoer der Alwin Don woensdagoch tend. „Uitkijken naar hem is niet meer nodig." De avond ervoor, op dinsdag, twittert de politie een drietal berichten rond: in het eer ste bericht wordt het type auto waarmee de man is vertrokken ge noemd, en het kenteken; in het tweede zijn uiterlijke kenmerken (spijkerbroek met gat in de knie) en in het derde zijn leeftijd en het feit dat hij op klompen loopt. Half Kruiningen heeft inmiddels wel in de gaten om wie het gaat. „De politie moet altijd een zorg vuldige afweging maken tussen het belang dat iemand gevonden wordt en de privacy", zegt Merel Eilander van het College Bescher ming Persoonsgegevens, de in stantie die in Nederland over de Gegevens vermiste lang

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60