bedden boxsprings Haast met fietspad Roterijdijk Itoee oud-ijzercontainers gestolen SCHOUWEN-DUIVELAND 25 I f i waar uw interieur van opknapt Dagje Interieur Paauwe PAAUWE de complet interieur f UITROL VERGT TIJD voor ga je naar Orkest-arrangement Zeeuws Koningslied RIB-testdagen bij Marina Port Zélande Drietal verdacht van stroperij op eenden Jeugddienst over social media Auto rijdt woning binnen Rommelmarkt en repair café DONDERDAG 18 APRIL 2013 gaat 'digi' zijn passagiers met een barcodele zer in de hand aan boord. „Het is een laagdrempelig systeem, flexi bel en breed inzetbaar", typeert Pouw. De Geest: „En gebruiks vriendelijk voor elke doelgroep. Zeker kleine ondernemers moe ten alles zelf doen. Ze zitten niet te wachten op veel gedoe". De deelnemende bedrijven wor den nog voor de zomer digitaal ge- faciliteerd. Zij kunnen de Schou- wen-DuivelandPas als zichtpas ('op vertoon van') blijven gebrui ken en er dan op hun eigen mo ment voor kiezen op het digitale systeem over te stappen. Is die overstap eenmaal gemaakt dan le vert dat meer dan gemak (en bele vingswaarde voor gebruikers) op. Gebruik ervan wordt meetbaar. „Zowel in positieve als negatieve zin." Blijken je gasten vaak mee te doen aan natuurexcursies dan kun je daar als ondernemer op in spelen. Blijkt dat er nauwelijks ge bruik wordt gemaakt van de mo gelijkheid om gratis te reizen dan kan de stichting onderhandelen over de prijs van het openbaar ver voer, sommen De Geest en Pouw wat mogelijkheden op. „Je gege vensbestand breidt enorm uit." Met de aanstelling door het VW-Schouwen-Duiveland van Annika de Vries als programma manager Schouwen-Duiveland- Pas verwacht de organisatie de pas verder te kunnen professiona liseren. Het is haar taak onderne- Rob Pouw en Sylvia de Geest bij de VW Burgh-Haamstede mers actief te begeleiden bij het maken van arrangementen, nieu we ondernemers te werven en het scharnierpunt te gaan vor men tussen VW enerzijds en het bestuur van de stichting ander zijds. Plannen en wensen zijn er genoeg. „Om dat allemaal meteen uit te voeren zouden we bij wijze van spreken aan vijf medewerkers nog niet genoeg hebben", om schrijft De Geest de ambities. De reacties van gasten zijn vaak positief. „Het eerste jaar was de pas een verrassing, maar nu zie je dat ze het steeds meer gaan waar deren en er zelf ook om vragen", constateert Pouw. De Schouwen-DuivelandPas is zes jaar geleden door ondernemers zelf op poten gezet De ambities zijn groot, maar de ontwikkeling vergt tijd. Omdat die betaalbaar moet zijn én omdat er veel pionierswerk wordt verricht. Vergelijkbare projecten in Neder land zijn er volgens de betrokke nen eigenlijk niet Er bestaan wel ZIERIKZEE - Aan de Deltaweg in Zierikzee zijn deze week twee containers met oud ijzer gestolen. De dieven konden op het terrein komen door een hek te forceren. De twee lichtblauwe containers zijn waarschijnlijk met één of twee vrachtwagens van het ter rein gereden. De diefstal moet ge- DU lkVE IFH N DS; M EU BEUHUIS Wllgenstraat 1 Droef 14 Oosterland Bruiniss© Tel: Oil 1 641213 Tel: 0111 484012 www.dulvelandsmeubelhuls.nl door Piet Kleemans DREISCHOR - Door er 256.000 euro aan bij te dragen hoopt de gemeen te Schouwen-Duiveland de aanleg van een vrijliggend fietspad langs Zuiddijk en Roterijdijk tussen Dreischor en Zierikzee te kunnen bespoedigen. Het vizier is gericht op start van de aanleg eind 2014. De totale kosten zijn geraamd op ruim een miljoen euro. Zuiddijk en Roterijdijk vormen de verbinding tussen Dreischor en Zierikzee. Voor beide water schapswegen geldt een maxi mumsnelheid van 6o kilometer per uur, maar volgens de gemeen te wordt die limiet regelmatig ge negeerd. „Terwijl er veel fietsver- keer op plaatsvindt, waaronder dagelijks schoolkinderen die naar Zierikzee gaan", aldus de gemeen te. Om een verkeersveilige school- fietsroute te kunnen creëren wil de gemeente zo snel mogelijk een vrijliggend fietspad aangelegd hebben. Aanleg van het fietspad staat in de planning bij het water schap, maar pas in 2017. Het wa terschap heeft echter aangegeven dat zij bereid is de aanleg naar vo ren te halen als de gemeente bij draagt in de kosten voor aanleg. Tegelijk met de aanleg van het fietspad wordt door het water schap een wandelpad aangelegd. Hieraan zijn voor de gemeente geen kosten verbonden. ZIERIKZEE Arrangeur Jos Pijnappel heeft een speciaal arrangement ge maakt voor het door Michiel de Zeeuw en Mar van der Veer gemaakte Zeeuwse Konings lied. Het lied kan zo door har monie, fanfare of brassband worden gespeeld. Het arrange ment is gratis te downloaden via www.zierikzingt.nl. OUDDORP Bij Delta Watersport in Marina Port Zélande aan de Brouwers- dam worden tot en met zon dag testdagen gehouden voor opblaasboten met buitenboord motoren of zogeheten RIB's: bo ten met een polyester bodem en opblaasbare drijvers. Belang stellenden kunnen een test- vaart maken. OUWERKERK De politie heeft zondag drie stropers aangehouden bij Ou- werkerk. Eerder die dag kwam een melding binnen dat drie mannen op de Baalpapenweg bij het krekengebied van Ou- werkerk op eenden schoten. La ter die dag zijn op de Beijerse- weg drie mannen van 17,21 en 23 jaar aangehouden. NIEUWERKERK 'Contact met God' is het thema van de jeugddienst zondag 21 april in de Johanneskerk op de Kerkring in Nieuwerkerk. Tij dens de dienst wordt uitge breid stilgestaan bij sociale me dia als Twitter en Facebook en de rol daarvan in de omgang met anderen. Voorganger is ds A. Boersma. Aanvang 10.00 uur. DRIEWEGEN Een 20-jarige automobilist is woensdagmorgen om tien over zeven een woning binnen gere den nadat hij op de Driewegen- weg in Driewegen van de weg raakte. De familie Von Hout, de bewoners van het huis, kwa men met de schrik vrij. De schade aan de woning is enorm. MIDDELHARNIS In de foyer van het Diekhuus in Middelharnis zijn zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur weer di verse vaklieden, zoals elektri ciens, naaisters en fietsmakers aanwezig om in het repair café bezoekers gratis te helpen bij alle mogelijke reparaties. Hier is van 10.00 tot 16.00 uur ook een streek- en rommelmarkt. initiatieven als city cards, die be zoekers aan een stad als Amster dam kunnen kopen. De Schouwen-DuivelandPas is ge koppeld aan iemands verblijf op Schouwen-Duiveland. Accommoda tieverschaffers geven de passen aan hun gasten waardoor er spra ke van 'basiskruisbestuiving' met andere ondernemers is. pleegd zijn tussen maandagmid dag 17.00 uur en dinsdagochtend 5.50 uur. De containers zelf zijn al enkele duizenden euro's per stuk waard. De lading, zo'n 35 ton ijzer- afval, is ongeveer 250 euro per ton waard. De politie vraagt getuigen die de vrachtwagen(s) hebben zien rijden, zich te melden. Wie meer wil met zijn interieur, begint bij Paauwe, midden in het toeristische hart van Zeeland.Eenmaal gearriveerd parkeert u gratis voor de deur eh ontdekt u één van de mooiste collecties van Nederland. Op ruim 10.000 m2 krijgen vrijwel alle internationale topmerken écht de ruimte. Ontdek de inspirerende wereld van ROLF BENZ in één van de meest complete presentaties van Nederland, met de nieuwe modellen 'Grata' en 'Scala'. Kom kijken, vergelijken en profiteren van het tijdelijke voordeel op diverse modellen. Ran uw volgende dagtochtje eens naar Zonnemaire. De voorpret begint op interieur-paauwe.nl. N T E R I E U R Op nog- gee»v mutje- ribden- iuuv Roftesda/nt, Ro6se*idAa£ Ktyk- ixxx ud^e/neuie- wffipe ap a*i6 «p- Facefo*<fe- f) ZONNEMAIRE Zuidweg 20a, 4316 LB Zonnemaire (0111) 40 13 18 info@interieur-paauwe.nl www.interieur-paauwe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55